Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

 

Ps. a tez wam wywala ten blad przy kazdym uruchomieniu?

 

Nie udało się ustanowić połączenia z jedną z wymaganych baz danych. Proszę skontaktować się z lokalnym oddziałem pomocy technicznej (DSS #00046632EN).

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

No to pewnie przez moje kombinacje z DEDE i PLPL.

 

Teraz działa należycie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale watpie ze przez procek program sie wywala.

Trzeba po woli myslec o nowym lapku i tak :/

Zanabylem "nowy" stary lapek 2x2,2 4Gb ramu i z pomaca Lady5 poszla ista 4.01 Dzieki wielkie!

 

A teraz pytamko: Co zrobic aby polskie bazy poszly? Mam te od kolegi DIn76 ale po ich dadaniu i zmianie jezyka program wywala blad i sie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz na tej stronie. Napisane. Din wkleił nawet zrzut ekranu

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale watpie ze przez procek program sie wywala.

Trzeba po woli myslec o nowym lapku i tak :/

Zanabylem "nowy" stary lapek 2x2,2 4Gb ramu i z pomaca Lady5 poszla ista 4.01 Dzieki wielkie!

 

A teraz pytamko: Co zrobic aby polskie bazy poszly? Mam te od kolegi DIn76 ale po ich dadaniu i zmianie jezyka program wywala blad i sie zamyka.

Czemu nie mówiłeś że chcesz Daty PL? :D Przesyłam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale w wersji 4.01 , 4.02 przeróbka bazy z 3.52 to niestety lipa, nie ma danych w ABL funkcjach same kwadraty nie ma opisu przynajmniej w mojej e91 N47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wreszcie przyjdzie do mnie icom i chciałbym się dowiedzieć czy muszę go jakoś specjalnie konfigurować?

ISTA-P niby ok włącza się ale nie sprawdzałem jej na emulatorze z interfejsem k+d bo niechce mieszać

Mam tylko error w ISTA-D

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/7d9d49ecd79e81a6b17b0a403edeb131.jpg

Czy za każdym razem w tej ISTA-D trzeba zamykać go X-em? W poprzedniej nie miałem żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To gratulacje, przyznaje racje koledze Mlodzik18 z icom to juz inna zabawa (ja mam teraz dwa A1 i A2 (ABC)

w ISTA D masz jakiś błąd, może nie działać , ja mam 3.55 i żadnych błędów nawet na 4.01 też żadnych błędów z polskimi bazami

dla icom ustawiasz (masz już itolRadar dla ediabas musi być (INPA NCS winkfpt, esys ja teraz wolę Easyconect)

ISTA w konfiguracji ustawiasz (icom Free ittoradar)

HO- ICOM/ENET sieć lokalna odznaczasz , na tym ustawieniu najlepiej działa (w status musi być Free nie może być firmware)

ISTA P (też icom Free w itoolradar) nie możesz ani razu uruchomić emulatora inaczej zablokujesz icom i bedzie na czerwono zawsze

EDIABAS edytujesz ediabas.ini Interface =Remote i dwie wartości IP icom w [TCP]

RemoteHost = 169.254.92.38

Port = 6801

 

wygląda to tak dla 7.3.0

;#################
;# EDIABAS 7.3.0 #
;#################

;=============================================================================
[Configuration]
;=============================================================================
Interface        =REMOTE

#Interface        = REMOTE:OBD_ab625

Simulation       = 0

EcuPath          = C:\EDIABAS\ECU
SimulationPath   = C:\EDIABAS\SIM
TracePath        = C:\EDIABAS\TRACE
TraceSize        = 1024

ApiTrace         = 0
IfhTrace         = 0
; IfhnTrace        = 0

; SystemTraceSys   = 0
; SystemTraceBip   = 0
; SystemTraceIfh   = 0
; SystemTraceNet   = 0

; BipDebugLevel    = 0
; BipErrorLevel    = 0

UbattHandling    = 0
IgnitionHandling = 0
ClampHandling    = 0

RetryComm        = 0
SystemResults    = 1
TaskPriority     = 10

; CodeMapping      = C:\EDIABAS\BIN\ansi2oem.tab
; LoadWin32        = 0

NetworkProtocol  = TCP

; --- neu ab EDIABAS 7.2.0 ---------------------------------------------------
ShowIcon         = 1
LogLevel         = 0
TraceBuffering   = 0
TraceHistory     = 0
TraceSync        = 1
; TraceWriter      = <FilePathName>

