Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Kruk a Ty jakie masz zdanie nt wcześniejszej zmiany oleju?

 

Zmieniam wg. komputera w ASO a po 12-14tys. w alternatywnym warsztacie i oczywiście nie kasuję wtedy wskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem z kolegą z forum. Zmiana częstotliwości radia i polski język wgram w sierpniu gdy przyjadę ta 535i na urlop.

 

Po powrocie z Zakopanego jadę kupić te autko.

 

Jak będzie stało po dwóch tygodniach znaczy że było dla mnie.

 

Auto stoi w komisie od sierpnia 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 550i trzy miesiące stało a chętnych nie było. Specjalnie do mnie dzwonili z DE, i obniżali cene. Bo podatek od CO2, i Niemcy nie chca dużych pojemności.

Ale na prawdę warto, bardzo fajny motor, mały przebieg. Sprawdź auto, ale zawsze bedziesz miał R6, warto.

Ładna felga, zawsze mi sie podobała. Ale nie podchodzi pod moj MPak. Ładny srodek, dwie rury, tylko kierownice ktos źle zamontował... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zobaczyłem.

 

Język angielski jest. Brak TV pakiet.

 

Po urlopie przyjeżdżam z żoną i kupujemy.

 

Auto jest w stanie nienagannym, nikt nie chce kupić ze względu na to że jest silnik benzynowy i duży z podwójną turbiną wszyscy w tym salonie komisie kupują 520 diesel 530 diesel, autem ostatnio interesował się ktoś 2 miesiące temu.

 

Jeśli będzie tam stał pi naszym powrocie to znaczy miał być nasz.

 

http://i782.photobucket.com/albums/yy108/mcdziubek/Mobile%20Uploads/DSC_0385_zps79c1c291.jpg

 

http://i782.photobucket.com/albums/yy108/mcdziubek/Mobile%20Uploads/DSC_0382_zps1b2b3646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zarejestrowałem się na forum, gdyż jestem na etapie poszukiwania samochodu.

Obecnie jeżdżę Audi a4 b8, ale najwyższy czas na coś większego. Celuję w BMW 5 F10 lub Audi A6 C7.

Jak się domyślam o tym drugim nikt tutaj nie chce słyszeć ;)

Dlatego też zapytam Was o kilka kwestii i poproszę o opinię nt. dwóch ogłoszeń.

 

Czy bagażnik w F10 jest pojemny ? Łatwo się do niego wkłada/wyjmuje z niego bagaże ? Np. wózek dziecięcy ? W zasadzie na tym najbardziej mi zależy, żeby nie tłuc się jak w autobusie gdy podróżuję z rodziną. Czy we wszystkich modelach można wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera ? Czy wszystkie modele są przystosowane do IsoFix?

 

Upatrzyłem sobie takie dwie sztuki :

http://allegro.pl/bmw-530d-245-km-f10-automat-full-opacja-i5077773666.html

 

http://allegro.pl/bmw-5-f10-m-pakiet-kamera-cofania-monitory-shadow-i5072311278.html

 

Może wiecie coś na temat tych aut ? Może ktoś już je oglądał ? Albo któryś z forumowiczów sprzedaje ?

Będę bardzo wdzięczny za jakieś info, mam do obu aut do przejechania dosłownie całą Polskę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widze ze szukasz diesla 6 cylindrow, wyglada ze duzo podrozujesz. Audi od BMW w serii rozni sie napedem to dosc istotne. Pytanie co to auto musi miec a z czego mozesz zrezygnowac. Ogloszenia.....ladne zdjecia, nic wiecej, musisz pojechac i obejrzec lub......szukac blizej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach skupiam się na silnikach diesla 3.0 TDI, mam obecnie Audi A4 z silnikiem 2.0 TDI i jest fajny, ale większa masa to i większy silnik by pasował :)

Chciałbym trafić coś z napędem na 4 łapy, bo przyznam że nigdy nie jeździłem BMW i trochę boję się napędu na sam tył :)

 

No właśnie z tym wózkiem problem jest, bo niby mamy fajny wózeczek, który można złożyć do naprawdę mikroskopijnych rozmiarów, jednak sam w sobie nadal zajmuje sporo miejsca. Niby za pół roku przejdziemy na spacerówkę, która też zbyt wiele miejsca nie zajmuje.

Ale jak już zmieniać auto to na takie jakie się podoba i jest funkcjonalne, a nie za pół roku znowu szukać bo coś przeszkadza i irytuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja chowałem wózki do sedana bez problemu. Co do napędu na tył w BMW, nie masz się czym przejmować. Kontrola trakcji działa tak dobrze, że tylko na śniegu możesz wykorzystać napęd na 4 koła, pod warunkiem, że przed Tobą nikt nie będzie jechał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie:

Dla mnie napęd na przód przy tej klasie auta to trochę byłaby lipa... bać się nie masz czego, a frajda z jazdy z tylnym napędem jest wiele większa.

