Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

hm, biorac pod uwage poprzednie posty z tabliczka ktora wyslalem + rozmiary obecnych ktore wyslalem, ta zimowka w szt4 -> https://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-eurowinter-hs01-235-50-r18-101-v-xl-mfs#262089107 bedzie odpowiednia? dodam ze robie moze 5-7k km rocznie, wiec w zime pewnie 1/3 tego

 

Nie. Zdecydowanie nie będzie ok. Unikaj Falken! Szkoda nerwów.


Opony Falken nie spełniają norm BMW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, biorac pod uwage poprzednie posty z tabliczka ktora wyslalem + rozmiary obecnych ktore wyslalem, ta zimowka w szt4 -> https://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-eurowinter-hs01-235-50-r18-101-v-xl-mfs#262089107 bedzie odpowiednia? dodam ze robie moze 5-7k km rocznie, wiec w zime pewnie 1/3 tego

 

Nie. Zdecydowanie nie będzie ok. Unikaj Falken! Szkoda nerwów.


Opony Falken nie spełniają norm BMW!

 


uff, napisałeś trochę późno, ale na szczęście ich nie kupiłem, ostatecznie wybór padł na Nokian WR SUV 4235/50 R18V 101 XL - mam nadzieję, że nie macie negatywnych doświadczeń z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. TAk czytam co piszecie i sam mam pytanie bo od jakiegoś czasu mnie nurtuje.

mam e91 xdrive i opony 4x225x45x17 ale strasznie sie chowały w nadkolach więc kupiłem dystanse żeby troche wypuscic tylną oś bo można tam wkladać 255. Czy w xdrivie można mieć założone dystanse? dopiero co kupiłem nowe felgi i opony i nie chce już zmieniać na inny zestaw z dwiema innymi szerokościami felg bo będe na tym stratny a felgi mam tez ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki za ezybka odpowiedz. A czy to prawda ze trzeba tak panicznie dbac o cisnienie w oponach albo ze niekazde opony sie nadaja do xdrive bo za miekkie. Ja np mam uniroyale rainsport 3 i cisnienie robie ze slupka 2.4p i 2.7t czytalem ze jak sie da inaczej to mozna uwalic nawet vtg? Az taka krolewna z tego iksa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak stosujesz się do zaleceń dotyczących opon, odpowiedniego ciśnienia, xdrive nie nawala (wiem po swoim już trzecim BMW z xdrive i po autach moich znajomych na Podbeskidziu).

Wszystko opisane w tym dziale, jak najłatwiej wykończyć napęd.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam X3 E83, auto kupiłem na oponach całorocznych Kleber Citilander 235/50/18" 97V.

Poprzedni właściciel kupił te opony w 2016r, ja osobiście wolę mieć letnie i zimowe niż całoroczne ale jeździ się na nich dobrze, nie są sparciałe, wyząbkowane, mają gruby bieżnik.

Czytam ten temat i się zastanawiam czy te opony które mam mogą w jakiś sposób negatywnie wpływać na działanie xDriva?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie górna półka..

Tak jak pisałem, nie ja je kupowałem. Z racji że są w dobrym stanie to myślałem by na nich chwile polatać tym bardziej, że na razie nie mam kasy by kupić letnie opony.

Robiłem kilka rzeczy w aucie po zakupie więc na to poszły fundusze. A że zobaczyłem ten temat, to poczytałem i napisałem.

Sprawdzę jakie mam felgi i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcecie mieć problemów to kupujcie opony wg zaleceń producenta, dbajcie o ciśnienie w oponach i wszystko będzie OK. ja od wielu lat korzystam z opon Dunlop w dwóch rozmiarach przód i tył i jest OK. Wcześniej miałem oponki w jednym rozmiarze na felgach 8" przód, 9" tył i poszarpywało po wymianie na opony z gwiazdką jest ok do dzis zarówno na letnich i zimowych.

Po co kombinować wystarczy czytać wskazania producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 4 takie same głębokości osadzenia felg, to przy tych oponach nie powinno się nic stać bo ten rozmiar jest zgodny z felgami 18 jeżeli cztery są wszystkie takie same opony i felgi.

Dopiero co pytałem tu o dystanse i kolega odpowiedział mi że dystanse nie szkodzą a Ty teraz mowisz że głębokość osadzenia felgi ma być identyczna. Cos zle zrozumiałem? mam dystanse tylko z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na które nie znalazłem konkretnej odpowiedzi : chcę kupić 4 identyczne opony lecz o wyższym profilu niż zalecany 235/60 R17 zamiast aktualnych 235/55/R17 w celu poprawy komfortu. Na zagranicznym forum znalazłem temat z którego wynika, że zmiana wysokości opony nie wpływa na xdrive i poprawia wygodę link: https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=469993 . Czy ktoś przerabiał już taką zmianę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.