Skocz do zawartości

opony 225/40/18


krzysieknik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie bo muszę zmienić opony i teraz jeżdżę na Goodyear a tak się teraz zastanawiam czy morze nie kupić kormorana czy opony nie będą wyły bo niektóre są takie ze tak wyją ze jak by było łożysko uszkodzone albo może tez polecicie jakieś inne tez w rozsądnej cenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tego co czytałem to większość opon w tym rozmiarze wyje, miałem ten dylemat jakiś czas temu i postawiłem na michelina pilot super sport i jestem zadowolony z trzymania, za to nie są zbyt ciche :) coś kosztem czegoś .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie bo muszę zmienić opony i teraz jeżdżę na Goodyear a tak się teraz zastanawiam czy morze nie kupić kormorana czy opony nie będą wyły bo niektóre są takie ze tak wyją ze jak by było łożysko uszkodzone albo może tez polecicie jakieś inne tez w rozsądnej cenie ?

 

Witamy,

 

Kormoran to najniższa półka, a marka Goodyear jest z tej najwyższej dlatego różnice będą widoczne bardzo we wszystkich osiągach.... oczywiście także w cenie.

 

Pozdrowienia

 

Ekipa Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem z BRIDGESTONE TURANZA ER030 (chyba) homologacja na BMW. Opony w rozmiarze 225/45R17. Bardzo fajne opony. Nie jestem w stanie powiedzieć nic złego o nich.

Następnie wybór padł na BRIDGESTONE POTENZA RE050A w rozmiarze 225/45R17 i nie polecam - opony bardzo twarde i przy głębokości bieżnika około 6mm, przy wjechaniu na zakręcie w kałużę uciekały.

Były również Continental CSC5 w rozmiarach 225/45R17 i 245/40R17 i tu prowadzenie było OK. Należy zwrócić jednak uwagę, że w nowych, bieżnik miał około 7,5mm. Moim zdaniem opona godna polecenia. Wadą jest stosunkowo szybie zużycie tylnych opon. Bez żadnych szaleństw po 2 latach na tyle zostało 5..5,5mm bieżnika, przód 6,5mm. Mam je do sprzedania razem z felgami.

Aktualnie mam zakupione felgi 18 i poszedłem w YOKOHAMA ADVAN SPORT V105 w rozmiarach 225/40R18 i 255/35R18. Czekają na założenie na felgi. Opony mają dobre opinie, a i ceny w porównaniu do CSC5 lepsze.

Niestety głębokość bieżnika tak jak w nowych CSC5 jedynie 7,5mm. Jak się nie sprawdzą, to wracam do Continentala.

 

W innych autach miałem GOODYEAR EXCELLENCE (ząbkowały), PIRELLI P6000 i jakieś MICHELINY.

 

Mój ranking nie patrząc na rozmiary to:

1. Continental CSC5

2. BRIDGESTONE ER030

3. MICHELIN

4. PIRELLI P6000

5. GOODYEAR EXCELLENCE (ząbkowanie)

6. BRIDGESTONE RE050A

YOKOHAMA nie uwzględniam w rankingu, bo nie testowałem. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się.

Miałem jeszcze styczność z jakimiś Dębicami i to była masakra.

Zawieszenie w 100% sprawne, geometria ustawiana ze pięć razy a auto samo skręcało.

Okazało się, że każda z 4 opon miała inny obwód. Różnice w obwodzie dochodziły do 1cm. Nie było dwóch identycznych.

Wymieniłem wtedy na PIRELLI P6000 i auto zaczęło jeździć prosto.

Do rodzimej produkcji się zraziłem i więcej nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam continentale 225/45/17 i 245/40/17

zlego slowa nie powiem, na tyle faktycznie szybko bieznik znika ale po wywazeniu zero drgan itp

tylko troche drogie....

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinno mówić się o konkretnych modelach danych marek, ale klasyfikacja "półek" producentów opon znajduję się pod linkiem. Wszystkie testy opon i opony można porównać na naszej stronie.

 

Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Powoli przymierzam się do zakupu opon do E91:

225/40R18 oraz 255/35R18. Obecnie jeżdżę na takich samych szerokościach, ale na R17 (Hankook Ventus V12 Evo K110 Y XL). Jestem zadowolony z opon Hankook.

 

Jeśli chodzi o zakup, to oczywiście pójdę na kompromis pomiędzy ceną a jakością.Wstępnie wybrałem Fulda SPORTCONTROL, ale biorę też pod uwagę inne marki. Ktoś z forumowiczów zadowolony był np z Nexen N8000.

Zależy mi również aby był rant ochronny felgi.

 

Macie jakieś sprawdzone opony w tym mieszanym rozmiarze R18?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P Zero Rosso, ale następnym razem z ciekawości wrzucę Piloty Sporty.

Poza Michelin, Pirelli i Bridgestone bym się nie wychylał.

Nie w tym rozmiarze i sensownej mocy, poza tym bmw to nie lekkie coupe/hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.