Skocz do zawartości

DPF ZAMIENNIK


Lendio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam taki zamiennik, jestem zadowolony bo jest. Ma wady i zalety. informacje na PW.

Podziel sie na forum, chyba nie tajemnica ?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km wytrzymuje DPF gdy auto jest eksploatowane prawie wyłącznie na trasach?

Oczywiście termostat pilnowany, silnik zdrowy.

 

Mój DPF w M47 siedzi już od 200.000 i zero problemów. Na rurze wydechowej absolutny brak sadzy, nie ma problemów z mocą, trzyma idealnie parametry serii. Licznik do wymiany DPF kiedy zostało 60.000 km sam się zresetował i zaczął ponownie odliczać od 200.000 km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dzien kiedy kary beda sypac za wycinane dpfy albo pan na stacji diagnostycznej powie przykro mi nie ma pan dpfa. Nie podbije panu przegladu.

 

 

Taka ciekawostka, na razie tylko u naszych sąsiadów:

 

"Dobrze mowisz- w Niemczech.

Ale nie w Monachium. Ryzyko (konsekwencje) sa zaduze...

Tuv ci tego nie wylapie, ale Policja potrafi i to kosztuje jakies 2 mies. bez Auta +++

Utrata dowodu rejestracyjnego, odcholowanie auta, szczegolowy przeglad Tüv, parking policyjny, odbiur auta tylko na lawecie,+ kara to koszta 2600€

przywrocenie do stanu orginalnosci wydechu to nastepne koszta ok. 1000€.

Ponowny przeglad techniczny nastepna 100€,

Steuerhinterziehung jakies 1800-2000€

No wiec nie wiem czy to przesada.

Przerabialem wszystko z wczesniejszym moim Autem Audi A4 dieslem oprocz Dpf. wtedy Kata wyciolem i skonczylo to sie na 3200€.

Wiec kto chce niech robi jak mu sie podoba."

 

viewtopic.php?f=73&t=187826&p=1745252&hilit=a4+3200#p1745252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km wytrzymuje DPF gdy auto jest eksploatowane prawie wyłącznie na trasach?

Oczywiście termostat pilnowany, silnik zdrowy.

N47D20C 327 TYS - DPF od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ile km wytrzymuje DPF gdy auto jest eksploatowane prawie wyłącznie na trasach?

Oczywiście termostat pilnowany, silnik zdrowy.

N47D20C 327 TYS - DPF od nowości

Ok. Czyli dla mnie dużo za wczesnie żeby sie przejmować :) thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km wytrzymuje DPF gdy auto jest eksploatowane prawie wyłącznie na trasach?

Oczywiście termostat pilnowany, silnik zdrowy.

N47D20C 327 TYS - DPF od nowości

Ok. Czyli dla mnie dużo za wczesnie żeby sie przejmować :) thx

 

Raczej TAK

wszystko zależy jednak od eksploatacji - dużo trasy i DPF długo pożyje(czytaj: minimum 3 tysie w kieszenie na inne ciekawostki :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km wytrzymuje DPF gdy auto jest eksploatowane prawie wyłącznie na trasach?

Oczywiście termostat pilnowany, silnik zdrowy.

N47D20C 327 TYS - DPF od nowości

 

 

Troche z innej beczki,czy przy tym przebiegu wszystko dalo rade czy musiales cos grzebac-rozrząd,turbo itp? :?: :?: :?: :?:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km wytrzymuje DPF gdy auto jest eksploatowane prawie wyłącznie na trasach?

Oczywiście termostat pilnowany, silnik zdrowy.

N47D20C 327 TYS - DPF od nowości

 

 

Troche z innej beczki,czy przy tym przebiegu wszystko dalo rade czy musiales cos grzebac-rozrząd,turbo itp? :?: :?: :?: :?:

 

rozrząd, turbo, sprzęgło, nic nie robione

amortyzatory z odbojami wymieniałem 500 km przejechane (4 komplety)

tarcze przód 3 komplet jutro będzie się wymieniał

gumy stabilizatora i łączniki stabilizatora z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Odkopuje. Czy ktoś wymieniał DPF u siebie? Spotkałem się z opinią że zamienniki są niewiele warte - macie jakieś doświadczenia? Wszyscy piszą tylko o wycinaniu filtrów a ja chciałbym jednak uniknąć dymienia...
Kupię komplet felg styling 270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej kontrolki na desce, ale podczas diagnostyki wykryto bład EGR i DPF, który od dłuższego czasu nie może się wypalic + ma wysokie ciśnienie. Oleju raczej nie przybywa, choć auto mam krótko i to obserwuję Osoba która diagnozowała auto zaproponowała wyłączenie EGR wycięcie DPF i wyłączenie programowe połączone z chipem za 1500 zł. Moje auto to automat więc nie śpieszno mi do chipa, a samego wycięcia wolałbym uniknąć bo nie znoszę widoku dymu w lusterku :)

Podczas diagnostyki próbował co prawda wymusić wypalenie ale auto go nie zainicjowało.

 

EDIT. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Sprawdzić temperatury, pozbyć się pozostałych błędów i próbować inicjować wypalanie?

Człowiek który prześwietlał auto zajmuje się DPFami na co dzień i to jego typowa usługa więc nie do końca ufam w proponowane przez niego rozwiązanie - łatwiej wyciąć i wyprogramować filtr, dostać wynagrodzenie za kilka godzin pracy niż spędzić dużo czasu nad jednym klientem.

Kupię komplet felg styling 270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc ze cie skasuje 1500 to jeszcze sprzeda wklad za 1000... odezwij sie na priv, dam Ci namiar na kolege ktory powalczy z tobą z twoim dpf'em, trzeba troche pojezdzic w trasie i probowac wypalic dziada. Pozniej kilka tygodni trzeba go poobserwowac...

 

A jak nie będzie poprawy i bedzie sie nadal zapychał - wymontujesz go i dam ci namiar na firme ktora sie nim zajmie, wyczysci, zregeneruje lub da nowy wkład. Chyba najlepiej w PL ogarniają dpf'y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc ze cie skasuje 1500 to jeszcze sprzeda wklad za 1000... odezwij sie na priv, dam Ci namiar na kolege ktory powalczy z tobą z twoim dpf'em, trzeba troche pojezdzic w trasie i probowac wypalic dziada. Pozniej kilka tygodni trzeba go poobserwowac...

 

A jak nie będzie poprawy i bedzie sie nadal zapychał - wymontujesz go i dam ci namiar na firme ktora sie nim zajmie, wyczysci, zregeneruje lub da nowy wkład. Chyba najlepiej w PL ogarniają dpf'y...

 

Ciekawa alternatywa - dzięki. PW puszczam.

Kupię komplet felg styling 270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja kupilem DPF zamiennik firmy PAMAKU i nie jestem zadowolony.

 

Oryginal DPF = rura czysta, nie smierdzi

Bez DPF = kopci + okropnie smierdzi

Zamiennik = rura osadzona, nie kopci ale smierdzi (nie tak okropnie jak bez DPF)

 

Co mam zrobic zeby nie smierdzialo oprocz kupna nowego DPF w ASO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.