Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze rok dwa i radość z posiadania dużego silnika 3.0 < będzie większym stresem jak radością, dziś ogłaszali na których odcinkach już będą uruchomione pomiary odcinkowe prędkości, drogi są zawalone , co kilka km stoi fotoradar w miastach po kilkanaście w tych większych kilkadziesiąt, samochodów z wideorejestratorami cała masa, nawet małe miasta posiadają już swoje auto które codziennie krąży i nagrywa, na autostradach to samo insignie, passaty , fordy , a6 ostatnio widziałem ....

 

po co się wykłócać co szybciej pojedzie skoro już nie ma gdzie jechać, a rozpędzić się do 50 w mieście to można byle czym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wybieram się obejrzeć w czwartek e90 330i z 2006 roku , z przebiegiem 178tys km , mianowicie dzwoniłem do aso w Poznaniu Smorawiński za sprawdzenie przebiegu z wydrukiem wymian powiedzieli mi 200zł , a gdzieś doczytałem że przebieg sam powinni właścicielowi auta powiedzieć za free , ile w tym prawdy orientuje się ktoś ? ; ) , na co szczególnie zwrócić uwagę w takim samochodzie ? ; ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli222 nie bronię ale jak ktoś nie potrafi wykorzystać 163 koni z wysokim momentem obrotowym do wyprzedzania aut jadących 90 km/h na drodze dwujezdniowej dwukierunkowej to jak zdał prawo jazdy to nie wiem... Pewnie że M57 jest lepsze ale bez przesady, bo zaraz dojdziemy do wniosku że autem poniżej 230 koni lepiej z miasta nie wyjeżdżać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade wiadomo że jakoś to jedzie, przyspiesza porównywalnie jak passat 2.0Tdi 170KM (chociaż teraz nawet wypuścili najnowszego passata 2.0Tdi 240KM) , ale uwazam tak jak oli22 bo miałem 320d przez 2lata i to był zamuł w porównaniu do 330. I nie chodzi tu jedynie o przyspieszenie. Kupisz kiedyś to będziesz wiedział o co chodzi.

Jak już zmieniać to w drugą strone na 335/535 a każdy kto z R6 przejdzie na R4 będzie miał niedosyt.

A ty Oli sprzedajesz 535d i co zamiast tego bedziesz kupował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli222 nie bronię ale jak ktoś nie potrafi wykorzystać 163 koni z wysokim momentem obrotowym do wyprzedzania aut jadących 90 km/h na drodze dwujezdniowej dwukierunkowej to jak zdał prawo jazdy to nie wiem... Pewnie że M57 jest lepsze ale bez przesady, bo zaraz dojdziemy do wniosku że autem poniżej 230 koni lepiej z miasta nie wyjeżdżać...

 

apetyt rośnie w miarę jedzenia w poprzednim aucie miałem 101km teraz 218 a zbieram kasę na mod na 272 :twisted:

i tym 101 też wyprzedzałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie generalne pytanie. Widzę, że są do sprzedania 320si czyli limitowana edycja 2.0 benzyny z końca 2006r. Co o tym myślicie?

 

Czytałem tu trochę o tym aucie, generalnie ludzie boja się silnika ale mało kto faktycznie pisze tu że go naprawiał. No i są to ludzi, którzy wypowiadali się o aucie przy 70-80tyś przebiegu, a ja jakbym kupował to taki już z nalotem 150tyś. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade wiadomo że jakoś to jedzie, przyspiesza porównywalnie jak passat 2.0Tdi 170KM (chociaż teraz nawet wypuścili najnowszego passata 2.0Tdi 240KM) , ale uwazam tak jak oli22 bo miałem 320d przez 2lata i to był zamuł w porównaniu do 330. I nie chodzi tu jedynie o przyspieszenie. Kupisz kiedyś to będziesz wiedział o co chodzi.

Jak już zmieniać to w drugą strone na 335/535 a każdy kto z R6 przejdzie na R4 będzie miał niedosyt.

