Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej szukam czegoś po lifcie, ale ta sztuka zainteresowała mnie nieco.

Oczywiscie fakt że Radom i handlarz zniechęca niemal całkiem od razu....

 

http://allegro.pl/bmw-728i-193km-individual-xenon-skora-pdc-78tys-km-i4021336043.html

 

Może ktoś coś widzi z fotek, potrafi doradzić?

Na moje nie wprawne oko wygląda ok, ale to może być tylko takie wrażenie.

Cena jest wysoka, nawet bardzo wysoka... ale wiadomo nie zawsze wysokac ena musi stan auta odzwierciedlać.

Dzięki za wszelkie komentarze.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na poduchę w kierownicy i poduchę pasażera - może się okazać, że nawet ich tam nie ma... M.in. wypierdziany fotel sugeruje duuużo większy przebieg. Kierunki z przodu zmienione. Sprzedającego chyba trochę poniosło :)

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tablicach widać, że sprowadzona 3 miesiące temu. Chyba, że tablice nie od tego auta. Wypalone piksele, ale to norma. Co do przebiegu nie będzie on duży w tym aucie, ale 78 tkm. bym nie wierzył. Przy takim przebiegu i stosowanych w 7-ce materiałach fotele powinny być jak z salonu, a u kierowcy są już zmarszczki i załamania. Kolejna rzecz, zwróć uwagę na spasowanie klapy bagażnika (szczególnie po lewej stronie) i maski z pozostałymi elementami karoserii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu i poduszek też zauważyłem te nieścislosci, ale czekalem na głosy by nic nie sugerowac nikomu.

Co do przebiegu tak to tłumaczę: jak handlarz kupi z org. 400-500 tys km to robi 180 tys km.... a jak z org. 178 tys to robi 78 tys km.... bo org. 178 to dla niego przebieg niespotykanie niski :) No i te 178 oryginalne zaginęło by w tlumie tych 180, które na prawdę mają po 400 tys km i więcej... wiec stąd tak śmiesznie niski przebieg. Chyba że auto stało 5 lat gdzies w warsztacie, na parkingu policyjnym, czy w podobnym miejscu. Co też swoją drogą dobrze nie wrózy...

 

Fotel pasażera wygląda chyba na prawdę ładnie. Myślę że mogła być jakaś mała szkoda z przodu, stąd też dziwnie leżące poduszki...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz, zwróć uwagę na spasowanie klapy bagażnika (szczególnie po lewej stronie) i maski z pozostałymi elementami karoserii.

Tyłu rzeczywiscie nie widziałem, chyba specjalnie zrobione zdjecia z prawej strony gdzie leży lepiej....a z lewej zadnego zdjecia tyłu.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz, zwróć uwagę na spasowanie klapy bagażnika (szczególnie po lewej stronie) i maski z pozostałymi elementami karoserii.

Tyłu rzeczywiscie nie widziałem, chyba specjalnie zrobione zdjecia z prawej strony gdzie leży lepiej....a z lewej zadnego zdjecia tyłu.

 

Na 5 zdjęciu od góry widać dosyć ładnie spasowanie klapy bagażnika z lewej strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, że właścicielem samochodu jest mój znajomy i sprawa nie wygląda tak, jak tutejsi "specjaliści" oceniają. w odpowiedzi na zarzut cofniętego przebiegu - auto w 2009 trafiło do holandii z niemiec z przebiegiem 40tys km, od tamtej pory do końca 2013 są oryginalne faktury za przeglądy z wyszczególnionym przebiegiem i datami (do zweryfikowania). auto przyjechało jakiś czas temu do Polski, bmw e38 to nie jest najłatwiejszy temat do sprzedaży. gdyby zainteresowany pofatygował się telefonem i porozmawiał ze sprzedającym, to pewnie sam uzyskał by odpowiedź na wszelkie pytania, ponieważ wbrew pozorom, wśród "handlarzy" są normalni, ogarnięci ludzie.

