Skocz do zawartości

Goły trup - 320i Vanos


dawiddkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :P

Jak zaraz zobaczycie na zdjęciach, kupiłem jakiś czas temu jak się okazało padake. Przy kupnie miała być taka super , niedawno od niemca kupiona, a wyszło na to , że może i kupiona od niemca i przez 2 lata tyrana w polsce bez żadnej obsługi/wymian podstawowych rzeczy. Jak ją kupywałem, nie miała nawet klocków hamulcowych w lewym przednim kole, a przewód był zaciśnięty. Wersja to całkowite zero. W 2011 sprowadzona z niemiec. Przebieg na zegarze to 325tys.

 

S242A FAHRERAIRBAG MIT SERIENKRANZ(PUR) Kierownica z poduszką powietrzną

S400A SCHIEBE-HEBEDACH, MECHANISCH Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S654A BMW BAVARIA C III Radio Bavaria C III

S690A CASSETTENHALTERUNG Uchwyt kasety

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

S848A ERWEITERTER KABELBAUM Rozszerzona wiązka kabli

Aha, zapomniałem napisać że oprócz wyżej wymienionego bogatego wyposażenia, samochód posiada również działający ABS i centralny zamek :lol:

Po kupnie kupiłem od razu nowe klocki na przód, zmieniłem uszczelkę pokrywy zaworów bo pociło się strasznie, ogarnąłem wiązke do radia, ale co z tego jak i tak grają aby 2 tandetne głośniki z przodu , pomalowałem nerki w czarny mat i wywaliłem xenony , zmieniłem filtr powietrza bo był w strasznym stanie.

Lista rzeczy do zrobienia jest długa, ale mam dużo czasu :)

-wymiana pompy wspomagania bo wspomy nie ma

-kupno kierownicy z poduszką bo obecną ktoś wrzucił bez poduszki

-nowe świeczki

-wymiana przedniego zderzaka i polakierowanie tylnego

-dołożenie halogenów

-naprawa zawieszenia

-zmiana opon i odświeżenie alufelg

-wrzucenie OBC chociaż 7 przyciskowego

-przednie szyby w prąd

-wymiana podsufitki

-obszycie boczków

-zmiana tłumika końcowego

-wymiana sprzęgła

-szyberdach w prąd

Jak mi się coś przypomni to dopiszę.

W środku mam jakieś pokrowce skóropodobne , myślę żeby je wywalić, szału pewnie nie będzie z org fotelami, ale już mnie wkurzają te pokrowce. Co Wy na to ?

Doszedł również teraz problem z walącym o pokrywe najprawdopodobniej łańcuszkiem, słychać go od 1500obr raczej do końca. Wymiana samego napinacza może pomóc ?

Problem jest też taki, że po nie równej drodze, przy prędkości 80kmh na przykład , auto lata mi po całej drodze, wiem na pewno że z tyłu są jakieś gumy do wymiany, ale co więcej to nie wiem. Amory nie ciekną, nie widać żeby były już zjeżdżone . Tu jakieś stare zdjęcia, dziś zrobię nowe.

https://plus.google.com/photos/108731927029026273221/albums/5953255859561610401?banner=pwa

Te przetwornice czy co to jest ze zdjęcia mogę sprzedać.

Liczę na jakieś podpowiedzi co do tego złomka :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zacne,fajne i przyjemne w montażu.Powodzenia w doposażaniu auta i czekam na dokumentacje z prac.Nerki na plus wg mnie i plus za wyrzucenie palników z lamp.Przetwornice I żarówki jak dasz niedrogie ogłoszenie szybko ktoś kupi.Czekam na postęp prac.Pozdrawiam.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

O ile się orientuję to kolega pisał chyba, że 3600.

Dlaczego kupiłeś auto z Lipna?

Ja od nich łańcucha do roweru nie kupię!!!

Przez jakiś okres czasu pooglądałem sobie samochody stamtąd i okolic-w większości rosło zboże w bagażniku,a innych było założone 1000 spojlerów z laminatu i milion świecących lampek.Przy czym goście(chłopki) jarali się i o mało co orgazmu nie dostawali :norty: , bo to przecież takie cudne i zadbane auta i wydali na nie sporo pieniędzy :mad2: .

A tak co do auta.

Wstrętna kierownica wydaje mi się(nie jestem znawcą poprzednich modeli), że to od E30 i to tej "wąskiej" gałka biegów(straszna) chyba też.

