Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam, czy samochody tu są tansze i czy faktycznie można coś ciekawego znaleźć. Na allegro jak wbijam to wyskakuje 13 egzemplarzy, z kierownicą po naszej stronie, nieuszkodzonych na cala Polskę i to jeszcze połowa jest sprowadzona z Niemiec. A tu w obrębie 200km od miejsca mojego zamieszkania pojawia się w tych samych kryteriach prawie 200 samochodow. Różnica jakaś jest i ciekawe na czym polega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam, czy samochody tu są tansze i czy faktycznie można coś ciekawego znaleźć. Na allegro jak wbijam to wyskakuje 13 egzemplarzy, z kierownicą po naszej stronie, nieuszkodzonych na cala Polskę i to jeszcze połowa jest sprowadzona z Niemiec. A tu w obrębie 200km od miejsca mojego zamieszkania pojawia się w tych samych kryteriach prawie 200 samochodow. Różnica jakaś jest i ciekawe na czym polega.

Radze lepiej szukac na OTOMOTO, wyskakują tez oferty z allegro, a i najlepiej zaznaczać jak najmniej opcji, typu: nieuszkodzone, naped, automat, kombi, sedan, itd.... im zazanaczysz wiecej, tym strona wyswietli mniej pojazdow, dlatego ze ten co sprzedaje mogl te opcji nie zanzaczyc, a i sam sprzedawca czasem nie wie co dokladnie zaznacza, sprzedając dane auto... nie raz sie spotkalem z ofertami gdzie ludzie nie wiedzą jaki silnik sprzedają (przyklad: jest oznaczenie BMW F10 525d i sprzedawca wpisuje pojemnosc silnika 2.5, a tak naprawde jest 2.0) i autko juz ci sie nie pokaze ;) Najlepiej po prostu zaznaczac silnik do jakiej pojemnosci lub od jakiej i tyle, reszte lepiej samemu przeglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro już nie współpracuje z otomoto i ma teraz przez to dużo mniej ogłoszeń. Najlepiej szukać na otomoto.pl i olx.pl chociaż część ogłoszeń się pokrywa, bo jest opcja wystawienia od razu na obu tych portalach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro już nie współpracuje z otomoto i ma teraz przez to dużo mniej ogłoszeń. Najlepiej szukać na otomoto.pl i olx.pl chociaż część ogłoszeń się pokrywa, bo jest opcja wystawienia od razu na obu tych portalach

oou a to nie wiedzialem o tym, dzieki za poprawke :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic F10 i szukam juz od roku, i ciezko wyszukac jakąś fajną 3 litrówke 530d/535d, i z oczywistych powodow ...akcyza... jest masa 2.0d bi turbo 218 km na otomoto i to fajnych sztuk na ktore moglbym sie pokusic... Ale zakochalem sie w 3.0d, mily dla ucha dzwiek 6 cylindrow, no i oczywiscie jesli bede chcial troszke wiecej tej mocy to mozna jeszcze ladnie zchipowawć, no i spalanie niskie jak na 6 cylindrow, po prostu dla mnie silnik marzenie na trasy.... ale czy to wszystko wgl jest warte tej akcyzy? I chcialbym zapytac teraz osoby ktore mialy lub maja odczucia z jazdy 525d 218, czy idzie ladnie i zwinnie wyprzedzac przy wyzszych predkosciach czy jednak jest odczucie ze auto jest za ciezkie i silnik za slaby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość porównania 25d i 20d. Niewątpliwie o przyjemności z jazdy 20d nie ma mowy-mam na myśli przyspieszenie i elastyczność. W 25d już jest odczuwalne lepiej.. przy wyższych prędkościach auto lepiej reaguje na dodanie gazu, jeśli jeździsz sporo po mieście czy przez wioski to 20/25d spokojnie wystarczy. Jeśli z kolei walisz trasy i zależy Ci na dużym momencie i zapasie pod nogą to szukaj 30d. Musisz też wziąć pod uwagę spalanie i walory dźwiękowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość porównania 25d i 20d. Niewątpliwie o przyjemności z jazdy 20d nie ma mowy-mam na myśli przyspieszenie i elastyczność. W 25d już jest odczuwalne lepiej.. przy wyższych prędkościach auto lepiej reaguje na dodanie gazu, jeśli jeździsz sporo po mieście czy przez wioski to 20/25d spokojnie wystarczy. Jeśli z kolei walisz trasy i zależy Ci na dużym momencie i zapasie pod nogą to szukaj 30d. Musisz też wziąć pod uwagę spalanie i walory dźwiękowe :)

O to mi wlasnie chodzi, szybkkosc z jaka mozna kogos wyprzedzic bez "meczenia sie" przy predkosciach 140+ no i oczywiscie na walorach dzwiekowy tez mi zalezy, ale wiadome ze jak nie ma jakichs duzych roznic od 2.0d 218 to za sam dzwiek nie wloze kasy. Dla porownania dodam ze czasem mam okazje jechac nową Insignią B z silnikiem 1.5i 165km, i powiem ze ladnie sie zbiera jesli trzeba kogos wyprzedzic przy wyzszej predkosci, ale samo auto wazy ponizej 1400kg a dokladniej jakies 1385kg, stąd pewnie tez ta dynamika... F10 ma wage od 1800kg gdzies i dodam ze w insignii jak czasem jadziemy w pięciu to czuc ze auto juz ciezko idzie, a pod gore to juz jest masakra... i zastanawiam sie czy ta F10 525d tez nie bedzie mieć takiego "muła" przy pelnym aucie ludzi, bo waga juz bedzie kolo 2300kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 letni diesel w touringu z Niemiec z przebiegiem 188 tys. km., błagam.

I ta jakość zdjęć wnętrza.

