Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

 

w instrukcji do rheingolda jest zainstalowanie standard tools przed punktem 5.

Moje pytanie brzmi czy ponownie go zainstalować czy zostaje ten juz zainstalowany z przed inpy?

I w jednej i drugiej instalacji wybieramy port com9 ?

Nie ma znaczenia kiedy zainstalowany , tylko ma być ediabas 7.3.0

Com 9 nie ma znaczenia dla isty D rheingold ,aby dział z INPA ... ma być od COM1 do COM9

w menadzeze urzadzen i w ediabas mam com 1 dla inpy dla rheingolda mam zmienic w obu na 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W menadżerze urządzeń zmień na COM9

 

I w C:\EDIABAS\BIN\obd.ini też na COM9

 

To wszystko, po odpaleniu Rheingolda wchodzisz w ustawienia VCI Config i zmieniasz na Standard Ediabas Settings.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie właśnie pojawiła się ISTA 4.01

i już oficjalnie jest programowanie dla serii F i G dołączone (ista + psdzdata ) razem z diagnostyką,

dla serii E pozostanie nadal ISTA P , oczywiście programowanie serii F i G będzie dostępne tylko z ICOM nie dla interfejsu ENET .

3043ea67b404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ja gdzie indziej czytałem :D , Temsky podałem to jako ciekawostkę, aby na polskim forum poszerzać wiedzę i horyzonty myślowe !!!

ale jak znasz kogoś w serwisie to zapytaj czy już mają ,

dlaczego włączyli programowanie do ista D aby zaoszczędzić 15 minut na uruchomienie (cytat z info na temat ista 4.01 dla serwisów )

,załadowanie danych ista P troche trwa, tak samo po to wydali nowego ICOM NEXT z szybszym procesorem też po to , nawet port ethernetowy

jest po to aby zminimalizować czas programowania i nie tracić na podłączenie dwóch interfejsów ...

Wypięcie pod kierownica złącza most jak w e90 i wpięcie do icom most to zajmuje conajmniej 2minut wiec znowu czas pomnożony przez tysiące samochodów to daje księgowym korzyści i to nie małe :jawdrop:

A kolego Temsky czas to pieniądz jak to niektórzy powalają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Temsky jakiś zadziorny ostatnio (nie wiem może zawsze.....)

Byłem na interview u dilera u mnie w mieście. Mają 36 stanowisk i tyle roboty że aktualizacje są robione w ten sposób że zostawiają auta na noc zwłaszcza e serie. Ista ma zaprogramować itd a następnie zrobić kalibracje/adaptacje z automatu. Tak jak Din pisze czas to pieniądz i wszystko idzie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie cytuj odpowiadając bezpośrednio pod postem!!!!

Dlaczego raz "zadziorny" ? Piszę to, jak jest w rzeczywistości. A tymczasem ktoś gdzieś uruchomi ista p i uruchomi plan działań, to ja już będę w połowie drogi do końca programowania z esys. Tak, tak - jak mówisz - czas - pieniądze? Tak dokładnie. A jeśli ista p jeszcze i nie chce programować dla wszystkich znanych powodów, to w ogóle kolosalna strata czasu i pieniędzy.

 

Wystarczy delikatnym tonem zasugerować kolego Temsky. Moderator

Punkt 9 Regulaminu viewtopic.php?f=97&t=135491

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A tak w ogóle aktualizacja oprogramowania w autoryzowanym serwisie - procedura wyjątkowa - pan napisz do nas papier , że nie będzie miał pretensji , jeśli ci pochowamy samochód . )))))) Naprawdę śmieszne ?

Pracy wystarczy dla wszystkich , tylko nie zawsze wystarcza umysłu poprawnie ją zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zainstalowalem inpe i rheingolda na nowym lapku inpa dziala rheingold tez sie uruchamia ,ale jak robie idetyfikacje to nic sie nie pokazuje jedyne co po instalacji zle zrobile to 2 pliki z licencja wkleilem do nie tego folderu iodpalilem ,wyskoczyl mi wtedy blad licencji. Pliki wstawilem do odpowiedniego folderu i program sie odpala ale jak mowie przy identyfikacji czekam czeka i nic moge tylko jak przerwac. Jakies rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z jakim skanerom ?

Nie czaje pytania?

Pytanie brzmi jaki masz interfejs i jak zainstalowany i skonfigurowany

rheingold łączy się przez EDIABAS tylko 7.3.0 żaden inny nie działa z ista D rheingold

porty COM muszą być takie same (od COM 1 do COM 9 )

w menadżerze urządzeń > USB serial port COM x)

X- to numer portu COM

i w EDIABS /BIN/ OBD.ini

otwierasz i sprawdzasz czy te same porty COM w obydwu miejscach

np

[OBD]

Port=Com9

Hardware=OBD

RETRY=ON

interfejs ustawiony na

INTERFACE= STD:OBD

w EDIABAS/BIN/ediabas.ini

sprawdź również rejestr serial aplikacją

OBDsetup http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/OBDSetup,5012575311.exe(executable)

wszystko ma być ok jak nie to zmieniasz lub dodajesz rejestr na win10 bywa że po instalacji interfejsu brakuje danych

http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/serial+port,5326921881.reg

tak jak na filmie moim

i gotowe powinno działać nie zapomnij w interfejsie ustawione opóźnienie z 16 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inpa pobrabna juz dawno od mlodzika hula na win 8.1i na 7.

inpa i ediabas sa zgodne z rheingoldem

porty sie zgadzaja

z tgo co widze w obd setup brakuje mit TAG

970348497c68.png

tak wyglada reszta

tu mam hardware usb powinno byc wedlug opisu obd tylko dziwne na drugim lapku tez mam usb i dziala na win7 inpa z tymi ustawieniami tez dziala

7aeb99c81abc.png

 

7dcc46101b4d.png

Edytowane przez DW1225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.