Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

Din dzieki za odpowiedz juz wiem co i jak.

Potrzebuje tego do innych zastosowan niz samochody BMW a tam usb sie nie sprawdza... jeden sterownik widzi, inny nie - loteria a RS dziala zawsze.

Tylko nowsze wymagaja juz can a nie widzialem takiego kabla. Jest co prawda ELM na RS i niby obsluguje can ale w reku tego nie mialem i nie wiem czy zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam K-dcan na RS232 działa nie tylko z BMW ale też na linii K VW a na usb nie połączyłem się ze sterownikami silnika ABS w grupie VW tylko poduszki na usb czytało a na rs232 czyta bez problemów, zapytaj Kamila on robi takie interfejsy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie posiadam:

a) Samochód: BMW F11

b) System: windows 7 64bit

c) Kabel: ENET.

Potrzebuję ISTE-D do diagnozowania swojego samochodu. Najlepiej w języku angielski/polskim. Czy ktoś posiada link z którego mogę pobrać program oraz niezbędne pliki? Możecie wysłać link w PW. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Kiedyś pomogłem i wstawiłem linka do ISTY i dostałem "ostrzeźenie "od moderatora za niby pirackie oprogramowanie ,a pewnie sam ma teź pirata.

 

To nie oto chodzi że komuś się zabrania, Klub BMW Polska nie może promować nielegalnych oprogramowań,

ale zobacz ile dajemy instrukcji ile informacji jest tutaj , a znaleźć coś konkretnego to wystarczy poszukać trochę kreatywności . Modetrator

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.

Czy na xp 32bit da sie zainstalować.?

 

Ista d w wersji 3.41 chodzi na windows xp sp3 32 bit bez problemu.

Ja zainstalowalem Net Freamwork 4.0 , piaredist vx90, C++ 2010, winrar adobe flash i adobe reader.

Potem instalka i wkleic licencje i plik dll do folderu relase.

Odpalil bez błędu.

Dzieki temu ze mam to na xp moge tez pracowac z polskim vagiem i vw toolem.

Aha,Parametry laptopa :D

Procek Intel Pentium M 1.5 Ghz.

1 Gb Ram

Hdd 40 Gb :shock:

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Do najnowszych wersji ISTA+ D i ISTA P zostały wprowadzone zmiany

juz nie będzie całkowitego programowania wszystkich sterowników ale do wyboru będzie częściowe

pewnie znowu aby zaoszczędzić czas i zarobić w przyszłości na aktualizacji po okresie gwarancyjnym (ciekawe czy serie F i G też obejmuje)

Partial Programming


Please be aware of introduction of partial programming with ISTA 4.03.2x , ISTA/P 3.60.3! 

Benefit: For certain series it is possible to perform the software update without infotainment control units. The infotainment control units include: 
- Navigation system / radio / Rear Seat Entertainment 
- Central information display / iDrive 
- Audio amplifier / CD changer / DVD changer 
- Telephone control units 
- Night Vision and TRSVC 

After the start of the session a dialogue appears with the selection of the desired programming mode: 
1. Full programming - all control units are updated 
2. Partial programming - all except the infotainment control units are updated. 

In the case of partial programming, all control units that are not updated are marked with a grey dot in the control unit tree. 

Vehicles: 
R55, R56, R57, R58, R59, R60, R61, E81, E82, E84, E87, E88, E89, E90, E91, E92, E93 - worldwide 
E70, E71 without M Sport vehicles and without KAFAS - initially in Germany only 
E60, E61, E63, E64 without M Sport vehicles and without ACC or LDM - initially in Germany only 

Notes: 
- If partial programming is selected, not all conversions and retrofittings may be selectable because they concern infotainment control units. 
- If an infotainment control unit is exchanged, partial programming is not possible.

i tłumaczenie google tłumacz

Należy zdawać sobie sprawę z wprowadzenia częściowego programowania z ISTA 4.03.2x, ISTA / P 3.60.3!

Korzyści: Dla niektórych serii możliwe jest, aby wykonać aktualizację oprogramowania bez jednostek sterujących infotainment. Jednostki sterujące infotainment obejmują:
- System nawigacyjny / radio / Rear Seat Entertainment
- Centralny wyświetlacz informacji / iDrive
- Wzmacniacz audio / zmieniarka CD / zmieniarka płyt DVD
- Jednostki sterujące telefon
- Night Vision i TRSVC

Po rozpoczęciu sesji pojawia się dialog z wyboru pożądanego trybu programowania:
1. Pełne programowanie - wszystkie jednostki sterujące są aktualizowane
2. Częściowe programowanie - wszystkie z wyjątkiem jednostki sterujące infotainment są aktualizowane.

