Skocz do zawartości

17" a ET


czarek

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos zakladal 17 calowe kola do E36 z ET 15??

 

mam delikatnie wygladzone ranty z tylu, z przodu seria, zawieszenie dosyc mocno obnizone

 

ktos praktykowal???

felgi o ktore pytam maja 8 cali szerokosci, opony mialyby prawdopodobnie rozmiar 215/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam et 36 przy szerokosci 7,5 cala i już są zdecydowanie szerzej niż seria a (et 45) et 15 nie wróży nic dobrego. Fakt że nigdy nie przymierzałem takich felg i na 100% pewny nie jestem. Spróbuj założyć a nóż będą pasować. W ciemno nie kupuj bez przymiarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja tez mam felgi do zaloznia w takim samym rozmiarze 17x8 , ale ET juz nieco wieksze , bo wynoszace 20.

Zobaczymy , ale ma coraz wieksze watpliwosci...

 

Też nie będą pasować - nie takie ET - ET 20 to jest dobre do 5 i 7.

 

Krzysiek.

 

P.S. Było z 1000 razy na forum :? :search:

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam felgi do zaloznia w takim samym rozmiarze 17x8 , ale ET juz nieco wieksze , bo wynoszace 20.

Zobaczymy , ale ma coraz wieksze watpliwosci...

 

Też nie będą pasować - nie takie ET - ET 20 to jest dobre do 5 i 7.

 

Krzysiek.

 

P.S. Było z 1000 razy na forum :? :search:

 

Wiem , przeczytal chyba wszystkie watki w tym temacie , ale nie trafilem czy ktos zakladal wlasnie taka felge.

Fakt , jest dobre do 5 , bo to felgi wlasniez z 5er :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Moim zdaniem to nikt nie założył takich felg z 5 do 3 bo się nie da na tym jeżdzić - bedą ocierać o nadkola. Inaczej jest z felami od 3 do 5 - tutaj mozna pokusić się o dorobienie dystansów - ale ja jestem przeciwny takim rozwiązaniom z wielu względów. Szukaj felg o odpowiednich parametrach - na kombinacjach to już nie jeden sie przejechał.

 

Pozdro - Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zobacz tutaj:

 

www.realoem.com

 

a lepiej już tutaj:

 

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=CD11&mospid=47447&hg=36&fg=15

 

ET 15 to bardziej dla 5 i 7, dla 3 ET powinno być większe. Najlepiej kupić felgi o takich rozmiarach jakie poleca producent - nie koniecznie oryginały BMW, ale parametry powinny sie zgadzać z fabrycznymi (nie bedziesz wtedy pisał ze nosi autem albo że nie wiesz jakie opony kupić.

 

Pozdro - Krzysiek.

 

P.S. Lepiej już tego nie wytłumaczę - powodzenia.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :dance: może sie myle to mnie poprawcie... :roll: tak do max ET 35 to do trójki, ET rzedu 15-20 to juz piątka albo 7 :mrgreen: ja mam w e36 coupe 16" et 35 :cool2: i jest idealnie z linią nadwozia :norty: są dze że z ET rzedu 20 to już mogą być problemy... :naughty: typu obcieranie o nadkola przy wiekszej ilosci osób na pokładzie :twisted2: i opony muszą byc na niskim profilu :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
kupilem te felgi

 

zakladajac sama felge mimimalnie wystaje za rant, zobaczymy jak bedzie z opona, planuje 215/45

sadze jednak ze minimalnie moze przycierac

 

:mad2: :shock: :duh:

 

No cóż - powodzenia :clap:

 

Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To bedzie moj pierwszy post na waszym forum(ktore czytam jzu od dluzszego czasu) i odrazu z pytaniem problemowym;) Szczerze mowiac licze na konkretna odpowiedz.:) Czy nieprawidlowe, za male ET(wystajace kola poza obrys) moze wplywac na drgania kierownicy?? Czytalem wszytskie posty nt tego zjawiska, ale zawieszenie eliminuje bo na zimowkach bylo okay. Teraz po zmianie na letnie (tyl - moje starsze dobre, przod - uzywane michelinki z calkiem ladnym bieznikiem) kiedy okazalo sie ze cos drga pojechalem do mechaniora wybadal ze jedna michelnika jest walnieta. Zalozylem spowrotem swoje letnie (te na ktorych jezdzilem rok temu). I co? Drgania nadal sa! W prawdzie nie przy predkosci 70 ale 80km/h. Wiec czy wystajace kola poza obrys sa tego przyczyna?? W zyciu bym nie przypuszczal;/ z gory dzieki za odp

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

To zależy - jakie masz koła, czy były spawane, czy są dobrze wyważone, czy zawiszenie jest ok., czy przekładnia nie ma luzów, czy tarcze są proste, itp, itd. Nie ma na to odpowiedzi jednoznaczej - musisz eliminować wszystko po sobie zaczynając od .................

...........

..........

.......

......

....

...

..

.

felg czy są proste i wyważone. Opony też sprawdż czy nie maja baniek.

 

Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi sa proste na 100%, wywazane bylo wszytsko 2 razy, jzu nie wiem co robic. Mechanior ma jutro zadzwonic bo bedzie miec kola z 3ki dobre zebym sprawdzil czy bedzie u mnie to samo. Zastanawiam sie czy nie zaryzykowac i kupic opony, ale to chyba nie ma sensu - katowac je jesli nadal cos bedzie nie tak;/

No i ponawiam pytanie czy ET moze miec BEZPOSREDNI na to wplyw? Zakladajac ze wszystkie inne czynniki eliminujemy.

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Moim zdaniem może mieć wpływ ponieważ inaczej rozkładają się sily w osi koła - minimalny luz jest wtedy bardziej wyczuwalny niz przy kołach w serii. Myslę że jak byś założył zwykłe fabryczne stalówki nie byłoby tych problemów. Zależy jeszcze jakie masz te koła, jakie ET. Powiem jeszcze że opony tez maja na to wpływ, zwłaszcza ich prawidłowy dobór do felg.

 

Pozdro - Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No to masz nie takie felgi - ET powinno mieć cos ok.40 ale na bank nie 20. Sprawdż sobie na www.realoem.com

Jak masz tylko coś delikatnie nie tak w zawieszeniu od razu będzie czuc -niestety - za dużo wystają, na zawieszenie działaja jak dzwignia.

 

Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprowadzajac zawieszenie do idealnego stanu, mozna jezdzic na tych felgach czy to raczej katorga dla auta i niebezpieczenstwo dla mnie?

 

Czytałem tu na forum że za małe et nie jest dobrym pomysłem gdyż powstają większe siły działające na piasty itd. Wedle zasady siła razy ramie. Felga jest dalej wysunięta i z tego większa siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.