Skocz do zawartości

523i odma i termostat


areczek00095

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, zauwazylem ze moja Beata spala ok 1l oleju na 1tyskm. przy wymianie termostatu mechannik powiedzial mi ze odma jest do wymiany bo cos jest z nia nie tak, jakas uszczelka czy cos.. i stad moje pytanie czy przez odme moze spalic tyle oleju? bo 1litr to juz nie jest tak malo.. a przy okazji nie bede zakladac nowego tematu by nie zasmiecac. moje auto jest teraz u mechannika, wymieniono w niej termostat, pojezdzilem nia dwa dni i zaczela sie grzac przy czym plyn nie gotowal sie. raz stala na podworku, sprawdzilem poziom plynu i bylo bardzo malo, dolalem, przejechalem ok 6km i zagrzala sie tzn temperatura powyzej 90 poszla, otwieram maske a tam pelny zbiorniczek plynu az cieknie przez korek, odkrecilem korek, wylalo sie troche plynu,lekko cieplego a reszta zostala zasysnieta przez waz.. po prostu wciagnelo ten plyn. w dodatku do tego wszystkiego kupilem plyn do chlodnic ktory podobno mial mieszac sie z innymi, (nie wiedzialem co jest zalane bo niedawno kupilem auto), po zajechaniu do mechannika na 3 raty bo musialem robic przerwy az ostygnie, otwieramy zbiorniczek a tam piana.. mechannik odkrecal pompe wody, visco i stwierdzil ze takiej piany jeszcze nie wiedzial, ze wszystko jest okej ale on nie wie co zrobic. nie wiem co jest grane. bylem u drugiego mechannika i stwierdzil on ze wszystko jest wina tego ze poprzedni po wymianie termostatu nie odpowietrzyli dobrze ukladu, stwierdzil ze ten uklad odpowietrza sie ok 1.5godz i tamci na pewno sie lenili.. co teraz z ta piana? wystarczy ja wyplukac,zalac dobry plyn i bedzie okej? czy to nie wplynie na prace silnika? nie mam pojecia co robic. najpredzej chyba zmienic mechannika..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana pewnie się zrobiła przez bańkę powietrza w pompie i spieniała płyn. Ale to takie przypuszczenie.

Odma do wymiany bo może przez nią tyle żreć, ale musisz niestety kupić oryginał albo jakiś dobry zamiennik bo problem wróci bardzo szybko.

 

Co do układu. Źle był odpowietrzony i stąd ten problem. Przy tych temperaturach godzinka raczej potrzebna jest by go potrządnie odpowietrzyć. Czasami nawet więcej. To zależy jak uparte jest auto :) Jak nie masz ogrzewania to masz pewne, że źle odpowietrzył albo w ogóle tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5h odpowietrzanie? to moze jakbym uklad byl calkiem pusty to zanim 10litrow wejdzie,

po wymianie termostatu zajelo mi to 5min,

 

odme zmien i zbaczysz jak spalanie oleju nie spadnie a wycieku nie ma to zostaja uszczelniacze zaworowe albo pierscienie olejowe. i zwykle to juz to ostatine.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlodnica byla ciepla aa weze miekkie. To byl tylko wklad termostatu i dzialal normalnie przez kilka dni, nagrzewal sie po kilku kilometrach no az zaczal nagrzewac sie za bardzo.. Tak, mam lpg. A powiedzcie mi panowie ile moze kosztowac wymiana uszczelniaczy w takim silniku badz wymiana uszczelniaczy i pierscieni. Bo gdyby one przepuszczaly to chyba zdecydowalbym sie na remont silnika. Bo auto jest na prawde w swietnym stanie mimo ze jest z 96r. A mialbyym juz wtedy pewny silnik i pewne auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże powinny być dość twarde. Moim zdaniem masz jeszcze źle odpowietrzony układ.

Chłodnica i wąż powinien być bardzo bardzo gorący przy temp powyżej pionu.

 

Same uszczelniacze bez ściągania głowicy jak kogoś takiego znajdziesz to koszt ok 600-700zł z robocizną.

 

Remont silnika kpl to koszt 3k w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo stwierdzili ze wklad powinien wystarczyc. uu.. To chyba na wymianie odmy zostane, ewentualnie uszczelniacze ale o zawory juz sie nie pokusze.. Mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny az taki remont. A co do tego ukladu to zobaczymy dzisiaj co wymysla, dzisiaj powinni oddac juz mi auto wiec odezwe sie co wymyslili i za jaka cene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę się wymienia tylko i wyłączenie z powodu częstego pękania jeśli siedzi od początku. Czy kupił byś wkład czy kpl termostat z wkładem to na jedno wychodzi ale ryzykujesz tym, że może pęknąć. Ale to będziesz obserwować. Działanie samego termostatu czy kupisz kpl czy nie jest takie samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie jest takie samo, fakt. Ale jak sam zauważyłeś obudowa lubi pękać (tym bardziej jak jest od nowości), więc po co ryzykować w sytuacji jak do tej pory nic z termostatem sam nie robiłeś i wymieniać sam wkład? Lepiej odżałować te 130 zł. więcej i mieć pewność niż znowu się wkurzać i rozbierać parę rzeczy w aucie, żeby termostat wymienić :duh: tym bardziej, że termostatu nie wymienia się w 5 minut na zasadzie "odkręcasz 1 śrubkę, wypinasz wtyczkę, przykręcasz nowy i hula" :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytałem o LPG bo czasem piana i wysokie ciśnienie może powodować instalacja LPG a konkretnie jej reduktor.