A ty Oli sprzedajesz 535d i co zamiast tego bedziesz kupował ?

 

 

Dobrze prawisz...

Ja sobie nie wyobrazam innego silnika jak 3.0d (fajnie chodzi, mało pali i jest bezawaryjny). Mialem niedawno przez chwile 535d (brat zabral) nie powiem ladnie chodzi ale jest już dużo droższa w utrzymaniu... 3.0d zwykly jest dla mnie w sam raz i napewno nigdy go nie zamienie na żadne 2.0d...

Kupując auto patrzyłem tylko na R6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaporr ja przesiadłem się z r5. Szukałem benzyny turbo do 200km ale ostatecznie padło na e90 2.0d. Następna będzie benzyna turbo :) , szkoda że silniki 2,4 turbo r5 występują w tak małej ilości aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No r5 jest nawet w alfie 159 która swego czasu mi sie podobała -ma 2 ładne końcówki wydechu i w środku przyjemna stylistyka, ale nie wiem jak z awaryjnościa tych aut, podobno mają lepsze opinie niż 147 i 156 ale nie zaryzykowałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz...

Ja sobie nie wyobrazam innego silnika jak 3.0d (fajnie chodzi, mało pali i jest bezawaryjny). Mialem niedawno przez chwile 535d (brat zabral) nie powiem ladnie chodzi ale jest już dużo droższa w utrzymaniu... 3.0d zwykly jest dla mnie w sam raz i napewno nigdy go nie zamienie na żadne 2.0d...

Kupując auto patrzyłem tylko na R6

 

Ma sens tylko przy autach kilkuletnich z adekwatnym przebiegem. Zastaniawiajac sie nad nowszym autem koszty utrzymania i utraty wartosci 3.0d sa astronomicznie wysokie, za ich rownowartosc mozna miec spokojnie nowke 320d. Wtedy pojawia sie dylemat czy wybrac E90 R6, czy lepiej nowe f30 odpowiadajace aktualnemu stanowi techniki i objete gwarancja.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz powiedzieć że po co kupować Bmw możesz kupić Renault i będziesz miał polowe taniej...

Albo to tak jak z kupnem kół...po co kupować większe koła (droższe opony, gorszy komfort a jednak je kupujemy :D )

już nie wspomnę o oponach-po co płacić 500zł/szt za Michelina możesz kupić Kormorana za 250zł/szt :duh:

 

Nie każdy kupuje auto wydając swoje ostatnie pieniadze!Chodzi mi o to ze lepiej trochę dołożyć i kupić coś konkretnego!

Ja wole starsze 3.0d niż nowsze 2.0d ale każdy kupuje wedle siebie...

 

Ps.ciekawe ile osób z forum kupiło nowe Bmw?

Edytowane przez spinacz2100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinacz wroc do rzecziwistosci, samochod kupuje sie w polsce aby byl znaczek malo ludzi pojdzie po rozum i kupi 3 litry w super wyposazeniu aby byla frajda i prawdziwe bmw bo nie stac ich na utrzymanie BMW tylko kupia golasa dwulitrowego po flotowego ktory ledwo zipie i bede tlukli amorki do 250 tys zamiast je zmieniac na wysoka polke co 80/100 tys aby miec BMW z nir cos co tylko wyglada jak BMW a jezdzi jak fiat

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam golasa dwulitrowego w dieslu i wcale nie uważam, że nie mam prawdziwego BMW. A apropo stanu - sądzę, że przebije 90% nowszych na tym forum. Ostatnio była na kontroli w ASO, chciałem mieć pewność - znaleźli nieważną apteczkę, poza tym aż nie wierzyli w stan samochodu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja trochę z innej strony niż reszta bowiem zastanawiam się czy 43 tyś. za BMW e91 z rocznika 2008 to trochę nie za dużo ( co prawda auto teoretycznie z bardzo niskim przebiegiem). Z tego co udało mi się ustalić auto jest sprowadzone z niemiec a o to jego win: WBAUT31000F022714. W czwartek mam możliwość podjechać go obejrzeć natomiast do komisu mam 500 km. Proszę więc bardziej obeznanych o opinie na temat tego auta i w miarę możliwości o weryfikacje tego niskiego przebiegu. Z góry dziękuję.