Silnik jest mega zarzygany, a zapocenie wręcz wyciek spod dekla zaworowego jest wręcz mistrzowski :mrgreen: i baaaaaaaaaaaardzo stary. Poza tym komorę silnika raczej ktoś ziemią wysypywał i tą łopatą.

A jakbym miał taki zderzak to chyba jak horror straszył by mnie po nocach.

Daj foty wnętrza.

Sory za krytykę, ale nie odnosi się to do Ciebie tylko do "chłopka" który tym autem jeździł. To auto potwierdza to co widziałem w autach z Lipna przez X(iks) lat wstecz(nic się nie zmieniło).

Co Cię skłoniło do zakupu tego :shock: ???Dziwię Ci się-naprawdę.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ja za 2900. Nie kupilem z Lipna , z Chocenia , 60km od Plocka , kawal od Lipna. Fakt , w polsce na dobrych wlascicieli samochod nie trafil. Dzis zdjalem te skorkowe pokrowce szyte na miare sedana ( jak by co moge po taniosci tez sprzedac) Ukazaly mi sie org welury , ktore za piekne nie sa wzorem , przednie sa ok , kanapa ma na dole ma rozdarty kawalek 10x5cm i brzegi na dole. Jak na tyle lat nie jest zle , ale org skory to kwestia czasu. Zderzak wiem , lipny , sie zmieni niedlugo. Kiery tez szukam po szrotach. Jutro zaktualizuje zdjecia , teraz pisze na szybko z telefonu z garazu. A co do wycieku spod dekla to fakt , ale uszczelka zmieniona i jest ok. Komora juz tez z grubsza ogarnieta.

 

/Aha, i powiedzcie mi , czy jak otworze bagaźnik to mam widzieć gąbke siedzenia, czy jest jakaś blacha ? Bo jak wyciągałem kanape z oparciem z tylu to widać wszędzie ślady po chamskim cięciu szlifierką, i tak jak jest oparcia, tam jest pusto, nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W Rogozinie jest gość co handluje częściami tylko do E36 Coupe, ale akurat kierownica to nie ma znaczenia od jakiego modelu E36 jest.Podjedź do niego może coś wybierzesz.

Bo jest też gość w Ciółkowie- ma części do wszystkich modeli BMW, ale ma towar nie pierwszych lotów i do tego chce jak żyd za matkę-szkoda czasu marnować nawet.

Potrzebna mi była klamka to zaśpiewał 200, a wszyscy cenią od 30 do 50.

Pozdro.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pana tam zza Rogozina co jedzie się kawałek taką boczną, i ma poczatek nr 505 a koncowke 623 to byłem już u niego po pompkę spryskiwacza, kiere miał , ale bez poduszki. W dodatku pompkę dał mi jakąś inną , strasznie dużą, rzeźba jak cholera zeby weszła, w dodatku ciśnienie takie robi że nie chce mi lecieć nad wycieraczki tylko pod :P

Dodałem zdjęcie tego ustrojstwa co mam zamontowane, na ebayu chodzi nowe po 400 ojro, ciekawe czy jak to wymontuję uda mi się to sprzedać za chociażby 100zł :P

Standardowo na każdym zdjęciu cały samochód obsrany, zabłocony, jutro podjadę na myjkę, podlece kupić 2 zimówki , znalazłem za 60zł 2x continental uzywki, za ta kase aby ta zime pojeździły. Wnętrze wysprzątane , więc jutro jakaś sesje szrota będzie :P

Chciałem jeszcze zapytać czy zna ktoś gościa który specjalizuje się tylko w naprawach BMW z Płocka ul.Mickiewicza, przy skrzyzowaniu z Kochanowskiego , naprzeciwko stadionu. Mam do niego 200 metrów, chyba podjadę , niech spojrzy na ten walący łańcuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, teraz mam do wymiany pompe wspomagania , zacisk hamulcowy , do tego nowy przewód , nie wiem jeszcze jak z tarczami , moze poprostu przetocze . Doszło mi OC , zapłaciłem podatek , tak to się zbiera wszystko, i wychodzi na to że pieniędzy brakuje, a jakaś m kiera sporo kosztuje w dobrym stanie ;) Jutro i pojutrze muszę zrobić do tego prawie tysiąc kilometrów, mam nadzieję że nie spali za dużo i nie będzie śniegu bo mam łyse letnie opony, dziś mi sprzątneli sprzed nosa dobre zimówki w dobrej kasie. Dodałem zdjęcia wysprzątanego środka i org tapicerki. W końcu się zebrałem na myjnie dziś podjechać.

