Skocz do zawartości

Modyfikacje, tuning silnika N20 TwinPower Turbo 2.0


BondE87

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu ciekawości wczoraj zrobiliśmy z bratem odkładane od dłuższego czasu porównanie 328i ze skrzynią sportową vs moje p996 3.6 tiptronic '03 320PS.

Piszę to bo uważam że szacun się należy dla tej jednostki w BMW no i tej fajnej skrzyni.

Start od 0 w górę 328i wychodzi na prowadzenie nieznacznie i tak do 180 nie jestem go w stanie wyprzedzić.

Start z rolki od 20km/h ja wysuwam się na przód i BMW jedzie jak ja wcześniej. Można mówić słaby 5 biegowy automat w Porsche plus latka ale jeszcze nie tak całkiem dawno uważano to za auto "sportowe"? 245koni vs 320 koni :roll: Porsche z manualem myślę inaczej by rozłożyło ten test ale mimo wszystko...

 

Trudno było wyciągnąć zwyciężcę bo dopiero przy b.dużych prędkościach bym może coś uciekł, ale 328i jak dla mnie :cool2: i wygrywa.

 

To tak z cyklu ciekawostek :D Ja swojego 28i w X3 raczej nie będę jednak dłubał

 

Pozdrawiam!

 

 

ciekaw jestem jaka jest relacja mas obu tych autek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja troszkę zamieszam...przeglądałem nie tak dawno wyniki testu dlugodystansowego f10 528i i ręce mi opadły jak rozebrali silnik i na gladziach cylindrowych (we wszystkich 4) były widoczne rysy a w bloku silnika pęknięcia!!! :!: :shock: :!: po 100tys km :!: stad moje pytanie czy 245 km z dwóch litrów to i tak nie za dużo a Wy piszecie/rozwazacie jego podkręcanie?! Ja bym był ostrożny. Bardzo ostrożny!

Na zdjęciach widać spękania głowicy a nie bloku silnika. Od nadmiaru mocy ? Raczej nie. Byc moze od obciążeń termicznych. Fakt, ze przy większej mocy łatwiej o przegrzanie jesli sie ciśnie. Zwiększania mocy w tych silnikach raczej bym sie nie bal.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu ciekawości wczoraj zrobiliśmy z bratem odkładane od dłuższego czasu porównanie 328i ze skrzynią sportową vs moje p996 3.6 tiptronic '03 320PS.

Piszę to bo uważam że szacun się należy dla tej jednostki w BMW no i tej fajnej skrzyni.

Start od 0 w górę 328i wychodzi na prowadzenie nieznacznie i tak do 180 nie jestem go w stanie wyprzedzić.

Start z rolki od 20km/h ja wysuwam się na przód i BMW jedzie jak ja wcześniej. Można mówić słaby 5 biegowy automat w Porsche plus latka ale jeszcze nie tak całkiem dawno uważano to za auto "sportowe"? 245koni vs 320 koni :roll: Porsche z manualem myślę inaczej by rozłożyło ten test ale mimo wszystko...

 

Trudno było wyciągnąć zwyciężcę bo dopiero przy b.dużych prędkościach bym może coś uciekł, ale 328i jak dla mnie :cool2: i wygrywa.

 

To tak z cyklu ciekawostek :D Ja swojego 28i w X3 raczej nie będę jednak dłubał

 

Pozdrawiam!

 

 

ciekaw jestem jaka jest relacja mas obu tych autek :?:

 

328i 1530kg vs P996 3.6 1550kg - na dzisiaj myślę że osiągi psują mi też szersze od seryjnych opony... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu ciekawości wczoraj zrobiliśmy z bratem odkładane od dłuższego czasu porównanie 328i ze skrzynią sportową vs moje p996 3.6 tiptronic '03 320PS.

Piszę to bo uważam że szacun się należy dla tej jednostki w BMW no i tej fajnej skrzyni.

Start od 0 w górę 328i wychodzi na prowadzenie nieznacznie i tak do 180 nie jestem go w stanie wyprzedzić.

Start z rolki od 20km/h ja wysuwam się na przód i BMW jedzie jak ja wcześniej. Można mówić słaby 5 biegowy automat w Porsche plus latka ale jeszcze nie tak całkiem dawno uważano to za auto "sportowe"? 245koni vs 320 koni :roll: Porsche z manualem myślę inaczej by rozłożyło ten test ale mimo wszystko...

 

Trudno było wyciągnąć zwyciężcę bo dopiero przy b.dużych prędkościach bym może coś uciekł, ale 328i jak dla mnie :cool2: i wygrywa.

 

To tak z cyklu ciekawostek :D Ja swojego 28i w X3 raczej nie będę jednak dłubał

 

Pozdrawiam!

