Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

A napęd X-Drive w 3 GT to jest załączalny czy stały? Bo mam teraz stały w X1 23xd i mam odczucia, że ten napęd na 4 kółka naprawdę dławi osiągi samochodu. Dlatego podniosłem też moc do 260 koni, jest lepiej, przyśpiesza pięknie ale dopiero po osiagnięciu pewnej prędkości, lecz to nie jest jednak taki start jak w poprzedniej E90 RWD (chip na 220 koni). Tak samo wydaje mi się, że Quattro u teściowej w A4 B6 3.0 TDI dużo lepiej działa niż X-drive - nie opóźnia startu w ogóle. Dodatkowo strasznie podwyższa spalanie - 11-12 litrów w 2 litrowym malutkim SUVie wydaje się kpiną, gdzie E90 paliło 8 maksymalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X1 też dołączany

To teraz już naprawdę nie wiem czemu tyle pali. Jeżdżę dość dynamicznie, w Gdańsku, a autostrada najczęściej 160-180 ale bez przesady... Czy to nie jest dziwne trochę? Błędów na komputerze brak. Ile ci kolego to cudo paliło, bo widzę w sygnaturce, że też miałeś tego klekota pod maską w swoim byłym X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było tak źle:), Zrobiłem X1 23d 90 tys. i śr. spalanie było 8.7l/100 km. Moja jazda to 30% miasto i 70% trasa, styl dość dynamiczny;).

 

Teraz mam 330ix i te same trasy a spalanie tylko o litr wyższe po 22 tys. :cool2:

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, Xdrive jest stały i nic nie dołącza. 60:40 tył przód a w razie potrzeby może zmieniać podział w czasie rzeczywistym.

Hej, dzięki za uświadomienie, tak też czytałem że tak się rozkłada podział i jest to typowo stały napęd.

A co z modelami serii 3, 5, 3 GT wyposażonymi w napęd X-drive? Czy to jest również napęd stały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu trasa Poz - Łódz - Poz - autostradowe 150-160 to 9,8-10,5 takie wahania ;-)

.

 

To spalanie dotyczyło zastępczego X3? przynajmniej tak zrozumiałem.

 

No a ja mam zastępczaka X3 2016, Xdrive20d.

 

NO I NAJWAŻNIEJSZE - spalanie :D :D :D do 100 km/h nie ma dramatu, natomiast autostrada 140 = 9l/100... przy 150 to już jest 9,5 i pod 10. W F34 nie przekracza 7l przy tych prędkościach.

 

 

Tak tak spalanie DOTYCZYŁO zastępczego X3!!!

 

Spalanie w 325d GT jest niskie i to bardzo jak na ciut wyżej zawieszone i 1700 kg auto. Przy dużych prędkościach też jest bardzo przyjemnie nie ma takiego narastania jak w X3.

 

Porównanie - 90-110 325d GT - nawet okolice 5 na tempomacie albo poniżej, w X3 około 5,5-6,5

 

Ale od 140 w X3 mamy 9,5+ a w F34 dalej są to okolice 6,2-6,5

 

przy 160 F34 ma około 7l/100 na tempomacie gdzie X3 xDrive20d już wcina 10,5+ - wiadomo powierzchnia czołowa + napęd robią swoje. Obroty silnika też są ciut wyższe przy silniku 20d w tej X3 - nie wiem czy zestopniowanie skrzyni o kwestia silnika 20d - 25d czy kwestia xdrive albo modelu F34 <---> X3.

 

Generalnie po 24kkm 2 F34 325d 2014 mam średnie spalanie z całości 6,9. Gdzie dużo mam szybkich tras 150-160, plus połowa to dojazdy do pracy codziennie na zimno gdzie 60% miasta, 40% obwodnicy, 800-1000 miesięcznie około.

Więc jest naprawdę spoko.

 

P.S. ten X3 co go mam ma raptem 4500 km zrobione - nie wiem czy to też ma jakiś wpływ na spalanie? Być może ? ale w dzisiejszych czasach już chyba nie ma takiego typowego okresu dotarcia jak daawno temu w starych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepsze niż to.. to jak porównywanie czy lepsza klasa E czy lepsza MLka... dwa różne auta.

Ja jestem bardziej w stronę luxury sedanów a nie SUV, stąd F34 - jest bardzo fajna linia, mnóstwo miejsca z tyłu i w bagażniku, dobre prowadzenie, osiągi, niskie spalanie, komfort.

 

X3 wyżej się siedzi, inny typ auta całkiem, inna bryła.... generalnie nie zamieniłbym swojego F34 na X3 po prostu bo jedyna zaleta w stos do F34 to że trochę wyżej się siedzi - więcej widać, dwa że większa odległość tyłka od podłogi w aucie i inna postura za kierownicą, no i bezpieczeństwo podczas kolizji pewnie X3 ma lekką przewagę.

 

Ja nie jeżdżę w terenie, xdrive mi nie potrzeba, pół metra prześwitu też nie... charakteru terenowego też ;-) bagażnik mniejszy, spalanie większe, bardziej buja w zakrętach więc nie ma atutów z tego typu auta które do mnie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, za SUV-em przemawiaja glownie wzgledy bezpieczenstwa. Jezdzac z malym dzieckiem w dlugie trasy maja one spore znaczenie.

