Skocz do zawartości

E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 487
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Eee tam, co to za frajda kupić gotowe m-power, wtedy bym kupił warsztat i sam zrobił :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakoś niezbyt trudno sobie wyobrazić jak przerabiasz jakieś 516i (o ile coś takiego już produkują) na szmatach z manualem w pełnoprawne M5 z webasto :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:roll2: :roll2: :roll2: no powiem że pomysł jest na 6 garów ale to tylko jak silnik padnie :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak daleko nie myślałem bo silnik jak narazie w najlepszej kondycji ale jak pompa dobrze siedzi to będzie 535 :mrgreen:

A ty swoją przekładałeś?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

535d dobrze się odpycha już w serii :cool2:


Tak.. Patrząc od przodu auta musiałem pompę przerzucić z lewej na prawą tak jak to jest w 535d pre LCI i w 520d/535d LCI. Roboty nie tak dużo ale dłubanina bo trzeba dużo plastików rozkręcać... No i wiązkę przedłużyć na drugą strone :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody miałem oryginalne z demontażu od kumpla (w aso dostaniesz proooosciutke jak linijka). Wbrew pozorom dużo przewodów nie potrzeba. Ten który idzie do przedniego prawego koła zostaje z 530d - na szczęście bo jego ułożenie to dramat - do niego kolejny się dokręca aby dostał do pompy ABS. Jeden do lewego przedniego koła - króciutki. Dwa które idą na tył - połączenie zaraz za nadkolem w okolicach gdzie występuje webasto. No i dwa pomiędzy pompą hamulcowa a pompa ABS. Wiązke przedłużasz i upychasz kabel pod blacha nad chłodnicami... I bangla :cool2:


Czemu rozkręciłeś silnik? Jak masz wyjęty to lżej umocować spinki na podłużnicy które trzymają wężyki na tył (patrz foto) :mrgreen:



766da97c8d3a6b02.jpg


Speed sory za spam w temacie :mrgreen: Rób czarne te nitki :P

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nic się nie dzieje, przynajmniej w galerii można na luzie pogadać i wymienić się doświadczeniami :mrgreen:


To N47 nie taki zły dla wariata :norty:

Apacer, teraz siedzę w garażu i rozklejam wiazke z E60. Jak byś chciał kable z pompy ABS to mogę Ci podesłać, mam już chyba 4 :mrgreen:


A co do nici to cały czas się zastanawiam, serce mówi oczarba a oczy że siwa :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn chłodniczy brała, to zabrałem się za cały silnik od góry do dołu. 535d w manualu to będzie wariat :D. Wiązki dorobić to nie problem, jeszcze edc musze skończyć :P graty niewysterowane od paru lat są w niej juz heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Muszę sie pochwalić mimo że sam jeszcze nie widzialem


Dodany celownik w czerni

Dodane grzanie kierownicy

Airbag obszyty skóra

Skóra nappa


Polecam wszystkim Chrobry Garage

Świetny gość i również fan bmw, widziałem też inne jego prace i mogę go polecić wszystkim.

Łącznie obszyl mi trzy kierownicę i na fotach widać jego dokładną pracę :cool2:


Screenshot_20210612_201735b7ada9af19eba4e6.jpg

Screenshot_20210612_2017275a3e34a11fa06c6f.jpg

Screenshot_20210612_2017169af7b195c086fe32.jpg

Screenshot_20210612_2016089cb18ff3a05a529a.jpg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki panowie, też mi się podoba i mam nadzieję że poduszka wystrzeli jak powinba :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupiłem sportowa kierownice z przyciskiem do kolumny el. i SZL za 1000 PLN

SZL jest potrzebny pod grzana kierownicę bo na płytce jest dodatkowe wejście do grzania kierownicy

Może da się to przerobić ale tu masz pewnie więcej wiedzy niż ja

Przełożenie maty grzewczej i obszycie kierownicy jak u mnie kosztowało 750 PLN

Obszycie kierownicy dawcy, Nowa powłoką sylikonowa i skóra nappa 450 PLN.

Myślę zee jak sam wygzebiesz mate będzie tańsze o jakieś 150 PLN

Kierownicę dawcy sprzedaje za 1000 PLN wiedz cała inwestycja po sprzedaży wyjdzie mnie 1300pln z czego mam nowa skórę i SZM z przyciskiem

Obszycie poduszki kosztowało 250 PLN wiedz można to też odliczyć to wyjdzie 1050 PLN za samą kierownicę z SZL, przyciskiem i obudowa kolumny.


Cała ta akcja wyszła z racji że na rynku wtórnym nie ma kierownic podgrzewanych z łopatkami i w m pakiecie a do tego w gładkiej skórze wiedz musiałem zrobić składaka :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych poduszek się nie obszywa, otwierają się one na tzw krzyż i w razie kolizji teraz wyrwie ci cały dekiel i tylko modlić sie aby nie wbił ci sie w twarz.


b_shop_12613.jpg


Tapicer co Ci obszywał poduszkę poinformował Cię o tym ??? Też jak robiłem kierownicę chciałem obszyć poduszkę bo ładnie to wygląda, ale najpierw poczytałem na forum (jest o tym watek że nie powinno sie tego robić) a i firma w której robiłem kierownice uczciwie mnie poinformowała, że bez problemu mogą obszyć poduszkę powietrzną, ale jest to niebezpieczne i żadna firma w Polsce nie ma na to homologacji. Załóż aby była i ładnie wyglądała na kierownicy, ale lepiej nie podłączaj tej poduszki, bo nawet w razie małej kolizji, gdzie w zasadzie mogła by się nie otwierać, jak wystrzeli i dostaniesz w twarz to gałę ci może wyłupać i szkoda by było... do domu wrócić z jednym okiem... :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to dziwne że z boczkow poduszka wychodzi.

