Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Działa :cool2:

Dzięki

 

Działa, ale powiedzcie mi jeśli ktoś wie, czemu Rheingold nie zapamiętuje mi ostatnich ustawień? W sensie jak zmieniam rodzaj interfejsu czy język to po ponowym uruchomieniu wraca mi do fabrycznych ustawień, stało się tak po ponownej instalacji Rheingold.

 

Trzeba było przed instalacja wszystko wyczyścić z rejestru (oczywiście trzeba wcześniej zrobić kopie rejestru tak na wszelki wypadek)

HKEY_CURRENT_USER\Software\BMWGroup\ISPI\Rheingold in regedit.exe

i zobacz czy nie masz zaznaczonej gdzieś funkcji recovery (przywracanie do poprzedniej wersji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie na zachodnim forum znalazłem jak poszerzyć obraz w Ista rheingold tak aby obejmował cały ekran

Plik w Rheingold\ TesterGUI\Bin\Release\ pliik , aplikacja do otwierania rheingolda ISTAGUI otwieramy za pomocą Hex edytora i szukamy wartości 1024 (dla rozdzielczości ekranu), ja dla monitora Laptop (2013 rok)

Przekątna ekranu LCD 15,6 cali

Typ ekranu TFT HD , Glare

Maksymalna rozdzielczość LCD 1366 x 768

 

zmieniłem z 1024x 768 na 1280x768 i już ładnie wypełnia (nie do końca można szerzej jeszcze ale mi wystarczy, ten szerszy też zrobiłem 1366x768)

dla ista rheingold 3.41 jest tylko jedna wartość 1024 i zmieniając ją poszerza się ekran, sprawdziłem na swoim laptopie, jak ktoś chce to jest tu mod razem z oryginałem:

http://chomikuj.pl/Dinpl/BMW/Rheingold+3.41/Rheingold+3.41/ISTA+Rheingold+3.41+ISTAGUI+Mod+rozdzielczo*c5*9b*c4*87+1280x768,4226693600.rar

czy nadaje się do innych wersji tego nie wiem ale w 3.41 działa dobrze ale do innych macie instrukcje...

Cytuje :

"Oto ISTAGUI rozdzielczości mod do 3.44.30

 

Wybory:

 

1152x864

1280x768

1280x800

1366x768

1440x900

1600x900

 

________________________________________

Launcher.exe już nie działa

Użyj Notatnika ++ lub WinHex (lepiej Hex edytor) zmienić rozdzielczość.

Są 3 miejsca w istagui.exe gdzie trzeba zrobić zmiany. Otworzyć i znaleźć 1024 i 768, a następnie zmienić rozdzielczość chcesz.

zekan23 napisał: Goście nie widzą linków w wiadomościach.Zarejestruj się, aby forum klikając tutaj , aby widzieć linki.Launcher.exe już nie działa

Użyj Notatnika ++ lub WinHex zmienić rozdzielczość.

Są 3 miejsca w istagui.exe gdzie trzeba zrobić zmiany. Otworzyć i znaleźć 1024 i 768, a następnie zmienić rozdzielczość chcesz. [/ B]

 

Zmieniłem tylko ostatnie miejsce na mojej specjalnej uchwały, to działa. Nie pytaj mnie dlaczego.

 

Czy należy zmienić wszystkie 3 miejsca - i dlaczego?

Zmieniłem tylko ostatnie miejsce na mojej specjalnej uchwały, to działa. Nie pytaj mnie dlaczego.

 

Czy należy zmienić wszystkie 3 miejsca - i dlaczego?

 

Wszystkie lub ostatnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Kris ale do ściągnięcia czy tylko na razie w ofercie na sprzedaż, ja czytałem że sprzedają razem z laptopem i (lub sam dysk ISTA P 3.53) nie można się dostać z powodu zabezpieczeń.

czytałem też o natywnej wersji 2.52 przerobionej z VM na bezpośrednio na windows 7 uruchamia się ją razem z ISTĄ Rheingold (w ustawieniach jest załaduj programowanie razem) kosztuje 160 (ale nie wiem czy dolarów czy euro) sprzedają na angielskim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, może banalne pytanie, ale powiedzcie prosze, ewentualnie na PW jeśli ktoś by miał ochotę mi pomóc w wyborze, jaki kupić interfejs ąby odpalić tego rheingolda, bo mam jakiś szit Viakena za 50zl, ale domyślam sie , że na tym interfejsie nie pojdzie.

 

Spokojnie, jak obsługuje INPE to będzie chodzić tylko zainstaluj Standard tools 2.12 ja na K-line ustawiłem interfejs na COM9 i chodzi bardzo dobrze, tylko w trybie ADS nie chodzi.

