Skocz do zawartości

e46 330i Be My Walentine


edek.by

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na koszty ;) Gdybym chciał przeznaczyć na zimowe opony ponad 500zł/sztuka to bym raczej rozważał zakup Michelinów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

O.k. patrzyłem die w De i nie widziałem różnicy cenowej dla tego moje pytanie, na stronie co kupywales jest większa różnica :)

 

W aktualnym teście Opon który posiadam to właśnie pirelli jest na pierwszym miejscu a hamowanie na mokrym ma najkrótsze (225/50 R17).

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@speed: a jaka cena jest w DE na SottoZero 2 i 3?

 

@puzonn: pojeżdżę trochę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najtańsze na eBay są po 110€ ale i te trojki da się taniej dostać. Cena może być wyższa bo to nieliczne niedobitki z zeszłego sezonu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem do galerii Twojego auta.

Widzę że dobrze działasz. Pięknie się prezentuje skubana :cool2:

Ładne kropelki się robią na lakierze hehe :wink:

 

Ale tan przebieg.....uuuuuu Panie.....toż to szok! Hehe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Chrisu :wink:

 

A przebieg... wiadomo, to nie igiełka z alledrogo ze 150k km na liczniku :cry2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko i bardzo zadbane, bardzo mi się podoba i widać że dbasz o bawarkę należycie :cool2: , skóry w środku jak nowe ,naprawdę jest bardzo dobrze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś w Inchcape Warszawa wymienili mi airbag pasażera w ramach akcji serwisowej BMW (http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=216772). Z myciem auta potrwało to 2,5h. Dobrze, że nie olewają właścicieli starszych (lub starych - jak kto woli) aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że skorzystałeś na tej akcji :cool2: , swoją drogą nie bałeś się im oddać swojego cacka :D , ja bym dwa razy się zastanowił :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się. Ale bardzo mi zależy na bezpieczeństwie mojej pasażerki, więc musiałem zaryzykować ;)

 

Zresztą zrobili dobrze, niczego nie popsuli (chyba), auto umyli, więc źle nie było. Chociaż tym razem trafiłem na średnio miłego doradcę, który szybko mnie zbył i nie odbyłem obiecanej mi wcześniej pogawędki z mechanikiem i podejrzewam, że obiecanego krótkiego darmowego przeglądu na podnośniku również nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Ci nic nie zpartolili, bo w tym są dobrzy, ja bym im nawet śrubki nie dał przekręcić, no ale czasem siła wyższa i trzeba jechać do serwisu

Dbasz o wszystko, masz super podejście do auta :cool2:

 

Zresztą ja mam podobnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Ci nic nie zpartolili, bo w tym są dobrzy

 

Muszą się w czymś specjalizować :mrgreen:

 

Dbam, jak mogę, bo wierzę, że samochód się odwdzięczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edek.by tez sie pomału wybieram ale nie mam zamiaru nikomu zostawiac auta, tymbardziej dawac na jakies darmowe mycie :duh:

wymieniają przy mnie ale ja stoje metr od samochodu i patrze im na ręce, innej opcji nie ma :roll:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edek.by tez sie pomału wybieram ale nie mam zamiaru nikomu zostawiac auta, tymbardziej dawac na jakies darmowe mycie :duh:

wymieniają przy mnie ale ja stoje metr od samochodu i patrze im na ręce, innej opcji nie ma :roll:

 

Daj znać, czy Cię wpuszczą na "salę operacyjną" ;) Z serwisu ASO nie korzystałem nigdy, nie wiem, jakie tam mają zasady. Ale myślę, że to jest słuszne podejście, żeby patrzeć im na ręce: dziś zauważyłem rysę na szkiełku swoich zegarów. Nie chcę nikogo obwiniać, bo nie wiem, czy to ja przypadkiem nie sp...liłem, jak sprzątałem, czy ASO grzebało w zegarach. Mieć pretensje do kogoś oprócz siebie teraz za późno, jak odbierałem, to podpisałem kwit, że wszytko ok, a wtedy nic nie zauważyłem niestety, bo widoczna jest tylko pod pewnym kątem :cry: Fakt taki, że ta rysa bardzo mnie zabolała. I teraz nie wiem, co z tym fantem zrobić. Podjadę jakoś na dniach do firmy detailingowej, może da się spolerować.