 

jeśli któryś ze specjalistów pojechałby chociaż raz za granicę kupować auto, to może zrozumiałby, że zadbanego BMW nie wyciąga się z krzaków na tureckim placu, tylko trzeba za nie zapłacić grube pieniądze. 7-mka z ogłoszenia jest na prawdę bardzo ładna, na żywo robi rewelacyjne wrażenie a środek nie jest zniszczony. Argument o wygniecionej skórze można wsadzić między bajki. Owszem przy przebiegu 78tys km powinna wyglądać jak nowa, pod warunkiem, że jest w rocznym czy kilkuletnim aucie. Na allegro oglądacie auto, które ma lat osiemnaście. żeby zachować skórę w stanie idealnym przez tyle lat nie wystarczy mało jej używać, trzeba ją także regularnie "odżywiać" i konserwować.

 

lubię to forum, często jego użytkownicy na prawdę potrafią pomóc, ale kiedy widzę tematy takie jak ten to ręce się załamują. Klasyk w rewelacyjnym jak na swój wiek stanie, z prawdziwym, symbolicznym przebiegiem został zmieszany z błotem na podstawie kilku zdjęć i opinii "speców".

Tarcze hamulcowe Rotinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nikt tu tego auta nie zmieszał z błotem (już na pewno nie ja) jedynie zwrócił potencjalnemu kupującemu na szczegóły, na które powinien zwrócić uwagę przy oględzinach auta :wink:

Co do stanu tapicerki w 18-letnim aucie, mój znajomy sprowadził ostatnio SEC-a z Japonii z przebiegiem 88 tkm. z 1991 r. (czyli 23 lata!) i tam skóra wygląda jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie, pogratulować trzeba znalezienia tak wspaniałego egzemplarza SEC-a. ja z kolei widziałem idealną tapicerkę w Peugeocie z przebiegiem 400tys km, oraz w wielu innych autach, gdzie bym się jej nie spodziewał. widziałem również żniszczoną w samochodzie rocznym z niewielkim przebiegiem. wszystko zależy od użytkowania, jakości materiału i farta. mimo wszystko w temacie przewija się skręcony przebieg, nawet konkretne szacunki... z dupy. na podstawie dywanika i kilku zagnieceń na 18-to letniej tapicerce...
Tarcze hamulcowe Rotinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś znać ceny tego SEC-a :wink: :8)

W przypadku tapicerki, to faktycznie jest to nieraz trochę wróżenie z fusów, bo jest wiele przypadków odstępstw od reguły o których piszesz. Natomiast w przypadku nierównego spasowania elementów karoserii w takim aucie jak BMW 7 nie jest to już wróżenie z fusów :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bthzz, pomimo Twoich zapewnień, kilka rzeczy wskazuje jednak na wyższy przebieg samochodu : imho m.in. zjechana kierownica i mimo wszystko stan siedzenia kierowcy, skóra raczej nie starzeje się w ten sposób, piksele na wyświetlaczu może faktycznie znikają ze starości :) . Skoro ręczysz za to auto, to może wyjaśnisz co stało się z poduszkami? Czy może tylko na zdjęciach tak marnie to wygląda? Dlaczego kierunki są zmienione? Powinno być białe szkoło przód / boki / tył. Dlaczego klapa bagażnika krzywo leży? Nie trzeba być "specjalistą" żeby wyłapać te rzeczy.

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz z tej e38 która mi leży to kontury.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Peugeocie z przebiegiem 400tys km

nie porównuj tapicerki z samochodów dla plebsu do tapicerki w 7er.

swoją drogą nie rozumiem ludzi którzy mają auto blisko zamiast podjechać długo szukają wrażeń na forum.

zawsze można zweryfikować wszystko.

straciłem tydzień temu niedzielę i kasę do Cieszyna żeby tylko obejrzeć motorówkę bo marna podaż u nas :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Klasyk w rewelacyjnym jak na swój wiek stanie, z prawdziwym, symbolicznym przebiegiem został zmieszany z błotem na podstawie kilku zdjęć i opinii "speców".