 

Nie kazdy moze sobie jednak pozwolic na jezdzenie SUV. Pracujac w branzy technologii poszanowania energii jezdzenie SUV byloby czysta hipokryzja. To tak jakby prowadzacy kurs rzucania palenia zrobil sobie przerwe na papierosa :)

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robiłem dłuższą trasę (ok. 700 km) i gdy po powrocie pojechałem na karchera okazało się, że brakuje zaślepki gniazda uchwytu do holowania w przednim zderzaku :(. Samochód co prawda w międzyczasie stał kilka godzin pod kościołem (pogrzeb) ale nie podejrzewam że ktoś wtedy postanowił "wydłubać" ten element. Czy jest możliwe, że mogła "wyskoczyć" w trakcie jazdy? Zdarzyło się to komuś? Jak proponujecie to ogarnąć? Muszę sobie kupić, czy zgłaszać do ubezpieczalni?

 

Pozdrawiam

marioogt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja dzisiaj robiłem dłuższą trasę (ok. 700 km) i gdy po powrocie pojechałem na karchera okazało się, że brakuje zaślepki gniazda uchwytu do holowania w przednim zderzaku :(. Samochód co prawda w międzyczasie stał kilka godzin pod kościołem (pogrzeb) ale nie podejrzewam że ktoś wtedy postanowił "wydłubać" ten element. Czy jest możliwe, że mogła "wyskoczyć" w trakcie jazdy? Zdarzyło się to komuś? Jak proponujecie to ogarnąć? Muszę sobie kupić, czy zgłaszać do ubezpieczalni?

 

Pozdrawiam

marioogt

 

 

Zaślepka kosztuje 63 zł + malowanie to nie wiem czy warto ruszać ubezpieczenie..

 

a ja wacham sie pomiedzy F31 a F34....

przegladam oferty, co bedzie atrakcyjne to kupie

 

 

Wydaje mi się że F31 może wyglądać dużo atrakcyjniej niż f34 do której nawet nie robią dodatków typu m-performance..

 

http://www.hamann-motorsport.com/fileadmin/user_upload/assets/fotos/cars4sale/bmw-320d-xdrive/bmw-320d-xdrive-04.jpg

 

http://www.fastpic.jp/images.php?file=3732624866.jpg

 

Za to f34 napewno praktyczniejsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
F31 napewno będzie zwinniejsze i będzie bardziej charakterystyką jazdy przypominać prawdziwą beemkę. Przy F34 jest dużo głosów w kwestii gumowego układu kierowniczego - oczywiście jak na BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wacham sie pomiedzy F31 a F34....

przegladam oferty, co bedzie atrakcyjne to kupie

 

Najlepiej przejechać się jednym i drugim. Dla mnie F34 wygląda ociężale i gorzej jeździ. Oczywiście jest bardziej praktyczne ale jak trzeba to kombi można zapakować po dach i jest ok.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://img39.otomoto.pl/images_otomotopl/825790457_10_1080x720_335i-xdrive-gt-m-sport-f34-3-miesieczna-gwarancja-w-cenie-auta-_rev001.jpg

Proponuję też wsiąść z tyłu w obu modelach...

Prawda jest taka że każdy ma inne oczekiwania, kryteria i inne...

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bagażnika jest dużo.. największa różnica to miejsce z tyłu - nieporównywalnie. A małe dziecko + fotelik = skopany fotel.. chyba że żona jeździłaby nogami w schowku a nie o to chodzi ;-)

 

no i spojler i look - zależy co komu się podoba... ;-) kombi będzie tańsze na pewno więc w tej samej cenie więcej gadżetów a wybór jest duży... HUD, panorama, grzanie kanapy przód, tył, ogrzewana kiera, automat, navi, felgi 19, pakiety M ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem F31 przez tydzień i faktycznie jest zwinniejsza i bardziej sportowo zestrojona, mi jednak bardziej pasuje styl prowadzenia F34, może dlatego, że wcześniej jeździłem Fordem S-maxem.
Liczy się tylko bmw!!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja miałem f34 jeden dzień.

Na plus ilość miejsca i bagażnik oraz wygląd po lci ( nowe lampy z tyłu w końcu normalne)

I na tym się kończy. Dla 3 osób wystarcza f30, jeżeli miałbym dwójkę dzieci to f31...f34 pływa a nie trzyma się drogi, miałem wersję sportline chyba kiera plastik, seryjne głośniki i silnik 318d nadaje się dla emeryta lub jedynki.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak jak jeździłeś golasem to.... ;-) ja po pasku B6 jeżdżę F34 i wydaje mi się super stabilny w zakrętach i nie pływa. Ale wiadomo, jak ktoś stawia na szarżę, to lepiej mega twardość i 19cali z profilem 35 ;-) ale ja tam lubię złoty środek a szybko to jeżdżę na ekspresach i autostradach a nie ciasnych zakrętach ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ano tak jak jeździłeś golasem to.... ;-) ja po pasku B6 jeżdżę F34 i wydaje mi się super stabilny w zakrętach i nie pływa. Ale wiadomo, jak ktoś stawia na szarżę, to lepiej mega twardość i 19cali z profilem 35 ;-) ale ja tam lubię złoty środek a szybko to jeżdżę na ekspresach i autostradach a nie ciasnych zakrętach ;-)

 

Może przesadziłem ;) też miałem b6 i f34 stabilniejsze :) póki co cieszy mnie stały zawias m i dobre trzymanie drogi.... Jak będzie mnie stać to za 5 lat pewnie już coś spokojniejszego 520d ( teraz się śmieje że nie jedzie ake i tak 90% aut objedzie) po prostu póki co chce się pocieszyć sztywna trojeczka :)

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.