 

Wniosek jednak taki: jeśli można, to być przy całym procesie wymiany, jeśli nie - sprawdzić dokładnie auto przed podpisaniem kwitu.

 

A co do mycia: moim zdaniem lepiej samochód umyty za darmo, niż z centymetrowej grubości brudem na karoserii, tym bardziej w zimę, umyli i dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze rysa to gratis aso ze sprzątania wnętrza po myciu, pewnie jakis specjalista przecierał wszystko z kurzu, oczywiście zaczynał od progów a kończył na desce rozdzielczej, sciereczka nie zmieniana od miesiąca ;) tak to juz jest....

masz super autko i przykra sprawa, nigdy przenigdy nie zostawiaj auta w aso...

 

kilka przykładów:

 

pojechał znajomy e60 na sprawdzenie geometrii, mechanior nie umył rąk i kręcił coś kierownicą, znajomy popija kawkę szczesliwy, efekt kierownica cała brudna - co zrobił, a no popsikał kierownice plakiem!! lub plakopodobnym gów nem, w delikatnej awanturze (ja bym nie popuscił, wymiana kierownicy, rzeczoznawca itp) stwierdził ze kierownica była sucha i ją nawilżył specjalnym preparatem

kierownica wygladała przeokropnie, przyjechał do mnie bo wiedział ze poradzę, oczywiscie szybko zestawem do czyszczenia skór usunelismy to scierwo z kierownicy i mozna powiedziec uratowalismy ją, konserwacja i jakos wyglada, ale do pierwotnego stanu juz nie ma szans wrócić

 

inny przykład, z4 nie pamietam po co ale auto zostało zostawione rano i odebrane około 15godziny, zgodnie z papierami wymiana trwała 2 max 3godziny, okazało sie ze auto miało jazde testową na 30km, wyszło przypadkowo bo zostało zrobione zdjęcie zegarów tak aby podac przebieg, miec do księgowości itp, klient kasiasty, awantura, przepychanki i aso płaciło 3tys zł rekompensaty albo sprawa do sądu, centrali bmw itp

 

i wiele innych kwiatków, to banda nieudaczników, zakompleksionych mechaników, ktorzy nie potrafią szanować samochodów, robią jedno psując drugie, jesli nie bedzie mozliwe patrzenie im na łapska to podziękuje,

ktos powie, masz złom, stare e46, co sie cackasz, dawaj co mogą popsuć, jeszcze umyją, odkurzą hehehe nie dziękuje, mam wnętrze w idealnym stanie

 

mam na drogich kosmetykach zrobione zabezpieczenie lakieru na zimę, mycie tylko neutralnym ph itp, jak oni zaczną mi myc swoja chemią samochod przez tydzien spac nie bede mógl

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że wnętrza nie sprzątali, lecz odwrotnie - zostawili więcej kurzu po sobie po wymianie poduchy. Umyli tylko karoserie, a że przed zimą nie zdążyłem kompleksowo zabezpieczyć i nawoskować nadwozie, to lepiej że umyli. Wolę, żeby brud na długo nie zostawał, tym bardziej ta chemia, którą posypują drogi.

 

ASO zawsze przy każdym swoim aucie omijałem, lepiej mieć pewnego mechanika specjalizującego się w marce. Ale niestety takich akcji serwisowych, jak wymiana tej nieszczęsnej poduchy, tacy mechanicy nie ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna nie dziwna z warszawskiego aso ;)

No to teraz mnie nastraszyliście. Sprowadzają dla mnie poduszkę, właśnie w warszawskim ASO, ma być w połowie stycznia... Teraz to się zaczynam bać, bo kierownicę, gałkę, plastiki mam wymienione na nowe a jak przecieram z kurzu to najpierw gruszką przedmuchuje cały syf w postaci ziarenek a dopiero później szmatką jadę, strach się bać, że pan Mietek brudnymi łapskami tam wsiądzie i przetrze gruboziarnistą szmatką :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdmuchujesz każdą cząsteczkę kurzu, to po wizycie w ASO możesz zawału dostać :mrgreen: Zrób tak, jak radzi Puzonn - bądz przy nich podczas wymiany i patrz, co robią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.