 

Panowie może podeślecie linka do ISTY P może być na PW , nie mogę się na tym ruskim forum zarejestrować, mieli mi wysłać na pocztę i długo ślą potwierdzenie rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Zainstalowalem Standard tools i inpe a nastepnie Rheingolda 3.4.1. Problem polega na tym ze po instalacji oczywiscie rheingold wymaga klucza, wedlug instrukcji na forum trzeba skopiowac 2 pliki i je podmienic w folderze gdzie sie zainstalowal tyle ze ja z tych dwoch plikow mam tylko jeden. brakuje pliku "license". jak to zrobic zeby to dzialalo ? dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge znalezc instrukcje zeby zainstalowac Rheingold? Czy jakies zmiany musza byc zrobione/dodane w windows ? Dzieki.

 

Wejdz na poczatek tego watku i masz praktycznie krok po kroku - dopiero jak cos ci nie bedzie hulalo to zadawaj pytania. U mnie wiecej sprawilo klopotu instalacja Windowsa 7 niz samego rheingolda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie moge znalezc instrukcje zeby zainstalowac Rheingold? Czy jakies zmiany musza byc zrobione/dodane w windows ? Dzieki.

Ja za pierwszym razem z tego filmu instalowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge znalezc instrukcje zeby zainstalowac Rheingold? Czy jakies zmiany musza byc zrobione/dodane w windows ? Dzieki.

Ja za pierwszym razem z tego filmu instalowałem

 

 

Dzieki za video :) . Sciagnolem BMW ISTA / D Rheingold 3.44.50 z rutracker.com http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4779958 , ale nie ma tego pliku instalacji, jak pokazane jest w tym video, calkiem inne pliki sa w tym torencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bym Ci chetnie udostepnil ale nie wiem jak przeslac tak duze pliki.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ściągnij sobie samą tylko aplikacje z 3.41 zawiera tylko 400mb jest tutaj http://chomikuj.pl/mlodzik1/Rheingold+3.41/BMWRheingoldISTA3,3784889001.msi

ale tam jest instrukcja jak to wszystko zainstalować 3.44 jest trochę inny nie wiem czy jak wkleisz tylko pliki do C:\program files (x86) \Rheongold\SQLiteDBs\

tam jest cała zawartość rheingolda, to czy będzie się uruchamiać, musisz wpisać też w rejestr .

Plusem instalacji tej aplikacji jest to że zostanie wpisane w rejestr i będzie ista się uruchamiać z dowolnego miejsca, próbowałem skopiowałem Rheingolda na

dysk H dołączany po USB i z tego miejsca uruchamia się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie ISTA P 2.53.5 native + expert mode chodzi bez problemów na windows 7 64 bit

https://www.youtube.com/watch?v=qDkDlDyH1m0&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozdzielczosc sobie ustawiales pod swoj ekran ? "Ciagnie" nawet 1920x1080 :mrgreen:

 

Nie nic nie zmieniałem nawet nie sprawdzałem pod tym kontem, ja mam 1366x768 jak dla mnie jest ok

uruchamia się w miarę szybko ale dochodzi za każdym uruchomieniem restart komputera ale zamykając aplikacje bez STOP ISTA można szybko uruchomić bez restartu

można w tle uruchamiać inne programy wydaje się że nie jest aż tak bardzo wymagająca pod względem RAM i procesora jak się już uruchomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie potrzebuje informacji jak skonfigurować sieci w Vmware tak aby ICOM emulator zamiast do ISTY na Vmware został wykryty na systemie Windows (Hosta) czyli na głównym systemie windows nie wirtualnym, szczerze to myślałem że wystarczy w VMnet0 Bridged własna kartę sieciową albo AUTO-Bridging sam sobie wybiera odpowiednią kartę sieciowa (czyli mostek między windows 7 64 bit główny system Hosta, a wirtualnym Systemem Windows XP z emulatorem ICOM

czy należy tez skonfigurować drugą siec VMnet(2) próbowałem Host-only IP 169.254.0.0 Subnet mask 255.255.255.0 Host Connection - Connected

jakieś propozycje

 

Informuje że pliki do uruchomienia ISTY P 2.53.5 native tak samo uruchamiają starsze wersje ISTY P po skopiowaniu katalogi apps z ISTY P 2.48.3 Vmware udało mi się ją uruchomić na głównym systemie Windows 7 64bit jedynie to trzeba jeszcze dostosować Sieć aby zmienić z Vmware na eth0 i wpisać własny MAC adres karty sieciowej komputera tak aby można połączyć z ICOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.