W 2015 miał 84 tys., wg sprawdzonych danych. Strona .gov z przebiegiem też potwierdza takie przyrosty.

Zdaje sobie sprawę, że jak ktoś chce to wsystko można zrobić, tylko czy komuś chciałoby się fałszować przebieg w trakcie własnej eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 letni diesel w touringu z Niemiec z przebiegiem 188 tys. km., błagam.

I ta jakość zdjęć wnętrza.

 


Właśnie oglądam 4 letnie F11 530d z 40 tyś przebiegu. Sam jeżdżę jakieś 20 tyś. rocznie więc jeżeli bym taki teraz kupił to 8 letni diesel miałby 120 tyś. Oczywiście cena bardzo adekwatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym kupić fajny dupowóz i pomyślałem o serii 5 (od zawsze jeździłem jakoś serią 3 bo mi leżała ale latka lecą:) ) zależy mi na tym żeby było wygodnie i komfortowo, na dynamice niekoniecznie bo mam od tego 470koni w serii 3 ;)

Duża jest różnica między fotelami "komfortami" a tymi zwykłymi ? Miał ktoś porównanie wyciszenia w kabinie w serii 5 f10 i trojce f30? Chodzi mi typowo o taki samochód którym pewnie można wsiąść i komfortowo pojechać na wakacje za granice, z jak najlepszym nagłośnieniem, fotelami ...i nieawaryjnym silnikiem - biorę pod uwagę i diesla i benzyne. Na dynamice mi nie zależy ,może być i 2.0 byle można było wygodnie podróżować z prędkościami 150-180 i w miarę ekonmicznie.

Co do wsiadania/wysiadania w serii 5 jest równie ciężko jak w serii 3 i może lepszy na dupowóz byłby X3/ X5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym kupić fajny dupowóz i pomyślałem o serii 5 (od zawsze jeździłem jakoś serią 3 bo mi leżała ale latka lecą:) ) zależy mi na tym żeby było wygodnie i komfortowo, na dynamice niekoniecznie bo mam od tego 470koni w serii 3 ;)

Duża jest różnica między fotelami "komfortami" a tymi zwykłymi ? Miał ktoś porównanie wyciszenia w kabinie w serii 5 f10 i trojce f30? Chodzi mi typowo o taki samochód którym pewnie można wsiąść i komfortowo pojechać na wakacje za granice, z jak najlepszym nagłośnieniem, fotelami ...i nieawaryjnym silnikiem - biorę pod uwagę i diesla i benzyne. Na dynamice mi nie zależy ,może być i 2.0 byle można było wygodnie podróżować z prędkościami 150-180 i w miarę ekonmicznie.

Co do wsiadania/wysiadania w serii 5 jest równie ciężko jak w serii 3 i może lepszy na dupowóz byłby X3/ X5?

 

Polecam 2 litrową turbobenzynę 245 KM , jest bardzo cicha , na trasach zadowala się rozsądnymi ilościami PB . Dwa wypady wakacyjne , na Węgry oraz na Słowenię okupione identyczną średnią 8,5 PB/100 . Wersje F10 poliftowe dopracowane , mam 85 000 km przebiegu i żadnych problemów mechanicznych , jedynie drobne wpadki jakościowe , a to podłokietnik się przetarł a to wieniec kierownicy obłazi , na szczęście BMW Polska w obu przypadkach pozytywnie podeszło do obu tematów . Komforty w F10 są super . Koledzy którzy przesiedli się do G30 z komfortami tęsknią za tymi z F10 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można... dla mnie silnik 2.0d w piątce to jakieś nieporozumienie !

O wyposażeniu w serii 5 już nie wspomnę...M-Pakiet bez składanych lusterek i lusterka fotochromowego np... To tylko mały przykład który przedstawia jak jedno gryzie się z drugim. Coś tu jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieporozumienie? 2.0d + automat zrywny nie będzie ale mi chodzi o auto do spokojnego podróżowania i wygodzie a nie ścigania się a 150 w trasie raczej nie problem takim lecieć ? No i spalanie pewnie będzie przy tym śmiesznie małe...

Czyli komforty koniecznie muszą być, wychodziły opcje z wentylowanymi czy to tylko w serii 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli komforty koniecznie muszą być, wychodziły opcje z wentylowanymi czy to tylko w serii 7 ?

 

Mam wentylowane komforty w 5 pre lci. Dokładnie to: S453A Climatecontrolled seats front + S456A Comfort seat with memory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jadę oglądać a może i kupić 525d z 2015r z całkiem bogatym wyposażeniem. Cena i warunki handlowe mi pasują, przed zakupem auto chce wstawić do serwisu i dać zrobić pełen przegląd ponieważ nie jestem mechanikiem i nie będę w stanie sprawdzić sprawności mechanicznej. Na co jednak zwrócić uwagę podczas sprawdzania samochodu. Niestety wcześniej nie jeździłem na stałe automatami (tylko sporadycznie) więc możecie doradzić również to jak pobieżnie sprawdzić skrzynię biegów. Każda rada się przyda, może warto zajrzeć w jakiś zakamarek, może czym potrząchać itp... :)

Każdy drobiazg który znajdę będzie działa korzystnie przy negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie, to jak wybór kandydatki na żonę :-)

Na pewno wszystko zależy od zasobności portfela, gustu i wymagań. ( oczywiście najlepiej mieć wszystko, też bym tak chciał )


Ja bym to klasyfikował tak:


-bezwypadkowość

-sprowadzony (nie krajowy )

-mały przebieg

-silnik 3.0d ( automat )

-pełna skóra ( sportowe fotele elektr. )

-head up

-asystenty jazdy


Reszta "od wyboru do koloru "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.