Skocz do zawartości

Wymiana szyby czolowej, BMW E90


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam BMW E90 i zauwazylem, ze sa 2 odpryski od kamieni i musze wymienic szybe czolowa.

Posiadam z sensorem deszczu.

Zakupilem identyczna szybe z miejscem na sensor i zielonym pasem p/slonecznym.

Czy sensor mozna bez problemu przelozyc czy trzeba kupic nowy?

W miejscu gdzie mi beda wymieniac szybe koles mowil, ze przewaznie po przekladce nie dziala i lepiej zamowic nowy sensor.

Czy tutaj chca mnie naciagnac na koszta czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do firmy , ktora "usuwa " takie rzeczy, np car glas : http://www.car-glass.pl/en/.

Nie jest to droga usluga, o ile oczywiscie da sie to usunac.

Zbyt duzych i dlugich pekniec po prostu nie ma sensu, bo i tak szyba bedzie pekac dalej.

 

Aha, najwaznjejsze :!: nie warto z tym czekac do z odprysku moze zrobic sie pekniecie, a potem juz tylko wymiana na nowa szybe :cry2:

 

Btw. Ja wymienialem szybe z ubezpieczenia - z tego co wiem to sensor da sie przelozyc. :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz i tak zakupiona nowa szybe tylko chodzi mi o to czy mozna przelozyc sensor ze starej czy trzeba kupowac nowy? Koles mi mowil, ze przewaznie po przekladce on nie dziala ale nie wiem czy chce mnie zrobic w ciula zebym kupil u niego czy tak faktycznie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor klejony jest do szyby odpowiednim klejem.

Usuniecie go ze starej szyby bez uszkodzenia nie jest niemozliwe, ale co najmniej trudne i wymaga troche wiecej wiedzy i cierpliwosci.

Kilka osob na tym forum przerabialo wymiane szyby bez zakupu nowych czujnikow.

Jesli chlopaki znaja sie na robocie to sobie poradza.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz i tak zakupiona nowa szybe tylko chodzi mi o to czy mozna przelozyc sensor ze starej czy trzeba kupowac nowy? Koles mi mowil, ze przewaznie po przekladce on nie dziala ale nie wiem czy chce mnie zrobic w ciula zebym kupil u niego czy tak faktycznie jest.

 

Mi jak wymieniali szybe czolowa to przelozyli i sensory, i nawet nalepke z nr rej przekleili. Jak oddasz do dobrego zakładu to poradzą sobie z tym bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co koledzy piszą. Dobry zakład bez problemu sobie z tym poradzi. Jeśli w firmie już na wstępie mówią, że sensor do wymiany to lepiej im podziękować - bo już wiadomo, że doświadczenia nie mają. Jak widać co niektórym nawet naklejki rejestracyjne przekładali. Znajomy kupił szybę z zielonym pasem pod sensor za 500zł + wymiana 50zł.

 

Jeśli natomiast masz sam odprysk bez kreski pęknięcia (tylko punktowe uszkodzenie) to również z tym sobie firmy bez problemu radzą. Nie trzeba wówczas wymieniać całej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam BMW E90 i zauwazylem, ze sa 2 odpryski od kamieni i musze wymienic szybe czolowa.

Posiadam z sensorem deszczu.

Zakupilem identyczna szybe z miejscem na sensor i zielonym pasem p/slonecznym.

Czy sensor mozna bez problemu przelozyc czy trzeba kupic nowy?

W miejscu gdzie mi beda wymieniac szybe koles mowil, ze przewaznie po przekladce nie dziala i lepiej zamowic nowy sensor.

Czy tutaj chca mnie naciagnac na koszta czy faktycznie tak jest?

 

Sensor przełożą Ci bez problemu. BMW zaleca wymianę czujnika zaparowania szyby na nowy (ok 400 zł). Ale też bez problemu da się go przełożyć.

Na twoim miejscu zadbał bym o to aby do nowej szyby kupić nowe oryginalne uszczelki w BMW -kosztują grosze. Dolna uszczelka to raczej aluminiowa listwa z klejem w środku, kosztuje coś około 30-40zł.

Ja osobiście dokupiłem jeszcze komplet nowych spinek do listew mocowanych do słupków po boku szyby.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie tylko nie do http://www.car-glass.pl/en/ !!! Wystrzegać się jak ognia

:duh:

Kolego pisanie takich opini jest conajmnej dziecinne :mad2: Car-glas to siec warsztatow i jeden drugiemu nie rowny.

