Skocz do zawartości

Bateria w pilocie.


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa - właśnie sprawdziłem napięcie na baterii jednego z pilotów - miernik pokazuje 3,02 V więc nawet minimalnie więcej niż nominalnie ma bateria. :?: :?: :?:

 

Spróbuje sprawdzić czy zbliżenie się do samochodu wywołuje jakieś zmiany napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pewnie problem rozwiązany. Mi bateria przestała działać przy napięciu równym 3.0 V. Nowa jaką kupiłem ma dokładnie 3,2V i działa bez zarzutu. Jeżeli Twoja ma 3,02 to już może być za mało. Skoro i tak jest pewnie do wyrzucenia to spróbuj ją może jakoś podładować na próbę jakąś ładowarką do baterii żeby w 100% sprawdzić czy to jest przyczyna. Albo idź od razu kupić baterie do sklepu i nie kombinuj póki jeszcze jest sobota i większość otwarte.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały pomysł :mad2:

 

Jak ją będziesz ładował to powinienieś wiedzieć, że jest spore prawdopodobieństwo wybuchu.

Baterii się nie ładuje. Do ładowania są akumulatory.

 

Jak chce się sprawdzić baterie to należy zmierzyć ją pod obciążeniem. Podobnie jak akumulator.

 

Antalya - weź no kup baterię za te 2,5 zł i wymień. Jeszcze chwilę i kolejny "inżynier" poradzi budowę ogniwa paliwowego, albo reaktora jądrowego do zasilenia Twojego pilota.

 

Wiadomo, że może być błędny komunikat, ale najłatwiej i najtaniej zacząć od baterii.

Jako ciekawostka - u mnie (w e60) po wymianie komunikat nadal się pojawiał, przez kilka miesięcy. Resetowanie, kodowanie itd nic nie pomagało. Ustało samo od siebie. Ale tak było tylko z jednym pilotem. Poza komunikatem wszystko działało prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ładuje prostownikiem to pewnie wybuchnie :) Z tego co wiem bateria o oznaczeniu CR to Li-on i coś tam da się z nimi zrobić tylko trzeba wiedzieć jak.

 

Ja zakupiłem teraz Sony razem z przesyłką wychodzi 6zł/sztuka.W Twoim wypadku lepiej było wydać te kilka złotych więcej i mieć już z głowy.

Samochód reaguje czy nadal jest ten sam problem?

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ładowaniem baterii do bryki za ponad dwie setki to poważnie czy nie kumam żartu :doh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie nie doczytaliście co miałem na myśli. Mi jak padła bateria to się troszkę zestresowałem dlaczego nic mi nie działa i od razu chciałem sprawdzić czy to na pewno jej wina. Podłączyłem ją na minute do ładowarki i zadziałało. Wtedy już spokojny mogłem sobie kupić w sklepie nową, a wcale nie tak łatwo znaleźć odpowiednią. Po prostu to z braku cierpliwości i mojej myśli majsterkowicza :)

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że doczytaliśmy tylko intencję odrobinę były niejasne :wink: Za to teraz wiem co zrobić gdy mnie to spotka :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręcił - bezprzewodowy przepływ energii elektrycznej :shock: to tak jak z tym schładzeniem płynu do spryskiwacza ponizej temperatury otoczenia ze wzrostem prędkości - jak dla mnie niemożliwe...

 

A jednak... Są telefony które już można w ten sposób ładować... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chyba nazywa indukcja elektryczna :think: Nie wiem tylko czy w przypadku baterii a raczej akumulatora w tym przypadku w kluczyku jest to możliwe :?:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty w E60 ładowały się indukcyjnie, w F10 jest bateria.

Większość obecnych telefonów (samsungi, sony, lg itd oprócz boskiego ajfona) można ładować indukcyjnie. Ładowarka jest uniwersalna i kosztuje ok. 100zł.

W Toyocie i chyba Hundaiu są już półki wyposażone w ładowarki indukcyjne.

 

Ludzie co wy, internatu nie macie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 tak, za wyjątkiem dostępu komfortowego - bo to by nie miało sensu.

Wiadomo - technologia znana od wielu lat, chociażby w szczoteczkach do zębów. Tylko trzeba zdać sobię sprawę, że to nie działa na odległość :mad2: w tak silnym polu nie dałoby się żyć.

Doradca w ASO chciał błysnąć, albo zrobić z kogoś idiotę. Tak czy siak to doskonały przykład bezczelności i braku kompetencji.

Reasumując - w ASO coraz gorzej. Popyt na BMW mimo wszystko się zwiększa więc będą pozwalali sobie na coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.