W przypadku częściowego programowania, wszystkie jednostki sterujące, które nie są aktualizowane są oznaczone szarą kropką w drzewie centrali.

Pojazdy:
R55, R56, R57, R58, R59, R60, R61, E81, E82, E84, E87, E88, E89, E90, E91, E92, E93 - na całym świecie
E70, E71 bez pojazdów M Sport i bez KAFAS - początkowo tylko w Niemczech
E60, E61, E63, E64 bez pojazdów M Sport i bez ACC lub LDM - początkowo tylko w Niemczech

Uwagi:
- Jeśli wybrano częściowe programowanie, nie wszystkie konwersje i doposażenie może być wybierana, ponieważ dotyczą one infotainment jednostek sterujących.
- Jeśli jednostka sterująca infotainment są wymieniane, częściowe programowanie nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam kilka pytań, w tej chwili korzystam z ista+ 4.03.13, znalazłem tam kilka dodatków których nie rozumiem,

- co znaczy no fasta ( mam jakiś plik dll, co z nim zrobić ?) coś wyczytałem ze fasta jest potrzebna do pełnej integracji z autem i bez dostepu do bazy danych bez użyteczna, czy ten dll to wyłącza ?

- ista luncher ? do czego słuzy ? pobiera jakieś updety ?

- jakieś pliki meta isipi

- License ISTA+ v4

- gdzie powinny znajdować się plik sdp w ista d ?

Dołączam się do pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez mam nagle problem z licencja. Wczesniej zawsze bylo ok. Dzisiaj pierwszy taz w tym roku odpalilem Rheingolda i zonk. Wyskakuje okienko ze moja nie zostala aktywowana. Gorne okienko Key ma klucz ktory kiedys wkleilem. Dolne License jest puste.

Szukalem ma kompie tego pliku License.txt ale nigdzie nie moge go znalezc. Nawet w folderze instalacyinym Rheingold.

Moze ktos podpowiedziec co robic dalej?

Rheingold wersja 3.41

Czy moge prosic kogos o podeslanie plikow z licencja?

Moje gdzies wcielo nawet z folderu z instalka. Cuda jakies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja tez mam zainstalowanego rheingolda 3.41 (3.41 przestal mi dzialac z powodu braku licencji) i chcialem miec tez nowsza wersje ktora pobralem z chomika kolegi mlodzik1 = Rheingold+3.55.11+with+SQL. Wszystko zrobilem wedlug instrukcji, tzn przekopiowałem wszystkie pliki + zmiany w rejestrze. jest to wersja standalone bez instalki. mam teraz blad PROGRAM ISTAGUI PRZESTAL DZIALAC i nie moge nawet licencji zapodac. Wszystko na lapku z win 7 64 bit. Czy ktos ma na to sposob? Edytowane przez mybeemer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku pliki z licencja i wklejanie klucza z tego tematu (wczesniej go mialem i dzialalo) nie przynosi rezultatu.

Podejrzewam ze najnowsza aktualizacja w Windows 10 cos namieszala bo wczesniej Ista 3.41 dzialala bez zarzutu.

Musze znalezc RCleaner tak jak wczesniej tu radzono i sprobowac wyczyscic a potem jeszcze raz wrzucic ten klucz do licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :cool2:

Nie , no naprawdę . Ile już napisano o te programy - milion stron. Nie obrażaj się.

 

Przeczytalem caly temat 65 stron. Z tego co znalazlem to mam dwie rzeczy

1. zapomnialem odblokowac archiwum przez rozpakowaniem - czy jest to konieczne?

2. Czy musze odinstalowac w control panel rheingold 3.41?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Super :cool2:

Nie , no naprawdę . Ile już napisano o te programy - milion stron. Nie obrażaj się.

 

Przeczytalem caly temat 65 stron. Z tego co znalazlem to mam dwie rzeczy

1. zapomnialem odblokowac archiwum przez rozpakowaniem - czy jest to konieczne?

2. Czy musze odinstalowac w control panel rheingold 3.41?

Mam dwie wersje działają równolegle + ISTA P + jeszcze do 30 różnych programów na inne auto, a ty w dwóch sosnach zgubił sie.

Daj TV swoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.