I mam małe pytanko. Pod fotelem kierowcy jest jakaś jak by pompka czy coś, i wychodzi z niej linka, ktora nie jest do niczego przyczepiona na tym zdjęciu https://plus.google.com/photos/108731927029026273221/albums/5953255859561610401/5958902890096644210?banner=pwa&pid=5958902890096644210&oid=108731927029026273221 , dodam że wszystkie funkcje fotela działają, od czego ona jest ?

20131218_213101.jpg

20131218_213039.jpg

20131218_213115.jpg

20131218_213124.jpg

20131218_213145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta linka od napinacza powinna być luzem ?

Drzwi właśnie nie wiem, na zdjęciach tak wychodzi, może minimalnie się odróżniają, albo były malowane.

Numer podwozia WBACB11010FC55765

Kod typu CB11

Typ 320I (EUR)

Typoszereg E E36 (4)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M50

Pojemność skokowa 2.00

Moc 110

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor CALYPSOROT METALLIC (252)

Tapicerka (0465)

Data prod. 1992-10-05

Za dużo o tapicerce mi to nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę. Ciekawe czego jeszcze się dowiem o tym samochodzie :P

To ładnie ktoś musiał pozmieniać, bo jakieś listwy na dole czy akcenty w środku są pod kolor tapicerki :P Te ze zdjęcia dużo ładniejsze niż te moje. Szkoda że te Twoje od coupe nie pasują bo też z tego co pamiętam nie najgorsze są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa zmieniona, działa dobrze. Kupiłem jeszcze opony zimowe Goodyear 205/50/16, a tu nagle mówią że śniegu nie będzie, tragedia :?

Jadę zaraz na przekładke, 90zł za wymiane, zdzierstwo :x Zauważyłem jeszcze że ostatnio zaczeła mi więcej palić, zrobiłem 6km po mieście i wskazówka była przed rezerwą, teraz jest blisko 0 :P Przed włączeniem vanosa nie ma też takiej mocy jaką miała wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, miałem na sobote jechać, ale otwieram garaż i kapeć, lewarka brak , klucza brak, koła brak, dopiero przed chwilą byłem w norauto na wymianie opon z kumpla zapasem. Miałem kupić kierownice, ale był odcięty przewód od taśmy, więc nie kupiłem, jak kupie kierownice to dopiero pojadę do niego. W przednim fotelu powinna być jakaś mata od poduszki ? Bo u mnie nie widać zadnego kabla, a jak wcześniej zauważyłeś miałem wymieniane fotele. Więc pewnie błąd będzie nawet po podpięciu kierownicy.

Przed chwilą przegrałem z Passatem 2.0 TDI 170KM, nie dużo, ale jednak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nie wiem czy niedługo samochód nie zastanie na dłużej w garażu. Od pewnego czasu jak pisałem chyba wcześniej wali mi łańcuch rozrządu o obudowe tam koło vanosa, po przekroczeniu 1500obr. Czy to się opłaca naprawiać czy zacząć szukać drugiego silnika ? Boję się troche teraz jeździć żeby nie wytarło dziury w obudowie, a niedługo zaczynam pracę w której będę tygodniowo robił swoim samochodem około tysiąca km , nie chciał bym żeby mi auto staneło daleko od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeśli klekotanie jest od 1.5tyś do 2.5tyś OBR to pewnie Vanos ma luzy. Ja właśnie przed chwilą zamówiłem Regenerację Vanosa (400zł nowe tuleje, uszczelki itp) Jak chcesz to podam nr telefonu do bardziej ogarniętego typa. Jak coś pw :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaczyna się od 1500 obr, ale nie wiem czy kończy na 2.5, może wyżej. Vanos działa dobrze. Mi się wydaje jakby coś tarło o obudowę , czuć to nawet jakby gdy się ręką dotknie obudowy. Zdarza mi się również raz na jakiś czas że przy dojeździe do skrzyżowania gdy dam sprzęgło samochód zgaśnie, a częściej obroty spadają praktycznie do 0, ale wstaje spowrotem silnik.

20140122_152256.jpg

Samochód jak widać cały czas jeździ, odpala w mrozy dobrze, tylko wkurza mnie ile soli dają na drogi, po sam dach nie widać lakieru tylko wszędzie pełno soli, boje się żeby po zimie rdza nie wyszła wszędzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.