Ja mam dobre doswiadczenia z ta firma. Jak juz chcesz komus psuc opinie to napisz , ktory zaklad i za co sobie na to zaslurzyl :| bo jestem pewien , ze nie wymieniales szyb we wszystkich zakladach w calej polsce. :mrgreen:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybie powinna być przyklejona płytka do której montowany jest sensor deszczu i zmierzchu

napisz jaką szybę kupiłeś albo zrób ew. zdjęcia kupionej szyby od wew. strony wtedy będzie można coś więcej powiedzieć (nawet jeśli tej płytki nie ma na szybie to można ją przełożyć ze starej i nie jest to jakiś wielki kłopot)

polecam przy wymianie dać nowe gumy (górna jest praktycznie obowiązkowa a dolna to już różnie bywa trudno jest ją zniszczyć tylko tak jak napisał Houer kosztują grosze ok 30 zl w BMW za sztukę)

w jakim mieście chcesz montować szybę może będę w stanie Ci pomóc znam różne warsztaty w całej Polsce i praktycznie o każdym kto się zajmuje wyminą mogę coś powiedzieć (nie obsługuję tylko sieci wymiany szyb Nordglass)

co do Car-glassu na Jugosłowiańskiej oni specjalizują się w obsłudze flot gdzie autami przyjeżdżają w 90% przedstawiciele ew. ludzie którzy mają auta służbowe, najem długoterminowy ale trzeba przyznać, że mają obeznane nowe modele aut i wiedza jak się montuje szyby, być może trafiłeś na czyjś "gorszy" dzień lub coś spier... a to może się przytrafić każdemu jeśli poprawili i jest zrobione dobrze to nie rozumiem czemu ich tak mocno odradzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy nie posiadacie AC że wymieniacie szyby sami ?

Przy ubezpieczeniu w Allianz mam opcję ubezpieczenia szyb.

W tamtym tygodniu dostałem kamieniem, zrobił się odprysk , podjechałem do ASO, zrobili wycenę, zgłosiłem szkodę i jestem umówiony na czwartek na wymianę.

Szyba oryginał, czujnik do wymiany i dodatkowo sporo rzeczy w sumie na 3300 brutto.

Auto zastępcze na czas wymiany.

Zniżek oczywiście nie tracę z AC.Dwie szyby w roku mogę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce opisywać całej przygody bo napisałbym dośc długi esej :) powiem krótko - próbowano mnie oszukac na czesciach które nie zostaly wymienione a wyraznie sobie zarzyczylem ich zastosowania ( oryginalna szyba, oryginalny klej bmw, czujnik zaparowania, obie uszczelki, spinki). Z tego co chcialem zastosowano jedynie szybę :lol: resza zostala odzyskana (!) ale zaplacic mialem jak za nowe :duh: dlatego nie polecam zakladu i bylem mega zdziwiony ze tak duza firma moze robic takie walki z klientem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce opisywać całej przygody bo napisałbym dośc długi esej :) powiem krótko - próbowano mnie oszukac na czesciach które nie zostaly wymienione a wyraznie sobie zarzyczylem ich zastosowania ( oryginalna szyba, oryginalny klej bmw, czujnik zaparowania, obie uszczelki, spinki). Z tego co chcialem zastosowano jedynie szybę :lol: resza zostala odzyskana (!) ale zaplacic mialem jak za nowe :duh: dlatego nie polecam zakladu i bylem mega zdziwiony ze tak duza firma moze robic takie walki z klientem.

 

OK w takim razie rozumiem Twoje wk.. nie znałem sytuacji i faktycznie dziwie się, że chcieli zrobić taką fuszerkę (a tak z ciekawości dlaczego chciałeś oryginalny klej BMW ??)

 

Panowie Wy nie posiadacie AC że wymieniacie szyby sami ?

Przy ubezpieczeniu w Allianz mam opcję ubezpieczenia szyb.

W tamtym tygodniu dostałem kamieniem, zrobił się odprysk , podjechałem do ASO, zrobili wycenę, zgłosiłem szkodę i jestem umówiony na czwartek na wymianę.

Szyba oryginał, czujnik do wymiany i dodatkowo sporo rzeczy w sumie na 3300 brutto.

Auto zastępcze na czas wymiany.

Zniżek oczywiście nie tracę z AC.Dwie szyby w roku mogę wymienić.

 

niestety nie każdy ma takie ubezpieczenie ja mam podobne tylko w Benefii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem klej BMW bo tylko z klejem są specjalne dystanse które się wykorzystuje do prawidłowego ustawienia szyby. Generalnie to były czasy gdzie warta z ubezpieczenia auto szyba wypłaciła mi 2000 zł i kazała sobie robić gdzie chcę do tej sumy, wiec postanowiłem mieć wszystko tak jak w aso tylko nie płacić 3500 a troszkę mniej. Dodam, żeby było śmieszniej - to kazałem wszystkie wyjęte części zostawić bo chcę je zobaczyć .... przy odbiorze auta niestety ich nie było tłumacząc się, że .... już je wyrzucili (!!!!) :lol: Mało tego jak wracałem na każdej małej nierówności szyba piszczała na uszczelkach - tłumaczono mi że klej musi wyschnąć :) :) :) szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E90 nie ma dystansów. W każdym razie nie dostaniesz ich w ASO do tego modelu.

Pracownicy ASO też się zadziwili ich brakiem ;)

A to cholerne piszczenie jest wywołane brakiem nowej listwy na dole szyby. Choć też złe wklejenie górnej uszczelki swoje robi. Wiem bo musiałem ponownie wycinać szybę. Sam dowiozłem "fachowcom" wszystkie uszczelki i spinki. Teraz nic nie piszczy.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może masz rację ja to usłyszałem od pracownika ASO bmw a często oni nie wiedza co mówią :) To że uszczelki nie było to 100 %, później jak przy mnie wszystko wymienili na oryginały było OK ! btw przez rok - potem kolejna szyba była wymieniana :) Edytowane przez martiso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy nie posiadacie AC że wymieniacie szyby sami ?