Są takie reduktory , które potrafią puszczać gaz do układu chłodzenia.

 

Druga sprawa związana z LPG to czasem sa kłopoty z odpowietrzeniem właśnie przez LPG.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sory ze tak dlugo. Ale.. mechannik zmieniony, w ten sam dzien dowiedzialem sie ze chlodnica do wymiany bo jest spory wyciek, fakt wyciek byl ale czy z chlodnicy to nie wiem, zmiana chlodnicy na nowa, plukanie ukladu z piany,nowy plyn i odpowietrzenie. poki co po 5km wskazowka w pionie az miło:D dziala bez zarzutu ale 500zł nie moje.. i tylko zastanawia mnie fakt czy tamen partacz na serio nie widzial ze chlodnica do bani czy to nie to bylo przyczyna.. czeka mnie jeszcze wymiana odmy, zawieszenia.. kompletnego zawieszenie bo juz strasznie wozi.. i chyba uszczelniacze.. moze ktos powiedziec mi ile to wszystko tak okolo moze wyniesc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak dlugo. Ale.. mechannik zmieniony, w ten sam dzien dowiedzialem sie ze chlodnica do wymiany bo jest spory wyciek, fakt wyciek byl ale czy z chlodnicy to nie wiem, zmiana chlodnicy na nowa, plukanie ukladu z piany,nowy plyn i odpowietrzenie. poki co po 5km wskazowka w pionie az miło:D dziala bez zarzutu ale 500zł nie moje.. i tylko zastanawia mnie fakt czy tamen partacz na serio nie widzial ze chlodnica do bani czy to nie to bylo przyczyna.. czeka mnie jeszcze wymiana odmy, zawieszenia.. kompletnego zawieszenie bo juz strasznie wozi.. i chyba uszczelniacze.. moze ktos powiedziec mi ile to wszystko tak okolo moze wyniesc?

 

 

 

odma 100zł zamiennik.

 

kompletne zawieszenie nie wiem ale tu juz licz w tysiacach.

 

uszczelniacze zaworowe? w jakim celu je robisz i skad wiesz ze sa zle?

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma ok 300zł zamiennik

Zawieszenie. Tylko co przez to rozumieć?

Bo jeśli kpl na takich gratach które wytrzymają to koszt przód+tył to niecałe 3tys zł. Jak chcesz jeździć na tanich to nie polecam bo szybko pójdą.. Jeszcze przy gwincie to już całkiem. Nigdy do e39 nie założył bym gwintowanego zawieszenia. M pakiet plus jakieś dobre opony 17-18 wystarczą i pozostaje jeszcze jakiś komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma ok 300zł zamiennik

 

ja dałem 90zł za nowy zamiennik ponad pół roku temu. za 300zł niecałe to jesty ori z węzami a mam ten sam silnik co autor.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał kosztuje więcej.

Spokojnie... pół roku to nic i do tego zimy nie było.. Odmy nie zapchasz szybko, ale po roku zobaczymy i jak porządnie przymrozi. Przecież już kupę ludzi się na tanich odmach przejechało a ty je komuś polecasz bo pół roku działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z tego forum przed zimą walczył z odmą. Zakładał zamienniki i problem powracał bardzo szybko. Kupił oryginał co prawda używany, ale działa dobrze.

 

Ja w tym roku wymieniam na jakąś firmę za 300zł zamiennik który mi polecono na czescidobmw. Chyba z Maćkiem pisałem. Auto jeszcze ma zostać 5 lat w moich łapach to nie chcę powracać do tematu odmy. Jeszcze odpukać działa a nic z nią nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja w tym roku wymieniam na jakąś firmę za 300zł

Hej.

Choć Danielu założymy sobie

http://allegro.pl/odma-zawor-odpowietrzenie-silnika-bmw-e36-e38-e39-i3981422913.html

Przebijemy wszystkich :mrgreen:

PS.Zobacz, że 3 osoby kupiły.

Jak patrzę na ceny części to zaczyna mnie to przerażać. Tarcze na przód kpl+klocki ham. kpl do E36- 164zł :shock:

Z czego oni to robią :?: W sklepie tarcza (1 szt) markowego producenta kosztuje tyle co tu komplet.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.