Skocz do zawartości

opadły wskazówki zegarów


zapora

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem auto i opadły mi wskazówki wszystkich zegarów tj. prędkościomierza, obrotomierza, paliwa i temperatury. Reszta wydaje mi się, że działa ok. Proszę o pomoc jak usunąć awarię !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też mi się ta kilka razy zdarzało, ale zazwyczaj po ponownym odpaleniu wszystko chodziło okej.

Problem przestał występować po tym jak rozbierałem deskę, i wyciągałem zegary, więc może po prostu coś tam nie łączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mogą mrugać zegary jak nie ma prądu przy odpalaniu.

 

Jak aku już całkiem padnie to faktycznie kontrolki mrugają, ale wtedy nawet nie zakręci rozrusznikiem.

Ja natomiast piszę o sytuacji, gdy aku jest słaby, ale auto odpala.

Jakiś czas temu było o tym na forum i wiele osób oprócz mnie miało takie spostrzeżenia. Poszukaj.

Napisałem jak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że taśma od licznika dostała luzu i stąd taka usterka, bądź co gorsza usterka zegarów a tu najprędzej wymiana na nowy egzemplarz Cię ratuje. Powiem Ci że raz miałem tak samo,opadły zegary, na desce było brak kontrolek od świateł drogowych czy kierunkowskazów. Zgaszenie auta na 5 min nic nie pomogło. Dopiero jak odstał dobre 2 godziny wszystko wróciło do normy i hula do dzisiaj,akumulator nie miał z tym nic wspólnego
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolega Sołtys ma rację. Potwierdzam to, że przy dużym spadku napięcia zegary przestają reagować i to nie jest wcale nic dziwnego.

Niekoniecznie akumulator musi padać.U mnie wystąpiło takie zjawisko kilka razy, akumulator do chwili obecnej jest ten sam, a wiem że auto odpala nowemu właścicielowi bez zająknięcia nawet teraz przy -20.

U mnie też kiedyś negatywny wpływ na zegary miały HIDy.

Jakby zegary nie chciały powrócić przy ponownym uruchamianiu silnika to trzeba dosłownie na sekundkę zdjąć klemę z akumulatora i wróci wszystko.

 

Proszę poprawić tytuł tematu :wink:

viewtopic.php?f=72&t=117890

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sołtys ma rację. Potwierdzam to, że przy dużym spadku napięcia zegary przestają reagować i to nie jest wcale nic dziwnego.

Niekoniecznie akumulator musi padać.

 

Przy spadku napięcia podczas pracy silnika ,więc nie aku. tylko alternator albo regulator napięcia jest winny a nie akumulator padający.To chyba różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sam temat od początku i to co napisałem wyżej.Sołtys napisał że to słaby akumulator a ty potwierdziłeś jego słowa.Ja dalej twierdzę że słaby aku. nie ma nic wspólnego z opadającymi wskazówkami zegarów,słabe napięcie podczas pracy owszem.A Ty chyba za dużo masz obowiązków teraz,odpuść sobie trochę i nie musisz się wszędzie udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A Ty chyba za dużo masz obowiązków teraz,odpuść sobie trochę i nie musisz się wszędzie udzielać.

O co Ci chodzi???

Będę się udzielał gdzie będę chciał.

A ile mam obowiązków i jak je podzielić to ja wiem najlepiej.

A podczas odpalania samochodu szczególnie przy obecnych mrozach wskazówki jak zrobią się martwe to nie jest nic dziwnego.I nigdzie kolega nie pisze że podczas pracującego silnika się to stało, tylko podczas odpalania.

Tyle ode mnie i to nie miejsce na osobiste wycieczki.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie kolega nie pisze że podczas pracującego silnika się to stało, tylko podczas odpalania.

 

Przy spadku napięcia podczas pracy silnika ,więc nie aku.

Czytaj uważnie.

Odpaliłem auto i opadły mi wskazówki wszystkich zegarów

 

Tak ,podczas odpalania auta silnik jeszcze nie pracuje i wskazówki mają prawo się jeszcze nie ruszyć :mrgreen:

 

Kolego CICHY to nie są osobiste wycieczki tylko stwierdzenie że ostatnio nie ogarniasz ogromu tematów w których zabierasz głos.Ale to tylko moje subiektywne odczucia i wcale nie muszą być prawdziwe. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem auto i opadły mi wskazówki wszystkich zegarów tj. prędkościomierza, obrotomierza, paliwa i temperatury. Reszta wydaje mi się, że działa ok. Proszę o pomoc jak usunąć awarię !

 

Czy to kur...a nie jest jasne co napisał kolega wyżej, że po odpaleniu wszystkie wskazówki przestały mu działać?

-zresztą nie mam nerwów już tu co kolwiek pomagać bo tu przeważnie gnojki co nabijają sobie posty, może za to im płacą?.

 

Na pewno za chwile znajdzie się ktoś co po potwierdzi że po wymianie akumulatora wszystkie zegary zaczęły mu działać :mad2: :duh:

EOT

głupoty piszesz

po co wymieniać akumulator

w trakcie odpalania jest spadek napięcia i wtedy wskazówki się nie podnoszą

nigdy nie dzieje się tak że silnik już pracuje a wskazówki wtedy opadną

podłącz miernik do instalacji to zobaczysz po ilu sekundach wzbudza się alternator (od odpalenia)

i nie obrażaj się na forum bo bez twoich cenny rad szybko ono padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że zostawiłeś to bez komentarza, ja też zostawiam dużo spraw bez komentarza,Twoje irytacje w wielu tematach też :mrgreen:

 

 

edit.dajan.-no i następny który nie czyta ze zrozumieniem :duh:

 

to nie ja każe wymieniać akumulator ,ja to wyśmiałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gnojki co nabijają sobie posty

 

Lepiej chyba nie mógłbyś pokazać swojego poziomu, niż tą wypowiedzią.

Gratuluję kultury szanowny, wszechwiedzący, wg twojego mniemania nie-gnojku.

Kończą się argumenty merytoryczne, zaczyna się obrażanie innych.

Jakie to polskie :duh: :duh:

Nie wiem czy wiek w Twoim profilu jest prawdziwy, ale jeśli tak to jestem w szoku, bo powyższa wypowiedź jest w stylu dzieci neo-hejterowych :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.