Przy ubezpieczeniu w Allianz mam opcję ubezpieczenia szyb.

W tamtym tygodniu dostałem kamieniem, zrobił się odprysk , podjechałem do ASO, zrobili wycenę, zgłosiłem szkodę i jestem umówiony na czwartek na wymianę.

Szyba oryginał, czujnik do wymiany i dodatkowo sporo rzeczy w sumie na 3300 brutto.

Auto zastępcze na czas wymiany.

Zniżek oczywiście nie tracę z AC.Dwie szyby w roku mogę wymienić.

 

A jesteś pewny, że to nie idzie z Twojego AC? Też mam ubezpieczenie w Allianz + ubezpieczenie szyb. Niestety to dodatkowe ubezpieczenie jest realizowane przez NORD GLASS. Lepiej to sprawdź, żeby nie było zdziwka. Powiem Ci, że zadzwoniłem w tej sprawie do centrali Allianz -odpowiedź: ewentualną szkodę likwiduje nord-glass, a ten nie używa innych szyb jak tylko swoje. Lepiej się dowiedz. Swoją drogą daj znać jak się sprawy rozwiną -być może Allianz różnie traktuje swoich klientów.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy nie posiadacie AC że wymieniacie szyby sami ?

Przy ubezpieczeniu w Allianz mam opcję ubezpieczenia szyb.

W tamtym tygodniu dostałem kamieniem, zrobił się odprysk , podjechałem do ASO, zrobili wycenę, zgłosiłem szkodę i jestem umówiony na czwartek na wymianę.

Szyba oryginał, czujnik do wymiany i dodatkowo sporo rzeczy w sumie na 3300 brutto.

Auto zastępcze na czas wymiany.

Zniżek oczywiście nie tracę z AC.Dwie szyby w roku mogę wymienić.

 

A jesteś pewny, że to nie idzie z Twojego AC? Też mam ubezpieczenie w Allianz + ubezpieczenie szyb. Niestety to dodatkowe ubezpieczenie jest realizowane przez NORD GLASS. Lepiej to sprawdź, żeby nie było zdziwka. Powiem Ci, że zadzwoniłem w tej sprawie do centrali Allianz -odpowiedź: ewentualną szkodę likwiduje nord-glass, a ten nie używa innych szyb jak tylko swoje. Lepiej się dowiedz. Swoją drogą daj znać jak się sprawy rozwiną -być może Allianz różnie traktuje swoich klientów.

 

 

 

też w to nie wierzę, ja mam auto szybę w warcie w max pakiecie i tam jedynie wymieniają na pilkingtona ale bez znaczka bmw, więc coś mi tu nie gra - sprawdź jak radzi kolega bo zniżki polecą, chyba że masz wykupiony pakiet z ochroną zniżek - ale to by było w AC, nie w auto szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może masz rację ja to usłyszałem od pracownika ASO bmw a często oni nie wiedza co mówią :) to że uszczelki nie było to 100 %, później jak przy mnie wszystko wymienili na oryginały było OK ! btw przez rok - potem kolejna szyba była wymieniana :)

 

Wydaje mi się, że mam racje. przy mnie sprawdzali procedury wymiany szyby czołowej w E90 -podkładek tam nie było. To małe auto jest, szyba nie jest ciężka.

moja rada przy wymianie szyby czołowej w E90:

1. uszczelka gumowa górna

2. uszczelka metalowa dolna (z fabrycznym klejem wewnątrz bruzdy na szybę)

3. nowe spinki do listew przy słupkach. (u mnie przy pierwsze wymianie, po złożeniu, praktycznie nie trzymały. Można powiedzieć, że listwy by odfrunęły przy ostrej jeździe :D )


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też w to nie wierzę, ja mam auto szybę w warcie w max pakiecie i tam jedynie wymieniają na pilkingtona ale bez znaczka bmw, więc coś mi tu nie gra - sprawdź jak radzi kolega bo zniżki polecą, chyba że masz wykupiony pakiet z ochroną zniżek - ale to by było w AC, nie w auto szybie.

 

otóż to. temat szyby czołowej przegryzłem na wylot. łącznie z tym, że sam ją odnalazłem w magazynie Pilkingota w Polsce (serwisy szybiarskie twierdziły że nie ma tych szyb w kraju i nie wiadomo kiedy będą). Szyba pilkingotna to "oryginał" bez znaczka i opakowania. Rozmawiałem z przedstawicielem Pilkingotna -im się nie opłaca zmieniać linii -tam się tylko dodaje logo BMW.

Szybę naprawiałem w Warcie, dlatego po zmianie na Allianz prześledziłem sprawę szyby. Niestety naprawę ogarnia NordGlass -z tym, że jeśli masz szybę totalnie od czapy (jakiś solar albo co) to NordGlass tego nie posiada w ofercie -wtedy naprawa będzie w ASO.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.