Skóra jest ponacinana w odpowiednich miejscach aby pękła razem z plastikiem

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to co robią w fabryce maszynowo/profesjonalnie (wcześniej robią wiele testów prawidłowego działania, poprawki, projekty itd.), porównujesz do roboty Pana "Janusza" w warsztacie i wierzysz w to, że tapicer ci nożykiem odpowiednio ponacinał skórę na poduszce, bo na kalkulatorze wyliczył jak to prawidłowo zrobić ??? Twoje ryzyko twoje zdrowie, ale było to już wiele razy poruszane na naszym forum, że z poduszkami powietrznymi nie powinno się nic robić bo to ma chronic nasze zdrowie a nie stwarzać dodatkowe zagrożenie. Zrobiłeś, założysz w swoim aucie, twoje ryzyko, ale nie promuj obszywania poduszek powietrznych na forum bo prawnie i moralnie jest wątpliwe (jak będziesz miał upierdliwego diagnostę na przeglądzie to ci nawet przeglądu może nie podbić). W Polsce prawnie jest nawet zabronione zakładanie regenerowanych poduszek powietrznych. Wiesz producent otwarcie i działanie takiej poduszki przewidział/obliczył co do tysięcznych sekundy, ty masz to oklejone-obszyte grubą skórą. Obyś nigdy nie musiał sie przekonać co się stanie jak to wystrzeli. Nie traktuj tego wpisu złośliwie, bo nie mam tego na celu, pisze jedynie po to abyś sie poważnie zastanowił co ważniejsze twoje zdrowie czy wygląd twojego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Twoja teoria mija się z praktyka jeśli chodzi o Automotive :)


Boczki w drzwiach działają na zasadzie klapki w sensie odpada cały boczek. Poduszka to spory ładunek przy wybuchu skóra powinna pęknąć może nie tak jak tutaj na zdjęciu ale pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak nie mieliście do czynienie z prawdziwą skórą samochodową, to nie piszcie, że ona pęknie od wystrzału poduszki. Prawdziwa skóra samochodowa jest tak wytrzymałym materiałem, że nie sposób ją rozerwać i na pewno wystrzał poduszki nie rozerwie skóry, raczej zerwie ja w całości lub wyrwie z nią cały plastikowy dekiel (jak jest mocno do niego przyklejona). Jak poduszka jest obszyta eko-skórą "skai" to jest cienki plastik imitujący skórę to bez problemu wystrzał poduszki rozerwie - przynajmniej teoretycznie. Natomiast nikt zdrowo myślący, dbający o swoje zdrowie nie obszywa poduszek, bo to zostało zrobione dla ochrony życia i zdrowia a nie stwarzania dodatkowego zagrożenia, ale... kto komu zabroni. Powodzenia i dużo zdrowia życzę :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem też motocyklistą.... Zgadnijcie z czego robi sie bezpieczne kombinezony :P Kombinezony które nie rozrywają się i nie przecierają przy wypadkach z naprawdę dużych prędkości.


Speed.. Przekombinowałeś :mrgreen: ciekawe co TUV powie na coś takiego.


(historia z dziś... Ściągałem gostkowi z merca dystanse H&R bo mu przeglądu o nie nie chcieli zrobić :lol: austria).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno robiłem swoją kierownicę (przerabiałem standardową kierownice na wersje MPerformance) w jednej z najbardziej znanych firm w Polsce co to właśnie się specjalizują w tuningu i modyfikacji kierownic. Też myślałem o tym aby obszyć poduszkę powietrzną, ale dostałem informacje od tej firmy co zamówiłem kierownicę -

cytuje wprost:

Jeśli chodzi o samą poduszkę powietrzną to odradzamy jakąkolwiek ingerencję w jej powierzchnię. Przy obszyciu/oklejeniu zewnętrznej części osłony poduszki powietrznej, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w czasie kolizji zadziała ona w 100% prawidłowo tak jak producent konstrukcyjnie to przewidział i tym samym, nie doprowadzi ona swym błędnym działaniem do zagrożenia.

W przypadku obszycia-oklejenia aktywnej poduszki powietrznej, możemy to zrobić tylko po pisemnym podpisaniu przez klienta oświadczenia, iż z powodu ingerencji w zewnętrzną część osłony poduszki powietrznej, element taki nie powinien być ponownie montowany w aucie.

Są firmy w Polsce, Europie, które bez problemu obszyją poduszkę powietrzną, ale przynajmniej w Polsce nie znam żadnej firmy, która ma na to homologację (oddzielna homologacja jest wymagana na każdy rodzaj/model airbag) niestety w takiej sytuacji istnieje ryzyko, iż podczas nawet małej kolizji, gdzie w zasadzie otwarcie/wystrzał airbag nie był wymagany, "wybuch-wystrzał" poduszki powietrznej jest tak silny, iż zerwany z wierzchu kawałek skóry, może uszkodzić nam gałkę oczną.

Samo obszycie poduszki powietrznej alcantarą, nie powinno nieść za sobą ryzyka dla zdrowia, i powinna ona prawidłowo zadziałać, ale nie możemy tego zagwarantować.

Tak więc odpuściłem sobie obszycie poduszki, choć bardzo mnie to kusiło, bo wyglądało by to do kompletu super, ale jednak zdrowie ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.