Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja uruchamiania ISTA w trybie pełnoekranowym za pomocą launchera.

Do tej pory wyglądało to tak.

 

http://i769.photobucket.com/albums/xx338/mareksokol/0_zpsixghoule.jpg

 

Pobieramy LAUNCHER

Kopiujemy go do C:\pliki programów (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\release

 

http://i769.photobucket.com/albums/xx338/mareksokol/1_zpsuyxwiyco.jpg

 

Klikamy Launcher / właściwości / zgodnośc / uruchom ten program w trybie zgodnosci z Windows XP (Srevice Pack 3) / uruchom jako administrator / zastosuj / ok

nastepnie klikamy Launcher / utwórz skrót / i przenosimy go na pulpit

Następnie zmieniamy jego nazwe na np: ISTA i wchodzimy we właściwości / skrót / zmień ikone / przeglądaj / wyszukujemy ISTAGUI / ok

/ element docelowy / dopisujemy na koncu do istniejącego ciągu "spacja" 1 ("C:\Program Files (x86)\Rheingold\TesterGUI\bin\Release\Launcher.exe" 1) / zastosuj / ok

 

http://i769.photobucket.com/albums/xx338/mareksokol/2_zpsucx152i6.jpg

 

Klikamy na Launchera / przypnij do paska zadań / usuwamy już niepotrzebny skrót z pulpitu.

 

http://i769.photobucket.com/albums/xx338/mareksokol/3_zpsly8coyae.jpg

 

Klikamy na pasku zadań miniature Launchera i otwiera się automatycznie ISTA w trybie pełnoekranowym.

 

http://i769.photobucket.com/albums/xx338/mareksokol/4_zpsjmvqtz6g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najpierw połącz się z icom. Przeglądarka internetowa i wpisz adres icoma. Jak się połączysz to login i hasło. Jak nie to pisz.

te pliki ktoś zaznaczył czym otwierać dlatego są ikonki tym się nie przejmuj.

Oczywiście icom podłączony do zasilania. Ja to robiłem na uruchomionym aucie.

Kolega tukan probowal mi to ogarnac przez TeamViewer.Nistety nic :( ,twierdzi że chyba mam porypane sterowniki karty sieciowej :shock: .Przed chwilą jeszcze próbowałem sam według instrukcji doszłem do punktu 4 i problem z połączeniem internetowym i strona nie dostępna :shock: .Co jest grane? Próbowałem parę razy i czasem nawet nie zdążę się zalogować i rozłącza.Jak odłączę ICOM i odczekam chwilę to później znowu wchodzę na stronę ICOM manager i za chwilę zrywa połączenie :mad2: Już zaczynam podejrzewać ten żółty kabel dołączony do ICOMa . Jutro na innym spróbuję bo już pomysłów brak.Kolega tukan mówił by spróbować na innym lapku. Jak by poszło update na innym to później ICOM będzie śmigał na moim?

 

disable firewall

connect icom to car obd port & lan. wait 2 minutes

now connect to icom in web browser.

 

if itools radar wont work try:

 

http://169.254.92.38:60080

 

or

 

http://169.254.33.45:60080

 

User: root Password: NZY1150263

 

Użyj tych adresów IP i będzie dobrze. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A virus i firewall wyłączony?

Internet działa po tym złączu.

Dla przykładu ja miałem złe stery do lan. Nawet nie wiedziałem o tym. Dopiero po zainstalowaniu lenovo jakiegoś tam programu wyszukał mi i zainstalował dobre

 

virus i firewall wyłączone

internet mial po wifi.

usunalem sterownik bo wiem ze tak sie czasem dzieje i zainstalowal sie ponownie, ale dalej lipa. dla mnie namieszane w sterownikach dlatego chcialem podpic inny komputer ale nie mial wiec reinstalacja windowsa bo wyglada na to ze tam namieszane jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za zainteresowanie. Może mieć to związek z zainstalowanym wcześniej Rheingold? Pliki miałem od "młodzik1"

 

 

Tak może mieć wiązek z zainstalowanym Rheingoldem ISTAP instalator widział wcześniejszą wersje i próbował zaktualizować nie znalazł odpowiedniej wersji dlatego instalator się zamknął, użyj Cleaner Rheingold do wyczyszczenia pozostałości po Rheingoldzie i powinno pomóc

