Skocz do zawartości

lewarek zmiany biegów e46


bmtriko

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie ta tulejka. Tulejka odpowiada za ruchy lewarka w płaszczyźnie góra - dół, oraz na boki w sensie "luzu na przegubie". Natomiast jeśli lewarek ma luz po zapięciu biegu, tzn gałka lata luzem na boki, to do wymiany w najlepszym razie są tuleje popychacza wodzika skrzyni, te znajdujące się na końcu lewarka i na samym wodziku. Najczęściej są to jednak sprężyny w skrzyni, te, które pozwalają "wyczuć" odpowiedni bieg. I tutaj nie ma lekko, bo kawałek skrzyni trzeba rozebrać....

I dochodzimy do tego, co powiedział Puzonn - skrzynia do wymiany, bo skrzynię łatwiej i taniej wymienić niż sprężynki...

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście skrzynia i masz 6 biegów to szykuj się na zakup używanej. Bo części do tych skrzyń nie kupisz, nawet łożyska są niedostępne.

 

''...tak na poważnie mogłeś napisać...tulejka...to coś plastikowego ''takie okrągłe'' a na końcu zrób to przy demontażu skrzyni :norty:

Po co pytasz jak znasz odpowiedź?

Trafiłeś w sedno.

Osobiście zaczął bym właśnie od wymiany wszystkich tulejek i gumek związanych z lewarkiem zamiany biegów, nie pomijając, nie wiem jak to się fachowo nazywa, takiego uchwytu zamocowanego na wybieraku skrzyni.

 

Oj chłopie, mam wrażenie, że kupiłeś sobie skarbonę. Ilość przedstawianych przez Ciebie problemów pod różnymi nickami jest zatrważająca.

Życzę wytrwałości w doprowadzaniu fury do "ideału".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpalić i zepchnąć do rowu :cool2:

wczesniej ubezpieczyc o ile zgodza sie

 

staszek mowilem skrzynia do wymiany :)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak części są niedostępne do skrzyni? np chce kupić łożysko oporowe albo atakujące w skrzyni i nie dostane tego?

Do 6-cio biegowej nie, na dodatek łożyska są nietypowe. Do 5-ki przynajmniej w benzynie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Panowie mam podobny problem , po wbicu biegu drążek zmiany biegow ma luzu tak okolo 3cm jak poruszam nim w prawo i w lewo, na biegu jałowym jest to samo jak kupilem auto 3 lata temu to było wszystko szczywne zadnego luzu:) mozecie mi powiedzieć jakie częsci za to odpowiadaja i jaka jest ich cena, bo to taki mały szczegół a doprowadza mnie do szału jak widze taki luz w swojej buni jak w 20letnim golfie :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja w 20-letnim golfie nie miałem takiego luzu :mrgreen: sorry nie mogłem się powstrzymać :norty:

Odnośnie pytania o części to temat był kilka razy wałkowany, jak poszukasz innych tematów z tym problemem to znajdziesz, ja nie miałem/mam tej dolegliwości, więc nie zagłębiałem się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ostatnio testowałem problem luznego lewarka zmiany biegów i nie powracajacego po wbiciu 5-go biegu lewarka. Cały problem panowie w tych trzech dziurkach. Opis w linku http://twojlakiernik.pl/4320-2/ :)
Darmowe Holowanie i samochód zastępczy garatis dla poszkodowanych w kolizji drogowej (Bezgotówkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam koedzy tu macie lekarstwo na bolączke...http://twojlakiernik.pl/4320-2/ :D
Darmowe Holowanie i samochód zastępczy garatis dla poszkodowanych w kolizji drogowej (Bezgotówkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.