Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego MaxLux ostatnio miałem okazje trochę potestować funkcje w ISTA Wartosci w Status LAVE DATA

napiszę małą instrukcje dla tych co dopiero zaczynają zabawę z ISTA Rheingold 3.41

 

Robimy identyfikacje samochodu: przekręcamy kluczyk w stacyjce na zapłon

-Identyfikation

-Read Out Vehicle Data

-Start Vehicle test

 

Mamy zrobioną i sczytane błędy (Display fault memory {wyświetl błędy pamięci} przechodzimy do czytania błędów zapisanych w ECU)

zakładka Fault memory -zaznaczamy błąd który chcemy sprawdzić i klikamy calculate test plan (przechodzimy z błędami dalej do schematów)

 

My teraz omijamy błędy i chcemy sprawdzić status w INPIE zwane są jako wartości Analogowe i Cyfrowe (F5) LAVE DATA (odpalamy samochód)

 

Po zrobionym teście (Start Vehicle Test) mamy w zakładkach

-Control unit tree (schemat modułów)

-Control unit list (klikamy na tą listę, mamy tu spis naszych modułów (sterowników))

 

wybieramy któryś z listy np.:

-DDE5 (zaznaczamy)

W dolnym lewym rogu mamy:

-Call up ECU functions (oczywiście klikamy po zaznaczonym wcześniej DDE5)

 

pojawia się lista funkcji do sprawdzenia w DDE5 (nie pamiętam nazw górnych zakładek) takie jak Ciśnienie doładowania, masa powietrza, obroty silnika, napięcie na zaciskach, wtryski itp.

wybieramy te które chcemy sprawdzić (nazwy takie same jak w DIS i podobnie się wybiera) po wybraniu możemy jedną wartość lub kilka na raz

-READ STATUS (podgląd wartości i tak za każdym razem )

 

Aby cofnąć się do innych wartości tez klikamy READ STATUS i w ten sposób cofamy się do listy (nie będę wymieniał każdy kto diagnozował je zna)

Oczywiście tak samo dla innych modułów.

 

Miłej zabawy z ISTA może następnym razem zrobię mały film z lave data :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Postawilem drugi system na laptopie- WIN 7. Rheingold 3.43 na zewmetrzmym dysku. Na WIN 7 startuje bez problemu, na WIN 7 nadal problem z licencja. Odpalam ta sama wersje programu z dysku zewnetrznego.

 

http://i60.tinypic.com/206mnub.jpg

 

http://i57.tinypic.com/2weyz5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To dziwne, u mnie poszło bez problemu, może są różne licencje ja mam od z tego chomika http://chomikuj.pl/mlodzik1/Rheingold+3.41/Rheingold+3.41

spróbuj może masz jakąś inna wersję (oczywiście trzeba po instalacji wymienić te dwa pliki są na tym chomiku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam WINDOWS 7 64bit HOME PREMIUM i dwa pliki z licencją wymieniałem tak jak na filmie , robiłem według tego filmu:

tylko jak zaznaczyłem wcześniej na końcu instalacji było czy zaznaczyć LAUNCHER ja tego nie zaznaczyłem, ale ekran jest OK po ukryciu paska START to mam wszystko widoczne górne i dolne ikony w ISTA na bokach (monitor mam 16\ 9) jest widoczny pulpit tak po obuch stronach po 2 cm nawet to mi się podoba można na bok przerzucić pasek start i potrzebne ikony np. CAMSTUDIO do nagrywania pulpitu

(oczywiście LAUNCHER rosyjskiego tak jak na filmie zestawie osobno nie miałem, ale jest w programie na końcu instalacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam wersje, ktora nalezy tylko rozpakowac, nie wymaga instalacji. Czy znaczenie ma wersja systemu 32 badz 64 Bit?

ale ja czytałem że można zamienić jeśli wcześniej była zainstalowana wersja 3.41 w niej jest instalator taki jak na filmie, możesz go ściągnąć z tej strony tej którą napisałem nazwa pliku BMWRheingoldISTA3 to tylko 413MB Czy ma znaczenie czy 64bit czy 32bit tego nie wiem u mnie sam się zainstalował w Program Fils (x32) więc wskazuje na 32bit jest program więc powinno działać na twojej 7 32bit ja mam dodatkowo Orcale Database, ale nie wiem czy ma to znaczenie, ale uważam że tylko nadpisanie to nie będzie chodzić, program ISTA to jest właśnie orcale i SQL dla Windows, poczytaj na ten temat a zrozumiesz, to nie to samo co INPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I nadal brak efektu. Na win 7 nie chce ruszyc, po podpieciu dysku do komputera z WIN 8.1 dziala bez problemu.