Jak nie masz Cleaner to napisz na PW, to dam Ci link

 

Kolego Tukan może też sama przeglądarka jest uszkodzona lub blokuje dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Może mieć to związek z zainstalowanym wcześniej Rheingold? Pliki miałem od "młodzik1"

 

 

Tak może mieć wiązek z zainstalowanym Rheingoldem ISTAP instalator widział wcześniejszą wersje i próbował zaktualizować nie znalazł odpowiedniej wersji dlatego instalator się zamknął, użyj Cleaner Rheingold do wyczyszczenia pozostałości po Rheingoldzie i powinno pomóc

Jak nie masz Cleaner to napisz na PW, to dam Ci link

 

Kolego Tukan może też sama przeglądarka jest uszkodzona lub blokuje dostęp.

 

 

może... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A virus i firewall wyłączony?

Internet działa po tym złączu.

Dla przykładu ja miałem złe stery do lan. Nawet nie wiedziałem o tym. Dopiero po zainstalowaniu lenovo jakiegoś tam programu wyszukał mi i zainstalował dobre

 

virus i firewall wyłączone

internet mial po wifi.

usunalem sterownik bo wiem ze tak sie czasem dzieje i zainstalowal sie ponownie, ale dalej lipa. dla mnie namieszane w sterownikach dlatego chcialem podpic inny komputer ale nie mial wiec reinstalacja windowsa bo wyglada na to ze tam namieszane jest

Dzisiaj próbowałem zrobić update na innym lapku i ten sam kabaret.Połączenie zostaje zerwane :mad2: .Opcje podmiany kabla LAN też już próbowałem,no i internet śmiga po tym łączu. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbuj użyć jakiejś starszej przeglądarki INTERNET EXPLORER np na Vmware może najnowsza aktualizacja blokuje logowanie do ICOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam ustawioną dokładnie tak jak na fotce.Próbowałem na różne sposoby ,nawet z odpalonym autem. Przeglądarkę przeinstalowałem do wersji 8 (wczesniej było 11). Podejrzewam tą najgorszą opcję -trefny ICOM :( .Napisałem do sprzedawcy i czekam.Nie widzi mi się jednak odsyłanie tego ustrojstwa bo wiadomo że na własny koszt. Po zatem jak mi wyśle drugi to dojdzie znów koszt przesyłki i koszty cła ,a żadnej gwarancji nie będzie że drugi będzie dobry.Jak by coś to może ktoś z Was słyszał czy gdzieś naprawiają takie zabawki?

Oglądałem filmik:

Gość robi konfiguracje za pomoca ISTA d. Niestety u mnie kropeczka nie podświetla się na zielono tylko jest szara i nie mogę przejść do funkcji konfiguracji interfejsu :mad2:

Edytowane przez Lady5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A próbowałeś ze starszą wersją ISTAP czy działa, czy łączy z samochodem (napisz do Piwka on składa interfejsy sam, to może będzie coś wiedział)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ze starszą wersją ISTAP czy działa, czy łączy z samochodem (napisz do Piwka on składa interfejsy sam, to może będzie coś wiedział)

Próbowałem z ISTA D 3.41(na dysku zewnętrznym) .O dziwo Wykryło ICOM i w statusie było FREE.Choć kropeczka nie była zielona lecz szara to połączyło z autem.Radość moja nie trwała jednak długo bo zdążyłem tylko zrobić odczyt sterowników ,odczyt błędów i już przy kasowaniu błędów brak komunikacji.Coś jest jednak nie tak z tym ICOMem. :mad2:Decyzja podjęta,otworzyłem spór i wystąpiłem o zwrot kosztów. Odeślę tego ICOMa bo po co mi uwalone cacko :lol: Ewidentnie nie może utrzymać połączenia. Dzisiaj przy ISTA D 3.41 utrzymał połączenie przez jakieś 2 minuty i koniec.

