Skocz do zawartości

[E46][E39]"Automatyczne" podnoszenie klapy bagażnika


bania88

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to te sprężyny. Jestem ciekawy czy po dolozeniu wyrzutnikiow będzie otwierała sie cała czy to wina starych siłowników.

Z zamykaniem klapy nie ma problemu .. Trzeba trochę mocniej popchnąć ale wszystko w normie :)

 

Może ma ktoś na sprzedaż takie odbojniki ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj są: http://allegro.pl/odbojnik-klapa-bmw-e36-e46-e39-z-wystrzalem-i4367392386.html

Odnośnie siłowników - zamiana na nowe nawet oryginalne nic nie da. Potrzebne są siłowniki o większej sile o czym była dyskusja na poprzednich stronach tematu. Nawiasem mówiąc rozpadło mi się (ze starości i pod wpływem zwiększonego nacisku) jedno mocowanie siłownika i kupiłem nowe siłowniki z firmy MaxGear o teoretycznie takiej samej sile jak oryginalne. Totalny badziew - klapa tylko leciutko odskakuje, kiedy na oryginalnych otwierała się praktycznie tak jak u Ciebie. Założę się, że na pewno niektóre zamienniki działają tak jak oryginalne, ale trzeba by się przed zakupem zorientować jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie wiem czy coś już ukręciłem, ale w ogóle nie chcą mi się odkręcić te główki z siłowników- kręcą się ale nie widać niż żeby miały się odkręcać czy też wkrecać, czy aż tak ciężko one Wam schodziły czy tylko mi ?? teraz nie wiem czy mam kupić nowe siłowniki żebym mógł je odkręcić czy co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu sa gotowe zestawy do e46, w zestawie sprężyny odbojniki, nowe główki siłowników wszystko plug&play. Robi je moj kolega więc ja był by zakup grupowy załatwię lepszą cenę i wysyłkę po kosztach.

http://m.ebay.co.uk/itm/141328530977?cmd=VIDESC&gxo=true

Dostępne też e90.e92

Mieszkam tymczasowo w Irlandii więc napewno będzie taniej.

sam mam ten wynalazek I działa zajebiście. Pozdro

Wiele serc,jedno bicie,BMW ponad zycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy coś już ukręciłem, ale w ogóle nie chcą mi się odkręcić te główki z siłowników- kręcą się ale nie widać niż żeby miały się odkręcać czy też wkrecać, czy aż tak ciężko one Wam schodziły czy tylko mi ?? teraz nie wiem czy mam kupić nowe siłowniki żebym mógł je odkręcić czy co ?

Ja przy pierwszym odkręcaniu musiałem siłownik wsadzić w imadło i odkręcić kombinerkami główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w imadło to od początku wkładałem :P, wczoraj znowu patrzyłem i doszedłem do wniosku ze u mnie te główki są zabite na samym końcu nie maja gwintu. Są to oryginalne siłowniki bmw. Chyba będę musial kupić nowe siłowniki tak żebym mógł odkręcić je swobodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie kupujcie siłowników firmy KROSNO oraz POLCAR. Moje oryginalne 13 letnie są w stanie utrzymać kalpę już przy 1/3 otwarcia, a te nowe musiały przejść za połowę by utrzymać klapę. Na szczęście mogłem je zwrócić do sklepu.

 

Mam dwa typy jeszcze na siłowniki, ale cena mnie trochę przeraża, bo chcą 100-130 za sztukę.

Pierwsze to te:

http://www.pneumat.com.pl/sprezyna-gazowa_8-19

Mogą je dobić z siłą jaką chcemy, od 50 do 750N.

Najlepiej to by było zdjąć stare siłowniki i od środka samochodu sprawdzić wagą jaką siłę trzeba użyć by podnieść klapę. Punkt podparcia musiałby być na wysokości mocowania siłowników. Ale nie mam takiej wagi :(

 

Znalazłem jeszcze jedne fajne.

http://www.sodemann-sprezyny.pl/sklep-internetowy/informacje-techniczne/m-struts

I nad tymi się zastanawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Komu udało się rzeczywiście osiągnąć porządany efekt? Z chęcią pokazałbym koledze który jeździ e60, że jego otwieranie bagażnika z kluczyka nie jest niczym wielkim (jara się tym strasznie ;p ). Aczkolwiek jak widzę dużo osób niestety nie jest zadowolona.
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Zrobiłem mod u siebie w e46 na sprężynkach z impex ready, plus wyzutniki, efekt jest taki ze klapa otwiera się do połowy... Zastanawia mnie gdyby zastosować dodatkowe sprezyny drutowe naciskowe na cala długość siłownika? Rozważał ktoś taki patent ?

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zamontowałem dzisiaj u siebie siłowniki od Alfy i sprężynki zgodnie z ostatnią aktualizacją pierwszego posta. Generalnie wszystko działa, klapa się ładnie otwiera ale jest kilka minusów tej metody:

- Zamknięcie klapy wymaga dużo większej siły niż w standardzie

- Brak wyhamowania przy otwieraniu, więc klapa otwiera się z dość dużym impetem - prawie chce ją wyrwać

- Zastanawia mnie jaki wpływ będą miały tak mocne sprężynki na zamek klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.