a jaki masz ten Win 8.1 32bit czy 64bit i czy jest to wersja profesjonal fioletowa ikon WINDOWSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To pewnie przez microsoft net framework, te licencje RHEINGOLDA chyba współpracują z 64 bitowymi systemami i dlatego wyrzuca błąd, ale czy tak jest na 100% nie wiem, pozostaje jak masz 8.1 profesional wersje to masz HYPER V (poznaje się po fioletowej ikonie Microsoft) i tam możesz sobie zainstalować WIN XP jak drugi system działa bardzo dobrze, można instalować na nim wszystkie programy które nie chodzą na 8.1 nawet 16bitowe, albo tak jak ja mam zainstaluj 764bit profesional i ściągasz z Microsoftu Virtual PC XP mode i tez instalujesz na nim wszystko jak na zwykłym XP. chyba że ktoś na zachodnich forach zna rozwiązanie, chociaż ja czytałem o problemach z licencja na XP i na wirtualnych maszynach VMWARE, jak masz zwykły 8.1 to można zainstalować VMware 10 i na nim postawić system XP 32 bit albo 7 32bit, też jakieś rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uscislenia. Laptop na ktorym udalo sie odpalic program ma WIN 8.1 i jest komputerem domowym. Laptop ktory docelowo mial miec ten program ma windowsa XP i WIN 7 32 bit (64 bit nie da sie zainstalowac). Musze wiec odpalic program na systemie 32 bitowym - o ile sie da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może trzeba, zainstalować dodatek do windowsa SP1 ja mam na 64 bit SP1 do 32 bit na pewno też jest dodatek, też czytałem że z różnymi dodatkami różnie się ista instaluje i był jakiś problem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej wlasnie zainstalowalem Rheingold 3.41 na Windows 8.1 64 Bit. Lizencja pasowala i na sucho wszystko sie wlacza i dziala.

 

Na Windows XP niestety nie mialem tyle szczescia. Licencje (dwa pliki) skopiowalem i wkleilem ale wywala mi okno do wpisania kodu.

 

Teraz bede probowal inny myk bo komp gdzie jest Win 8.1 nie jest moj to chce sprobowac na nim zainstalowac ISTA na extery nosnik i sprobowac ja odpalic u siebie na moim starym poczciwym i wolnym komputerze z Win XP.

Jesli to nie zadziala to bede musial szukac dzialajacych plikow licencji na Win XP. Jesli komos udalo sie zainstalowac Rheingold 3.41 na XP-eku 32 Bit niech da znac.

 

Ps. Podobno na XP z SP2 dziala lizencja, przynajmniej tak gdzies wyczytalem wiedz musze to tez sprawdzic bo mam SP 3

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziala na XP, mam wersje P+D, gdzie D to Rheingold 3.42 i smiga na starym ausie c2d, wersja natywna isid oczywiscie. Co dokladnie i gdzie wklejasz ? jak masz plik licence.txt to otwierasz go np notatnikiem kopiujesz jego zawartosc i jak pokazuje okienko z pusta licencja to tam wklejasz zawartosc tego pliku. Gasisz program odpalasz ponownie i musi smigac...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kopiuje dwa pliki z licencja ktore byly w roypakowanym folderze i wklejam je w

Rheingold/TesterGUI/bin/Release i potwierdzam przepisanie plikow.

 

Ten jeden po otwarciu wyglada tak:

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/lizenzja_zps384ca381.png

 

Otwierajac Rheingold wyskakuje mi mimowszystko okno do wpisania lizencji, obojentne co tam wpisze nie zmienia sie przycisk NEXT na czarno.

Po wklejeniu i wylaczeniu programu rowniez bez zmian.

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/oknolizenzja_zps62a9a7c3.png

 

Czytalem na innych forach ze nie jestem jedyny a inne "wersje" licenzji funkcjonuja i nie maja juz problemu

 

Ps. cos w tym jest bo u brata zrobilo sie wszystko bez zastrzezen

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego masz plik tekstowy licence.txt ??? Zazwyczaj dorzucają go, powinien być po wypakowaniu w katalogu Rheingold. Jeżeli masz to otwierasz go notatnikiem zaznaczasz wszystko, robisz kopiuj i wklejasz do tego okienka dolnego ze screenu, robiłeś tak ??? Nie wklejaj plików tylko zawartość. Otwierasz plik xml a nie txt.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O.K. sprobuje jeszcze raz wszystko od poczatku i dam znac wieczorem :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/5f2c495d-0e1a-4e11-8c42-528ac16759fd_zpsb66f87a6.png

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/PlikiRheingold2_zps4b539450.png

 

Z przenosnym dyskiem twardym tez juz sprobowalem, Rheingold jest na nim zainstalowany i dziala na Win 8.1, na drugim komputerze z Win XP otwiera sie dalej okno do wpisania lizencji. :mad2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi diagnostykę, to nie wiele, tylko możliwość diagnozowania aut po 2014 roku, po to jest ta aktualizacja, dla starszych aut nie ma znaczenia, chyba że daje się zainstalować na Windows XP, to tylko tyle, ciekaw jestem czy na Windows 8.1 32bit chodzi rheingold 3.41 czy też wyrzuca błędu licencji ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdegraduje XP-ka do SP2 zobaczymy czy pomoze :D

 

Ps. nie pomoglo ale tez nie liczylem na cuda :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.