Edytowane przez Lady5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następne problemy, win 7 postawiony od nowa i udało sie zainstalować ISPI ale nie uruchamia sie BMW admin client, przed skopiowaniem bibliotek odpala i wola o login i hasło po skopiowaniu nie uruchamia sie wogule. Ista d chce rejestracje, ista p odpala normalnie. Jakies sugestie?
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam następne problemy, win 7 postawiony od nowa i udało sie zainstalować ISPI ale nie uruchamia sie BMW admin client, przed skopiowaniem bibliotek odpala i wola o login i hasło po skopiowaniu nie uruchamia sie wogule. Ista d chce rejestracje, ista p odpala normalnie. Jakies sugestie?

Za mało danych, jaka ista (3.47 istap 3.54.3) wymieniłeś istaGUI.confing i dodałeś plik rejestru o nazwie ID ???? Dla ista d

viewtopic.php?f=97&t=264881

Zobacz czego Ci brakuje i czy do admin client wklejiłeś odpowiednie pliki ( 5 plików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dłużej grzebie tym coraz gorzej, zaczynam podejrzewać ze mój Lenovo ThinkCentre nie nadaje sie do ISPI Next :mad2: lub jakieś aktualizacje Win7 namieszały. Próba odpalenia z leadera v3 wywaliła mi Iste P :D teraz juz nie chce sie uruchomić.Po uruchomieniu VolumeId.exe i zmianie nr.komp nie uruchamia sie ,rozwala mi bootmgr. Spróbuje jeszcze raz postawić system i zainstalować ISPI bez serwice packa1.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do diagnostyki to potrzebujesz ISTA D Rheingold a ISTA P jest do programowania sterowników

Do isty D Rheingolda nie jest potrzebny Loader Rheingold działa z każdym interfejsem dzięki EDIABAS 7.3.0 (ze Standard Tools 2.12)

Jak nie potrzebne jest Ci programowanie sterowników (nie mylić z kodowaniem) to zainstaluj tylko Rheingold 3.41 i bez żadnego loadera ICOM robisz diagnostykę wszystkich modeli do roku 2013/12 więc prawie do 2014 roku a wersja 3.41 nie potrzebuje ispi next admin client i zmian dysku (wystarczy tylko 25GB na instalacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli jest ktoś zainteresowany ISPI NEXT CZYLI ISTA-D I ISTA-P ONLINE OSTATNIA WERSJA BEZ ŻADNYCH MODYFIKACJI, CRACKOWANIA I KOMBINOWANIA. ZAWSZE AKTUALNA WERSJA ZAPRASZAM DO KONTAKTU NA PRIV. KONIEC Z PISANIEM NA FORUM ZE COŚ NIE DZIAŁA.

 

Mówisz o instalacji ISTAP 3.55 i ISTAD 3.48.20 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś zainteresowany ISPI NEXT CZYLI ISTA-D I ISTA-P ONLINE OSTATNIA WERSJA BEZ ŻADNYCH MODYFIKACJI, CRACKOWANIA I KOMBINOWANIA. ZAWSZE AKTUALNA WERSJA ZAPRASZAM DO KONTAKTU NA PRIV. KONIEC Z PISANIEM NA FORUM ZE COŚ NIE DZIAŁA.

 

Mówisz o instalacji ISTAP 3.55 i ISTAD 3.48.20 ??

 

tak ale nie trzeba żadnych plików podmieniać, kopiować, wgrywać żadnych ispi admin licencji itd itp. nie długo wrzucę filmik z prezentacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeżeli jest ktoś zainteresowany ISPI NEXT CZYLI ISTA-D I ISTA-P ONLINE OSTATNIA WERSJA BEZ ŻADNYCH MODYFIKACJI, CRACKOWANIA I KOMBINOWANIA. ZAWSZE AKTUALNA WERSJA ZAPRASZAM DO KONTAKTU NA PRIV. KONIEC Z PISANIEM NA FORUM ZE COŚ NIE DZIAŁA.

 

Mówisz o instalacji ISTAP 3.55 i ISTAD 3.48.20 ??

 

tak ale nie trzeba żadnych plików podmieniać, kopiować, wgrywać żadnych ispi admin licencji itd itp. nie długo wrzucę filmik z prezentacji...

temat umarł? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.