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-nowy-rozrzad-bmw-zdunek-fv23-2-0-2-0-ID4oRgAB.html

 

Nie wiem czy jesteś jeszcze zainteresowany tym autem. Byłem dzisiaj i obejrzałem z grubsza, bo po raz kolejny nie udało mi się podjechać w godzinach pracy. Z zewnątrz prezentuje się nawet godnie. Wygląda na oryginał, opony i tarcze w dobrym stanie, lekko obtarty przedni zderzak i jakieś małe rysy na lewych przednich drzwiach w okolicy klamki. Reszta wydaje się być bez zarzutu. Januszradek jeśli jesteś nadal zainteresowany postaram się podjechać w godzinach pracy i obejrzeć dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi aż szkoda komentować twoje wypociny. Prawdziwe BMW to jest BMW M3 a reszta jeździ jak fiaty... :norty:

Na szczęście BMW tak nie myśli i ma bogata paletę silników gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade, nie mowie ze tylko M3 jezdzi jak BMw, kupienie traktora 2 litrowego 316 lub 318 D lub 2 litrowej slabej benzyny , wyciecie z niego dpfa i serwisowanie go poprzez montowanie amorkow, wachaczy, hamulcow itd z dolnej polki i jezdzenie na nich przez 200 tys km to tak lepiej kupic fiata i solidnie go serwisowac. Zanim odpwiesz czytaj ze zrozumieniem i caly post to bedzie z tego pozytek bo to zupelnie zdrowo rozsadkowe podejscie. Nie kazdy musi miec BMW, chocby dlatego ze nie kazdego na to stac. A tak BMw mysli generalnie zeby ci wcisnac jakie kolwiek samochod a wiec robi wersje wejsciowe zeby kazdy mogl sie poczuc wlascicielem niby bmw, kasa nie smierdzi... chyba nie myslisz ze to podejscie socjalne... kazdy prawie producent samochodow premium robi tak zwane taczki (okreslenie nota bene z marketingu BMW) bo to zwieksza obrot i zysk na ynkach ktorych wczesniej nie mogli dotknac ze wzgledu na cene.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja trochę z innej strony niż reszta bowiem zastanawiam się czy 43 tyś. za BMW e91 z rocznika 2008 to trochę nie za dużo ( co prawda auto teoretycznie z bardzo niskim przebiegiem). Z tego co udało mi się ustalić auto jest sprowadzone z niemiec a o to jego win: WBAUT31000F022714. W czwartek mam możliwość podjechać go obejrzeć natomiast do komisu mam 500 km. Proszę więc bardziej obeznanych o opinie na temat tego auta i w miarę możliwości o weryfikacje tego niskiego przebiegu. Z góry dziękuję.

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-nowy-rozrzad-bmw-zdunek-fv23-2-0-2-0-ID4oRgAB.html

 

Nie wiem czy jesteś jeszcze zainteresowany tym autem. Byłem dzisiaj i obejrzałem z grubsza, bo po raz kolejny nie udało mi się podjechać w godzinach pracy. Z zewnątrz prezentuje się nawet godnie. Wygląda na oryginał, opony i tarcze w dobrym stanie, lekko obtarty przedni zderzak i jakieś małe rysy na lewych przednich drzwiach w okolicy klamki. Reszta wydaje się być bez zarzutu. Januszradek jeśli jesteś nadal zainteresowany postaram się podjechać w godzinach pracy i obejrzeć dokładniej.

 

 

O właśnie takie podejście jest fajne...Po co mamy jeździć odrazy sami jak ktoś z forum może nam zrobić oględziny choćby tylko po to czy warto samemu jechać...