;=============================================================================
[TCP]
;=============================================================================
RemoteHost             = 169.254.92.38
Port                   = 6801
TimeoutConnect         = 2000
TimeoutReceive         = 2000
TimeoutFunction        = 10000
; TimeResponsePending    = 5000
; DisconnectOnApiEnd     = 1
; InitCmd0               = FE,04,00,03,01
; InitCmd1               = FD,05,00,03,01

;=============================================================================
[XEthernet]
;=============================================================================
RemoteHost       = Autodetect
HeaderFormat     = 0
TesterAddress    = F4,F5
ControlPort      = 6811
DiagnosticPort   = 6801
TimeoutConnect   = 20000

;=============================================================================
[IfhProxy]
;=============================================================================
Port             = 6700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w wersji 4.01 , 4.02 przeróbka bazy z 3.52 to niestety lipa, nie ma danych w ABL funkcjach same kwadraty nie ma opisu przynajmniej w mojej e91 N47

Ja testuje na stole z modułami od e39 i działa. Oczywiście nie wszystko jest w PL.

Pozdrawiam![imghttp://www.resizer.pl/pliki/31475.jpg][/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł w 4 dni robocze

Dzis niemam jak sie za to zabrac bo niema mnie w domu ale od rana ruszam i oby działał ok

Dzięki za wszystkie info i proszę o wszystko co muśzę jeszcze wiedziec zanim to uruchmię

Nie miałem nigdy z tym do czynienia więc wszystkie rady mile widziane :cool2:

Edytowałem już ediabas.ini na szybko :)

Ps skąd itoolradar czy easyconnect?

Din76 byłbym wdzięczny za pomoc na TeamViewer przy pierwszym starcie icoma jak za dawnych czasów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To proste jak masz A2 to używasz tylko ten gruby OBD2 przewód podłącz do icom tylko uważaj na prowadnice masz tam kropkę abyś nie uszkodził tej prowadnicy , nie używaj tego kabla przedłużacza jest tylko do ICOM C 20pin ma odwrotne piny w męskiej wtyczce działa tylko na lini K mimo że masz wszystkie 16pin uważam że icom C to porażka jak pracuje silnik to się rozłącza, więc odciąłem żeńską wtyczkę od icom C razem z przewodem i tak samo męską od przedłużacza (tą z odwrotnymi pinami ) i przylutowałem to wtyczki icom C (tam nic nie ma tylko dioda na pinie 14 , diodę należy pozostawić na pinie 14) zdziwiło mnie że pin 15 lini L jest podłączony do pinu 8 w ICOM

ICOM B też sprawdź (nie podpinaj i nie rozłączaj na włączonym zapłonie i wyłącz oprogramowanie wcześniej )

OK możesz na mnie liczyć jak zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale w wersji 4.01 , 4.02 przeróbka bazy z 3.52 to niestety lipa, nie ma danych w ABL funkcjach same kwadraty nie ma opisu przynajmniej w mojej e91 N47

Ja testuje na stole z modułami od e39 i działa. Oczywiście nie wszystko jest w PL.

Na e46 , e60 ,e83 też nie było problemu ale też są przypadki i w e90 też cześć jest ale bywa żę są tylko same kwadraty (np przy procedurze wypalaniu DPF) musiałem zmienić na angielski w funkcjach serwisowych potem w livedata mogłem zmienić na polski

ale na 4.01 więcej niż w starszej 3.55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja posiadam również jakiś problem z instalacją tej ISTY, jakże by inaczej bez problemów się nie obędzie :shock:

 

Mianowicie po instalacji i uruchomieniu ISTY, pojawił mi się komunikat :

"Nie udało się ustanowić połączenia z jedną z wymaganych baz danych. Proszę skontaktować się z lokalnym oddziałem pomocy technicznej (DSS #00046632EN).

