Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Zainstalowałem Rheingold 3.41 (na moje potrzeby wystarczający) niestety mam jedynie wersję angielską. Czy jest dostępne oficjalne spolszczenie?

 

Dzięki

Niestety na razie nie ma dostępnych spolszczeń rheingolda, podobno niektórzy donosili że w serwisach już maja po Polsku, jak na razie to tylko spolszczenie menu

czytaj na 9 stronie tego tematu, dla rheingold 3.41 do 3.44 viewtopic.php?f=48&t=236657&start=120#p1906642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po diagnozie Rheingold'em okazało się że mam zablokowane webasto. Program prosi aby wyciągnać bezpiecznik odpowiedzialny za "auxiliary heating" na 5 sekund. Niestety nie mam rozpiski bezpieczników. Gdzie znajduje się bezpiecznik odpowiadajcy za webasto w 730d?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz taki dobry program to ucz sie go uzywac :wink:

W rheingoldzie możesz szukać prawie wszystkiego co potrzebujesz, wymiana części, diagramy elektryczne, ilości płynów i, i, i...

 

Po identyfikacji samochodu (możesz spokojnie wpisać VIN ręcznie) wchodzisz chyba w Activities i w pasku poniżej po prawej (szukanie tekstowe) możesz wpisać część której szukasz. W twoim przypadku auxiliary heating

Po wyszukany będziesz mieć pewnie kilka pozycji które należą do tej części ale na pewno będzie plan elektroniki a bezpiecznik ma oznaczenie F

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ze starszą wersją ISTAP czy działa, czy łączy z samochodem (napisz do Piwka on składa interfejsy sam, to może będzie coś wiedział)

Próbowałem z ISTA D 3.41(na dysku zewnętrznym) .O dziwo Wykryło ICOM i w statusie było FREE.Choć kropeczka nie była zielona lecz szara to połączyło z autem.Radość moja nie trwała jednak długo bo zdążyłem tylko zrobić odczyt sterowników ,odczyt błędów i już przy kasowaniu błędów brak komunikacji.Coś jest jednak nie tak z tym ICOMem. :mad2:Decyzja podjęta,otworzyłem spór i wystąpiłem o zwrot kosztów. Odeślę tego ICOMa bo po co mi uwalone cacko :lol: Ewidentnie nie może utrzymać połączenia. Dzisiaj przy ISTA D 3.41 utrzymał połączenie przez jakieś 2 minuty i koniec.

 

Witam!Powracam z tematem ICOM.Po kilkudniowej dyskusji poprzez e mail sprzęt został odesłany do sprzedawcy. Oczywiście na mój koszt (zasady AliExpress) :evil: -88,70 euro.W tygodniu znowu 40,66 euro do DHL -koszty celne.Wczoraj otrzymałem sprzęt (naprawiony) i na szczęście teraz śmiga bez problemu ISTA D i P.Muszę jeszcze dorwać tylko auto ze złączem MOST by przetestować ICOM b.Reasumując:

235,06 -zakup

47,59 -cło

88,77 -koszty zwrotu

40,66 -cło po naprawie

412,02 euro całkowity koszt ICOM :?

Wyszło tylko o drobinę taniej jak bym kupił w NL-500 euro.

Nie wspomnę już o stresie i nerwach jakie musiałem przeżyć.

Jak ktoś będzie miał trochę więcej szczęścia jak ja to za niecałe 300 euro sprzęt który wiadomo ile kosztuje na allegro.

Chciałbym wszystkim podziękować jeszcze raz za pomoc podczas walki z uwalonym :lol: ICOM-em.

Pozdrawiam! :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli chodzi o zasilacz do programowania to wystarczy 50A w zupełności.Tylko jedna bardzo ważna zasada podłączamy go dopiero jak w aucie mamy przekręcony zapłon i nie grzeją już świece żarowe i starcza bez problemu osobiście robiłem E65 z bardzo dużym wyposażeniem i przy napieciu 13,5v pobierał około30A.Radze kupić zasilacz z zabezpieczeniem zwarciowym i przeciążeniowym z możliwością regulacji napięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajdziesz tylko z podłączony autem, po identyfikacji na drzewie modułów musisz wejść w DDE ale jak inicjowaleś wypalanie to i tak tam byłeś :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj tak trochę z ciekawości zmieniłem w Rheingold 3.41 język na NL tzn. Holenderski i ku mojemu zdziwieniu nie tylko menu główne jest w tym języku ale całość.Dla mnie to duży plus bo z Angielskim to słabo stoję :lol: Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli chodzi o zasilacz do programowania to wystarczy 50A w zupełności.Tylko jedna bardzo ważna zasada podłączamy go dopiero jak w aucie mamy przekręcony zapłon i nie grzeją już świece żarowe i starcza bez problemu osobiście robiłem E65 z bardzo dużym wyposażeniem i przy napieciu 13,5v pobierał około30A.Radze kupić zasilacz z zabezpieczeniem zwarciowym i przeciążeniowym z możliwością regulacji napięcia.

Pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą kolego. Oczywiście 50A w większości przypadków wystarczy, ale może Ci się trafić auto, które ma słaby akumulator albo nowsze auto z bogatym wyposażeniem, które potrzebuje dużo większego prądu niż 50A. Osobiście robiłem F01, które chwilami pobierało 70A podczas inicjalizacji niektórych podzespołów.

