Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Planuję zakup e92 i znalazłem bardzo fajna sztukę z odpowiadającym mi wyposażeniem.

Jest to wersja z silnikiem n47 ale właściciel ma fakturę z wymianą rozrządu niecałe 40tys km temu.

Moje pytanie brzmi czy ktoś jest w stanie po załączeniu zdjecia takiej faktury powiedzieć czy wymiana rozrządu została wykonana w całości i czy ryzyko zerwania nadal istnieje?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, poniżej link do zdjęcia faktury:


https://imagizer.imageshack.com/v2/640x ... ARpMIY.jpg

Edytowane przez wziebins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam na oku e91 3.0d auto z 2011r 100000km udokumentowane cena wyzsza niz srednia.Jako ze spedzilem dzien na forum i nic nie znalazlem prosze o opinie o aucie lub przekierowanie na odpowiednie strony,dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wkrótce chcę rozpocząć swoja przygodę z marką BMW - szukam pierwszego takiego auta dla siebie. Wybór padł na serię 3 tej generacji


Jestem na pewno zdecydowany na silnik benzynowy (najpewniej 2.0 143km), roczniki '08/09' - najlepiej egzemplarze po liftingu.

Brakuje mi wiedzy i doświadczenia z samochodami BMW, dlatego przeglądałem forum poszukując przydatnych inforamcji.


Znalazłem ciekawy egzemplarz:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-duza-navi-ID6A8OeW.html


Odpowiadałoby mi właściwie (prawie) wszystko w tym konkretnym samochodzie - zastanawia mnie jedynie przebieg.

Prośba do Was o radę, czy obawiać się takich przebiegów? Na co powinienem zwrócić uwagę, co sprawdzać. Ew. jakie zagrożenia mogą wynikać z takiego przebiegu i co może być jego efektem (czyli prędzej czy później trzeba będzie się tym zająć). No i oczywiście co myślicie o tym egzemplarzu? Może któryś z forumowiczów miał okazję obejrzeć?


Udało mi się uzyskać raport z serwisu BMW na podstawie zdekodowanego VINu (dostępny tutaj: https://ufile.io/nhv9b ) - pomożecie poprawnie go odczytać i wyciągnąć najważniejsze informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Brak halogenów, prawa lampa zaparowana i chyba naprawiane mocowanie, przedni zderzak pomalowany niechlujnie, do tego kratki w zderzak też pokolorowane chyba plakatówkami. Zmieniony tłumik końcowy, lampy zewnętrzne tył, kierunkowskazy w błotniki. Listwy obszyte chyba alkantarą, kiera trochę wytarta (standard), jakie to auto ma przebieg bo na pewno nie 199 tys. km?
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

"obszyte" to za wiele powiedziane. ;)

Zderzak i inne elementy lakiernicze to może być kwestia bajerowania przy zdjęciach bo widać że podkręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najgorsze, że przebyta naprawa blacharska była niskiej jakości i kilka elementów nadwozia jest źle spasowanych. :|

A auto już pomalowane.

Szaleństwo...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Proponuję zaznaczyć na otomoto.pl opcję bezwypadkowy. Zawsze to jakiś odsiew.

 

chyba jeleni co myślą że auto będzie bezwypadkowe albo niekręcone :lol:

A co lepiej tego nie zaznaczać? Ja zawsze zaznaczam to i sprzedawca prywatny, przynajmniej trochę się odizoluję od handlarzy.

Poza tym, już nie można kupić niekręconego auta, bezwypadkowego? Patrz Pan ja jakoś sprzedałem takie dwa i kupiłem trzy.

Nie usprawiedliwiaj Januszy, że kręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jeżeli chdzi o automatyczna skrzynie? Żonka sie uparła :)

W E9x masz zawsze bardzo porządny i świetny automat produkcji ZF.

Jedna z najlepszych konstrukcji na rynku.

Twoja żona ma rację.

W BMW tylko automat.

Tylko kup sprawny.

I nie zapomnij zmienić oleju z filtro-miską.

Bo w ASO mówią, że nie ma potrzeby wymiany... :mad2:

Nie zapomnij każdej sztuki BMW zweryfikować (PRZED ZAKUPEM), bo wiele z nich ma napis na liczniku. :|

Nie mylić z przebiegiem. :nienie:

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a gdzie najlepiej dokonac weryfikacji skrzyni i jak? Musze jechac do aso? Czy wystarczy ze sprawdze kazdybieg w trybie sport wsteczny oraz D o czy podczas przyspieszenia nie drga? Na co jeszcze zwracac uwage oraz w jaki sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Planuje zamienić swoje auto na BMW E92, mam jednak pytanie czy jest sens zabierać się za szukanie tego auta z budżetem 40-42 tys zł ? Dodam że interesuje mnie rocznik 2008 lub starszy oraz silnik 2-2.5l nie planuje zakupu większych pojemności. Nie zależy mi na nawigacji ani na m-pakiecie.


Ewentualnie jeżeli ktoś z forum miałby fajny egzemplarz to prosiłbym o informacje.


Co sądzicie o tym egzemplarzu:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-coupe-154tys-km-wymieniony-rozrzad-m-pakiet-wew-drugi-kompl-alu-ID6ztGu3.html#bcea0ff8e7


Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.