 

:) to zabawne że jesteś aż tak naiwny ...i dalej jak PiSowiec idziesz w zaparte

 

Weź ty chłopie rozkmiń se na wspaniałym internecie takie coś jak F10 (to takie nowe BMW) ...i 'popaczaj' se jak wygląda auto z przbiegiem 78.000km

 

...a nie żenisz tu kity i baje o poobijanym i 'klasycznie' zużytym E38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że jak czytam niektóre komentarze to się śmieję sam do siebie. Na zdjęciach wygląda ładnie ale w ten przebieg w życiu nie uwierzę. Fotel faktycznie wygląda na co najmniej +200000km bo skóra nie pęka i nie wyciera się po niecałych 100000km. Miałem kilka BMW ze skórą w tym jasną i po 400000 wyglądała podobnie jak ta. Nie twierdzę że auto ma aż tyle ale te 78000 to przesada. Kierunki mógł ktoś wymienić bo mu się takie podobały, zresztą ja też tak często robię. Ogólnie na forum sporo osób potrafi zbesztać samochód całkiem dobry a najgorszego trupa ubrać w laurki. Nie czepiam się tu absolutnie nikogo ale tak jest. Na zdjęciach również często widać coś czego nie ma w rzeczywistości jak i na odwrót. Jedyne wyjście to jechać i dokładnie obejrzeć auto z kimś kto naprawdę dobrze się zna. Jak sprzedawałem moją 750 rok temu to ludzie doszukiwali się rozmaitych rzeczy. Wystawiłem ją za pół ceny bo pilnie potrzebowałem gotówki a ludzie i tak chcieli zbić jeszcze 2 tyś. Moim zdaniem cena ok 20000 za prawie 20 letnie BMW to jest duża przesada ale sami naciągamy mocno ceny. Dla czego inne auta gorszych marek potrafią kosztować dużo mniej mimo często dużo lepszej kondycji?? I kolejna rzecz to czemu tylko BMW mimo wieku ma bardzo mały przebieg a Mercedesy i inne auta często mają znacznie wyższy?? Jedynie w przypadku 4-6 letnich BMW bywa że przebiegi są w granicach 170-230tkm,a później co??!! Ludzie chowają te samochody na 10 lat do stodoły żeby następnie je sprzedać z takim przebiegiem?? Nie gniewajcie się na mnie za wypowiedź ale musiałem napisać to co mi leży na sercu :mrgreen:
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję się w obowiązku poinformować, że auto znalazło nowego właściciela, który docenił stan. BMW zostało udostępnione do sprawdzenia, pozytywnie przeszło weryfikację przebiegu i stanu technicznego. Kupujący nie miał najmniejszych zastrzeżeń. Auto trafiło do osoby, która zajmuje się klasycznymi egzemplarzami BMW. Temat do zamknięcia.
Tarcze hamulcowe Rotinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może wyjaśnisz co stało się z poduszkami? Czy może tylko na zdjęciach tak marnie to wygląda? .

 

Niestety w E38 często się tak dzieje że poduszka staje się ''wklęsła'' - widziałem to nie raz, uwierz że niekoniecznie musi to być zaślepka. Poza tym wątpię żeby ktoś się chciał bawić w takie coś skoro stare air-bagi do BMW na allegro są do kupienia za grosze :wink:

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję się w obowiązku poinformować, że auto znalazło nowego właściciela, który docenił stan. BMW zostało udostępnione do sprawdzenia, pozytywnie przeszło weryfikację przebiegu i stanu technicznego. Kupujący nie miał najmniejszych zastrzeżeń. Auto trafiło do osoby, która zajmuje się klasycznymi egzemplarzami BMW. Temat do zamknięcia.

 

"....Królewicz zabiera ją do pałacu i całuje. Żabka zamienia się w piękną królewnę ....i żyli dłuuugo, dłuuugo i szczęśliwie" :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko podchodzić do takich ofert poważnie. Ostatnimi czasy wśród handlarzy modne stało się ubieranie starych BMW w otoczkę youngtimera. Przebiegi są tak komicznie niskie żeby potencjalny kupiec myślał, że oto przed nim stoi wyciągnięta ze stodoły landryna. Pewnie można takie trafić, ale wyłowić je z morza tych "perełek"... Ciężko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.