Także z ilością poboru mocy przez elektronikę czasami można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli chodzi o zasilacz do programowania to wystarczy 50A w zupełności.Tylko jedna bardzo ważna zasada podłączamy go dopiero jak w aucie mamy przekręcony zapłon i nie grzeją już świece żarowe i starcza bez problemu osobiście robiłem E65 z bardzo dużym wyposażeniem i przy napieciu 13,5v pobierał około30A.Radze kupić zasilacz z zabezpieczeniem zwarciowym i przeciążeniowym z możliwością regulacji napięcia.

Pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą kolego. Oczywiście 50A w większości przypadków wystarczy, ale może Ci się trafić auto, które ma słaby akumulator albo nowsze auto z bogatym wyposażeniem, które potrzebuje dużo większego prądu niż 50A. Osobiście robiłem F01, które chwilami pobierało 70A podczas inicjalizacji niektórych podzespołów.

Także z ilością poboru mocy przez elektronikę czasami można się zdziwić.

NIe chcę zapeszyć ale jak dobrze pójdzie to już nie długo odbiorę coś takiego-

treść wiadomości:

,,Nawiązując do zapytania informuję że jesteśmy w stanie wykonać prostownik zgodnie z Pana zaleceniami co do parametrów.

Prostownik posiadał będzie płynną regulację ładowania prądem do 80A, dodatkowo posiadał będzie przełącznik zakresu napięć

13,2V; 14,1V; 14,5V; 14,9V; 16V. Przy takim rozwiązaniu można będzie dodatkowo wykorzystać prostownik do ładowania

akumulatorów ołowiowo-kwasowych i żelowych. Prostownik wyposażony będzie w wyświetlacz elektroniczny naszej produkcji

który wyświetlał będzie przemiennie prąd i napięcie. Obudowa metalowa malowana proszkowo.

Wszystkie nasze wyroby produkowane są w naszej firmie.

Cena netto – 1150PLN"

Oczywiście po przetestowaniu podzielę się Informacją gdzie można zamówić taki prostownik.Mam nadzieję że spełni moje oczekiwania . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mogl by ktos opisac lub wskazac opis jak uruchomic Rheingold ISTA-P na kablu K-LINE

Przewalilem troche internetu ale jedyne co znalazlem to info ze owy kabel swietnie dziala z ISTA-P jednak zanych informacji na temat uruchomienia go. Wersja programu ktora posiadam to 3.42

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Czy mogl by ktos opisac lub wskazac opis jak uruchomic Rheingold ISTA-P na kablu K-LINE

Przewalilem troche internetu ale jedyne co znalazlem to info ze owy kabel swietnie dziala z ISTA-P jednak zanych informacji na temat uruchomienia go. Wersja programu ktora posiadam to 3.42

Z gory dziekuje

 

Coś chyba pomyliłeś nie było ISTY P - programowanie 3.42 tylko 2.42 i to bardzo stara ista P z 2012 roku oczywiście na VMware, wirtualnej maszynie

pewnie chodzi Ci o ISTA D (diagnostyka ) 3.42 inaczej Rheingold tylko 3.42 nie posiada instalatora dopiero jak zainstalujesz wersję starszą np 3.41 z instalatorem, to na jej miejsce możesz wkleić 3.42 lub do nowszej 3.47 już są dostępne instalatory. razem z ISPI NEXT (ista P i D bezpośrednio na windows bez wirtualnych maszyn i taką Ci polecam

ISTA D 3.47 i ISTP 3.54 ) i ICOM EMULATOR native

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wlasnie probowalem zmienic rozdzielczosc, przy probie zapisania wyskakuje mi powiadomienie ze nie moze zapisac plikow wiekszych niz 200KB, czy to wina wersji demo programu WinHex?

 

I jeszcze jedna sprawa:

Działa :cool2:

Dzięki

 

Działa, ale powiedzcie mi jeśli ktoś wie, czemu Rheingold nie zapamiętuje mi ostatnich ustawień? W sensie jak zmieniam rodzaj interfejsu czy język to po ponowym uruchomieniu wraca mi do fabrycznych ustawień, stało się tak po ponownej instalacji Rheingold.

 

Trzeba było przed instalacja wszystko wyczyścić z rejestru (oczywiście trzeba wcześniej zrobić kopie rejestru tak na wszelki wypadek)

HKEY_CURRENT_USER\Software\BMWGroup\ISPI\Rheingold in regedit.exe

i zobacz czy nie masz zaznaczonej gdzieś funkcji recovery (przywracanie do poprzedniej wersji)

 

Nie moge znalezc w instalacji

HKEY_CURRENT_USER\Software\BMWGroup\ISPI\Rheingold in regedit.exe

 

gdzie tego szukac bo nie zapisuje mi np. zczytanych bledow itd.

zawsze pojawia sie pierwsze okno z informacjami ktore trzeba zamknac czy to nie jest to?

Jesli nie to jak to zrobic zeby zapisywalo?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pasek start wyszukaj > regedit > lub uruchom to jest rejest windows więc uważaj zrób kopie zaznacz > komputer > Plik > exportuj > i zapisz pod nazwą jaką ci się podoba będzie w moje dokumenty jak coś to klikasz i powracasz do poprzednich ustawień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Usunolem ale dalej odpala jako pierwszy start, tp znaczy ze musze usunac rheingolda, skasowac register ale co zrobic zeby zaczelo zapisywac?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Usunolem ale dalej odpala jako pierwszy start, tp znaczy ze musze usunac rheingolda, skasowac register ale co zrobic zeby zaczelo zapisywac?

Nie zapisuje, ja nie wiem, starsza wersja na vmware zawsze zapisywała a rheingold nie zapisuje, to nie jest zła instalacja, być może jakieś zapisy trzeba w rheingoldzie zmienić lub kwesta, licencji ori .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.