Skocz do zawartości

E53 3.0d M57 - sterownik świec.


GruberX5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Wiem, że było to już wałkowane na forum, ale chciałem pociągnąć temat w trochę innym kierunku.

E53 3.0d 184KM Wywala mi błąd "glow plug", więc postanowiłem wymienić świece, ale skoro zdejmuję kolektor to chcę wymienić również sterownik.

I tu pytanie.

Czy ktoś ma namiar na inne źródło zakupu tego sterownika niż serwis (480zł), ewentualnie na kogoś kto podejmie się naprawy sterownika o nr 2 246 919?

Na allegro pełno jest aukcji z nowszymi sterownikami do M57N, ale do starszej nic nie namierzyłem.

Z gory dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dla potomnych.

Sterownik nowy poza ASO niedostępny.

Naprawia je gość z Kwidzynia - dostępny na allegro.

Sam sterownik nie siedzi pod kolektorem, ale w skrzynce na podszybiu.

 

Z jakiego roku masz auto przed czy po lift??

Bo jesli po lifcie to sterownik pod kolektorem,ale tez znajomy mial 2003 rok przed liftem i sterownik tez mial pod kolektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z jakiego roku masz auto przed czy po lift??

Bo jesli po lifcie to sterownik pod kolektorem,ale tez znajomy mial 2003 rok przed liftem i sterownik tez mial pod kolektorem.

"

 

-Sorry olorob X5 ale jakoś źle edytowałem!

 

Wydaje mi się,że kolega ma rację, u mnie przy wymianie świec robiłem naprawę sterownika i z tego co wiem to mechanik nie rozbierał podszybia tylko przy kolektorze.

Edytowane przez ArtPol74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego roku masz auto przed czy po lift??

Bo jesli po lifcie to sterownik pod kolektorem,ale tez znajomy mial 2003 rok przed liftem i sterownik tez mial pod kolektorem.

 

Wydaje mi się,że kolega ma rację, u mnie przy wymianie świec robiłem naprawę sterownika i z tego co wiem to mechanik nie rozbierał podszybia tylko przy kolektorze.

 

Popieram slowa ArtPol74---pierwszy raz slysze by sterownik byl przy podszybiu.

 

Chyba ze ktos zrobil jakies druciarstwo by sobie ulatwic dostep i przeniusl cala instalacje,lub byl po dzwonie i tak poskladali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedlift 2002 rok. Sterownik oryginalnie w puszce na podszybiu. Raczej nikt go tam nie przenosił. :lol: i mieszka tam odkąd opuścił fabrykę.

 

 

To chyba kolega ma innego X-a od innych tu na forum,a moze kolega pomylil X5 z X3?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nova-europa.pl/kamil/zdj.jpg

http://www.nova-europa.pl/kamil/zdj2.jpg

Jakość straszliwie mizerna, ale znawcy zidentyfikują sterownik.

 

Ciezka sprawa z twoim sterownikiem,gdyz lezy tak bezwladnie miedzy wiazkami kabli,a powinien byc umocowany nieruchomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E53 sterownik dde4 przed liftem posiada tylko przekaźnik świec żarowych w podszybiu,

E53 sterownik dde5 po lifcie posiada sterownik grzania świec pod kolektorem dolotowym.

 

DDE5 ,DDE6,DDE7 Świece żarowe są na 5V a nie na 12v jak w starszych dieslach.

Pamiętać trzeba że DDE4 CR pierwszej generacji ma świece jeszcze na 12v mowa tutaj o silniku m57 184 i194ps

 

Polecam forumowicza Roger-Nysa regeneruje sterowniki od dde5 wzwyż lub jego temat http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=87107

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 przedliftem tez ma w skrzynce na podszybiu w silniku 2.0d 136KM

e39 lift silnik 3.0d 192KM tez ma w skrzynce na podszybiu

te starsze sterowniki zadko wysiadaja - najczesciej same swiece

 

co do nowych sterownikó to kolega z Nysy dobrze je naprawia -= potwierdzam przeprowadzalem z nim operacje + wymiane swiec na NGK w silniku M57TU

teraz działa jak nalezy

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.