Tak pół żartem i pół serio - tylny napęd jest dla prawdziwych facetów i kropka :) A jak coś to masz elektroniczne kagańce, więc możesz być spokojny.

Napęd na 4 łapy - no można jak najbardziej, ale tylko dlatego że boisz się napędu na tył - to nie ma sensu, bo nie ma się czego bać :)

Kufer jak dla mnie jest OK - wózek spokojnie zmieścisz, kufer jest długi i dość ustawny.

 

Ja generalnie z auta jestem bardzo zadowolony i to w wersji słabszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w styczniu przesiadłem się z a4 2.0 170km na 525 218km, oba auta są w 4 bbutach. Różnica w mocy na prawdę spora, proponuję przejedź się najpierw wersją 525. Co do bagażnika to ja mam kombi więc nie pomogę. Ale przesiadka na bmw na duży plus. Ps jak szukasz używki to proponuję Niemcy, autko ogarniasz w 2 dni a masz dużo pewniejsze auto niż z polski. Tam mało kto zaryzykuje kombinowanie ze stanem auta bądź przebiegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szukam używki :)

Wiem że do Niemiec najlepiej pojechać, ale jak chcę kupić 3.0 to akcyza 18% jest porażająca :)

Ponadto aż tak się nie znam na samochodach - ja umiem tylko powiedzieć czy mi się podoba czy nie :P a do tego kwestia obeznania w miejscówkach - przecież nie będę wbijał ślepo w mobile parametrów i podróżował po Reichu kilometrami oglądając auta :)

Spędziłem tak 3 dni jak kupowałem A4 i jakoś nie wspominam tego pozytywnie - zmęczony, zrezygnowany, niewyspany pomimo hotelu i dochodzi do tego ze już człowiek myśli - dobra kupię to bo już nic innego/lepszego nie znajdę :P

 

Nie miałem okazji jeździć żadnym BMW, ani 525, ani 530, ani nawet 520 :) Ale jakoś jak pomyślę o tych 245KM to się przyjemnie robi :)

 

Poczekam jeszcze do końca tygodnia, bo mam mieć ofertę jeszcze na X5 z 2010 roku, zobaczę co to za wóz i wtedy dopiero będę podejmował decyzję.

Ale chyba najbardziej kusi ta z Kartuz, o ile oczywiście podadzą VIN żebym nie jechał w ślepo i zgodzą się na diagnostykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem: na mobile znalazłem auto które najbardzej mi pasowało, do tego 5 aut w promieniu 150km na wszelki wypadek. Wyjechałem rano z kumplem który ma pojęcie o autach. Noc w hotelu, rano obejrzenie auta, przelew, rejestracja i powrót. Zmęczony bardzo nie byłem, auto takie jak chciałem, w 2 dni wszystko ogarnięte. Ogólnie kupując w de auta masz dużo mniejsze ryzyko oszustwa,szukasz dużych firm, salonów autoryzowanych, tam są pewne auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem: na mobile znalazłem auto które najbardzej mi pasowało, do tego 5 aut w promieniu 150km na wszelki wypadek. Wyjechałem rano z kumplem który ma pojęcie o autach. Noc w hotelu, rano obejrzenie auta, przelew, rejestracja i powrót. Zmęczony bardzo nie byłem, auto takie jak chciałem, w 2 dni wszystko ogarnięte. Ogólnie kupując w de auta masz dużo mniejsze ryzyko oszustwa,szukasz dużych firm, salonów autoryzowanych, tam są pewne auta.

 

Niestety mam ten problem że nie mam kumpla który ma tak dobre pojęcie o samochodach :)

Przy zakupie Audi byłem z właścicielem komisu, któremu zapłaciłem jakieś drobne i jeździł ze mną. Ale trochę strata czasu bo widzieliśmy w sumie 3 auta, które były w pobliżu a spędziłem tam prawie 3 dni, bo byłem uzależniony od interesów gościa z którym pojechałem.

 

A jakbym w Polsce znalazł taką jaka mi się widzi, to poprosiłbym o numer Vin, sprawdził u siebie na miejscu, i najwyżej pojechał z gościem do ASO na oględziny i miałbym spokój.

 

No ale chyba już wiem czego chce :) 525 albo 530 (jeśli 530 to tylko w Polsce bo z Niemiec się pewnie nie opłaci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ciagle 4 gary, ktore brzmia słabo, chyba ze glownie robisz trasy - tam tego nie zauważysz :cool2:

 

Generalnie 525d dostaniesz młodsze / lepiej wyposażone, niz analogiczne 530d w tej samej cenie, więc jeśli cena limituje - to musisz podjąć decyzje, ktory współczynnik jest dla Ciebie ważniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.