 

Pojawiał się on za każdym kolejnym uruchomieniem ISTY, teraz gdy zmieniłem język z domyślnie włączonego Polskiego, który był "na szaro", następnie zmieniłem na Niemiecki, teraz gdy uruchamiam, komunikatu o błędzie już nie ma żadnego, natomiast powtórny powróc do języka Polskiego nie jest możliwy, gdyż nei da się go zaznaczyć. Poniżej jest zdjęcie, które to przedstawia.

http://i66.tinypic.com/2lv0guo.png

 

Nie wiem czy to do czegoś się przyda ale mój folder SQLiteDBs wygląda w następujący sposób :

http://i67.tinypic.com/2vadr84.png

 

System windows 7 - jest ktoś w stanie pomóc mi przywrócić Polski język i zlikwidować wtedy błąd o połączeniu z bazą danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

rcleaner i usuwamy rejestr

restart komputera

dodajemy Fix tylko odpowiedni dla 4.01.22 i odpowiednia wersja windows (32bit/64bit)

dopiero uruchamiamy , wpisujemy swoja licencje (okienko licency )

i działa , jak to nie pomoże to uszkodzona baza trzeba jeszcze raz wypakować 7-zip

Polskiego nie masz więc jak uruchomisz masz tylko 3 ENGB angielska DEDE-niemiecka RU-rosyjska

polska PLPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja posiadam również jakiś problem z instalacją tej ISTY, jakże by inaczej bez problemów się nie obędzie :shock:

 

Mianowicie po instalacji i uruchomieniu ISTY, pojawił mi się komunikat :

"Nie udało się ustanowić połączenia z jedną z wymaganych baz danych. Proszę skontaktować się z lokalnym oddziałem pomocy technicznej (DSS #00046632EN).

 

Pojawiał się on za każdym kolejnym uruchomieniem ISTY, teraz gdy zmieniłem język z domyślnie włączonego Polskiego, który był "na szaro", następnie zmieniłem na Niemiecki, teraz gdy uruchamiam, komunikatu o błędzie już nie ma żadnego, natomiast powtórny powróc do języka Polskiego nie jest możliwy, gdyż nei da się go zaznaczyć. Poniżej jest zdjęcie, które to przedstawia.

http://i66.tinypic.com/2lv0guo.png

 

Nie wiem czy to do czegoś się przyda ale mój folder SQLiteDBs wygląda w następujący sposób :

http://i67.tinypic.com/2vadr84.png

 

System windows 7 - jest ktoś w stanie pomóc mi przywrócić Polski język i zlikwidować wtedy błąd o połączeniu z bazą danych ?

Zamień OTHER na PLPL

Po takim zabiegu powinien pojawić się Język Polski.

U mnie błąd bazy też występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=48&t=283271

Mam jeszcze pytania do Rheingolda:

1. Czy występuje interfejs K+DCAN ale na port RS-232?

2. Czy E-NET obsługuje can oraz k-line ?

Albo przynajmniej czy pracuje na pinach 6 i 14 ?

 

Chodzi o obsługę can z pominięciem portu usb. Potrzebna sama diagnostyka bez kodowania (isty P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=283271

Mam jeszcze pytania do Rheingolda:

1. Czy występuje interfejs K+DCAN ale na port RS-232?

2. Czy E-NET obsługuje can oraz k-line ?

3. Albo przynajmniej czy pracuje na pinach 6 i 14 ?

4. Chodzi o obsługę can z pominięciem portu usb. Potrzebna sama diagnostyka bez kodowania (isty P)

 

Ad1 Tak występuje ja nawet mam i działa z DCAN napisz do tego sprzedawcy http://www.interfejsads.ugu.pl/K+DCAN.html

Ad2, AD3 ENET nie obsługuje CAN ani K-line ENET to tylko kabel lan nic nie zawiera tylko rezystor między pinem 8 i 16 dla uruchomienia portu ethernet

w ZGW , to ZGW zawiera interfejs w sobie fabrycznie zamontowany jest nie aktywny dopóki nie połączy się pinu 16 (+12V) z pinem 8 przez wspomniany rezystor , niestety tylko dla serii F i G można go używać do diagnostyki , kodowania i programowanie (F-seria kodowanie i programowanie tylko przez port Ethernet , diagnostyka możliwa zwykłym interfejsem DCAN (na pinach 6 i 14) ale nie programowanie kodowanie ,

E-seria od 2009 roku też ma port ethernet w OBD niestety nie jest on podłączony pod moduł główny tylko pod GW (moduł Gatewy) (CIC) dlatego jest tylko do magistrali most , nie działa na resztę magisral CAN , nawet nie można robić diagnostyki przez enet w serii E tylko programowanie

AD4 A dlaczego chcesz pominąć port USB (przecież każdy laptop zawiera port USB) a to i tak emulacja portu szeregowego RS232 ani szybszy lub wolniejszy

niż ori port COM re232 do diagnostyki DCAN nie ma znaczenia , tylko wygodniejszy jak się wkręci w port RS232 wtyczke to można laptop przenosić i nie ma problemu że się wysunie z USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.