 

 

ciekaw jestem jaka jest relacja mas obu tych autek :?:

 

328i 1530kg vs P996 3.6 1550kg - na dzisiaj myślę że osiągi psują mi też szersze od seryjnych opony... :mad2:

 

obstawiam , że to steptronic robi dobrą robotę , różnica w mocy aut zbyt duża żeby zwalać winę tylko na opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców od wydechu.

Czy jest możliwość założenia wydechu z 35i do 28i ( np. performance). Nie chodzi tylko o to, że wystają dwie fajne rury z wydechu 35i ( chociaż to fajniej wygląda niż przy 28i) ale jak twierdzi serwis te dwa wydechy są takie same. Jedyna różnica, że wlot do wydechu z 35i ma większą średnicę. Więc trzeba zrobić przelotkę (pospawać). Czy ktoś coś takiego próbował? Czy tak można?

 

Na pewno po takiej zmianie ze względu na średnicę wylotu, powinno się dodatkowo uwolnić więcej spalin.

Aha podobno te wydechy performance robi Akorpović.

I przy takiej wymianie wystarczy tylko wymienić (51128054564) obudowę zderzaka tylnego dolna. W przeciwnym wypadku przy innym wydechu potrzeba jakiś inny dyfusor. Nie fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem performance'a to tez myślałem o wydechu od 335i.postanowiłem nie rzeźbić i zakupiłem normalny czyli od 328i.Mysle , ze sprawa jak najbardziej wykonalna.jest ktoś na forum ,kto zwiększał moc w f30 328xi :?:
89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wyglada na to, ze zlamali kody/znalezli sposob na "normalny" tuning silnika n20:

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?p=16093629

http://www.vrtuned.com/shop/vr-tuned-obdii-port-auto-flash-bmw-328i-f30-p-150780516.html

 

pozostaje tylko poczekac na pierwsze opinie i dalsze prace. Brak jakichkolwiek dokladnych infomacji.

 

Jesli to okaze sie prawda, to chyba zmienie decyzje z 320d na 328i :) mam jeszcze kilka miesiecy na decyzje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chyba juz potwierdzone zlamanie silnikow dla serii F. Na razie oferta tylko dla M135/235, M3 i M4, x35i, ... M5 juz tez.

Kwestia czasu rozwiniecia oferty na pozostale silniki:

 

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1026871

http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1019375

http://www.leib-engineering.de/

 

Koniec BOX-ow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców od wydechu.

Czy jest możliwość założenia wydechu z 35i do 28i ( np. performance). Nie chodzi tylko o to, że wystają dwie fajne rury z wydechu 35i ( chociaż to fajniej wygląda niż przy 28i) ale jak twierdzi serwis te dwa wydechy są takie same. Jedyna różnica, że wlot do wydechu z 35i ma większą średnicę. Więc trzeba zrobić przelotkę (pospawać). Czy ktoś coś takiego próbował? Czy tak można?

 

Na pewno po takiej zmianie ze względu na średnicę wylotu, powinno się dodatkowo uwolnić więcej spalin.

Aha podobno te wydechy performance robi Akorpović.

I przy takiej wymianie wystarczy tylko wymienić (51128054564) obudowę zderzaka tylnego dolna. W przeciwnym wypadku przy innym wydechu potrzeba jakiś inny dyfusor. Nie fabryczny.

 

Jest taka możliwość. Zarówno dla wydechu zakończonego pojedynczą końcówką na każdą ze stron jak i podwójną [M3/M4 look]. Daj znać na priv, prześlę szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 3 miesiące mam wydech performance z 35i, tak więc spóźniony post. Jak przedtem był to dźwięk wydechu jak z kosiarki teraz jest o wiele, wiele lepiej. Polecam. Może przy wyborze w ciemno oparłem się tylko o serwis. Ale jestem zadowolony. Tylko szkoda, bo nie mogę aż tak bardzo odróżnić od głośniczków ale na zewnątrz jest ok. Tylko potrzebuje trochę gazu i najlepiej program sport lub skrzynia sport. A i wygląd niczego sobie w końcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możesz podesłać fotkę tego wydechu?

Ja mam w swoim 428i chip i nie narzekam - przyrost o 20% jest BARDZO odczuwalny.

Co ciekawe firmę polecił mi największy polski diler bmw ;)

z tymi chipami jeździ pół warszawy i nie słyszałem o problemach - wszystko kwestia skali przyrostu i stylu jazdy - jak ktoś katuje jak wariat to każde auto zajedzie.

 

teraz myślę o wyechu Eisenmann'a w wersji sport :)

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam boxa w Ecu Performance.

Dzień roboty, auto hamowane przed, potem box i optymalizacja programu wgranego w boxa.

Efekt przed: 237 km 330nm

Efekt po: 280 km 408 nm

Auto jezdzi jak glupie...

Cena to ulamek tego co kosztuje Hartge.

Przejechane póki co 8t km bez żadnych problemów.

POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.