Ulepa chyba każdy rozpozna bez problemu.

Musimy coś takiego polepszyć na forum a nie pisać a może to a może tamto...

 

Ja też bez problemu mogę zrobić oględziny jakiegoś auta w mojej okolicy...

Wiec jak ktoś coś znajdzie z Augustowa to walcie śmiało w miarę możliwości pomogę, coś tam wiem o autach a po drugie znam tu prawie wszystkich handlujących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należyte serwisowanie auta nie ma nic wspólnego z tym kto jaki ma silnik tylko jakie ma podejście. Rivasi bez obrazy ale sam jeździsz już leciwym autem ze średnim silnikiem z palety BMW. Zgadzam się z tym BMW w wersji najsłabszej silnikowo i wyposażeniowo to totalna lipa. Ale już z sensownym wyposażeniem jak np. sportowe fotele, idrive itd. i mocniejszym silnikiem niż podstawowy diesel czy benzyna daje rade. Po prostu teksty typu: "BMW które nie jest prawdziwym BMW" działają mi mocno na nerwy. Powtarzam znam sporo osób których stać na nowe BMW porządnie wyposażone 330d czy 328i ale kupują słabsze auta i im to nie przeszakdza a nawet się śmieją że BMW to auto dla dresa i ćwierć inteligenta który nie ma nic do zaoferowania własną osobą i musi się autem dowartościować... Takie teksty tylko ich w tym utwierdzają :( . Jak w pracy zmieniłem Volvo na BMW to byli w szoku, ale to są osoby które wolą kupić słabsze auto ale nowe niż nawet 5 letni wypas...

 

spinacz2100 zgadzam się że fajna myśl. Ja z Włocławka i okolic też chętnie pomogę w miarę możliwości w pierwszej ocenie auta (miernik, jazda testowa i bmwhat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należyte serwisowanie auta nie ma nic wspólnego z tym kto jaki ma silnik tylko jakie ma podejście. Rivasi bez obrazy ale sam jeździsz już leciwym autem ze średnim silnikiem z palety BMW. Zgadzam się z tym BMW w wersji najsłabszej silnikowo i wyposażeniowo to totalna lipa. Ale już z sensownym wyposażeniem jak np. sportowe fotele, idrive itd. i mocniejszym silnikiem niż podstawowy diesel czy benzyna daje rade. Po prostu teksty typu: "BMW które nie jest prawdziwym BMW" działają mi mocno na nerwy. Powtarzam znam sporo osób których stać na nowe BMW porządnie wyposażone 330d czy 328i ale kupują słabsze auta i im to nie przeszakdza a nawet się śmieją że BMW to auto dla dresa i ćwierć inteligenta który nie ma nic do zaoferowania własną osobą i musi się autem dowartościować... Takie teksty tylko ich w tym utwierdzają :( . Jak w pracy zmieniłem Volvo na BMW to byli w szoku, ale to są osoby które wolą kupić słabsze auto ale nowe niż nawet 5 letni wypas...

 

spinacz2100 zgadzam się że fajna myśl. Ja z Włocławka i okolic też chętnie pomogę w miarę możliwości w pierwszej ocenie auta (miernik, jazda testowa i bmwhat).

 

tylko blade mowisz kropke w kropke dokladnie to co ja tylko sie uwzioles bo napisalem bmw ktore nie jest prawdziwym bmw a reste sobie dopowiedziales bo uwarzam ze 316/318 i lub d gole serwisowane jak na najmniejszej linii oporu z czesciami low market nie daje faktycznego odczucia co to BMW a wiec moze zwrotka jest troche agresywna ale mnie wku... lolek w 316i z amorkami po 200 tys km ktory opowiada jak zaluje zakupu bo to gowno a nie samochod, bo drogo, bo pali, bo slabe bo w swoim pasku 1.9tdi B5 to przynajmniej mial klime auto... rozumiemy sie. :cool2:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.