Skocz do zawartości

duze spalanie e39 2.0i


mlod125

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy w e 39 2.0i spalanie w miescie wynosi 15l/100 wydaje mi sie ze to za duzo, zrobilem screena z inpy i wydaje mi sie ze na 2 cyl leje wtrysk ,

http://imageshack.us/photo/my-images/818/enginewh.jpg/ silnik chodzi rowno w wkreca sie bez problemu , odpala od strzała , czy mozna jakos zresetowac mapy wtrysków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem 15l dla takiego małego silnika w dosyć ciężkim aucie jakim jest e39 to jest normalne spalanie w mieście. większe silniki jak np 2.8 wiem z praktyki ze potrafią mniej spalić niż 2.0. poprostu dwulitrowke trzeba mocniej cisnąć żeby jechała dynamicznie.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak kolega pisze.. Miałęm e36 2.0 150km benzynka i też trzeba ja było ciskać żeby szła a dynamika uruchamiała się tak od 3 tys obrotów a do 3 tys się tylko toczyła a w e39 ta sama moc a masa o 200 kg ciezsza wiec może to normalne.. Chcesz jechać dynamiczniej przyciskasz i tak to wychodzi 15l/100km

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/540/GXkz5A.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/674/HflcC3.jpg

Zapraszam do galeri mojej e39

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=202486

Moja była bmw E36

http://imageshack.us/f/545/image1181.jpg/ Galeria mojej bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy od stylu jazdy. jak bedziesz cisnął to i 18 spali. Natomiast mi jeźdzac dosć spokojnie paliła z tym silnikiem 12 litrów po mieście, w ostre mrozy (-18) i na krotkich odcinkach 14 litrów. Tak pokazywał komputer, nie mierzyłem osobiście czy się zgadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja w mieście spali Pb 10-12L, LPG 12-14L a jeżdżę dosyć spokojnie.

Lato koła 215/60/16 zima koła 195/65/15.

Zależy także jakie masz koła i gumy oraz jak jeździsz.Ale 15L jest normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem 520i na początku paliła też dużo, okazało się że termostat nie domagał i puszczał zimną wodę w obieg, silnik nie osiągał właściwej temp. i lał paliwo w celu dogrzania. Wymieniłem termostat i pompe wody, spalanie dosłownie w oczach zmalało, w miescie 10 L. Jeżeli 520i pali więcej niż 11 L to zazwyczaj jest coś nie tak z układem chłodzenia, te silniki są bardzo czułe na temperaturę.
http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli 520i pali więcej niż 11 L to zazwyczaj jest coś nie tak z układem chłodzenia, te silniki są bardzo czułe na temperaturę.

Takie BMW potrafi spalić nawet 18L w mieście nawet gdy jest z nim wszystko ok w zależności od temperamentu kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 520i pali więcej niż 11 L to zazwyczaj jest coś nie tak z układem chłodzenia, te silniki są bardzo czułe na temperaturę.

Takie BMW potrafi spalić nawet 18L w mieście nawet gdy jest z nim wszystko ok w zależności od temperamentu kierowcy...

 

18?? Owszem, raz miałem taki wynik na kompie (niecałe 18), kiedy po zresetowaniu komputera przez 3 dni jeździłem wyłącznie ok. 1,5 kilometrowe odcinki w temperaturze powietrza ok. 0 stopni Celsjusza. Nie sądzę aby w innych sytuacjach, nawet przy ostrej jeździe, taki wynik był możliwy do osiągnięcia w moim 2.2 M54, podobnie jak w 2.0 M52.

 

A do założyciela tematu, sądzę że jednak nie do końca wszystko jest w porządku, o ile nie jeździsz nadzwyczaj agresywnie i robisz odcinki dłuższe niż 5-10km nie stojąc wyłącznie w korkach. W Inpie można skasować wszystkie adaptacje, silnik wtedy dostosowuje swoje parametry pracy od nowa, ale nie liczyłbym tutaj na jakieś cuda.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, wlasnie robie odcinki 1,5 km po miescie wiec chyba nizej nie zejde , na trasie jadąc do wloch spaliła 8l/100 , natomiast bierze olej jakies 1l na 1500km ,odme wymieniłem , olej motul 10w40 swieży ,filtry, i dalej pobiera, mysle zeby zmienic na syntetyk jak wczesniej koledzy pisali na forum 5w40, albo płukanka LM przed zmianą, silnik chodzi rowno i cicho, zadnego cykania szklanek itp, wkreca sie na obroty, sprawdzalem dzisiaj bo ktos tam pisal ze przy 60km/h na 4 biegu gaz w podloge i powinien sie ekonomizer wychylic na max, niestety u mnie wychyla sie do 20 i przy zwiekszaniu predkosci powoli idze w gore , czasem widze w lusterku ze dymi na bialo ale to chyba dlatego ze zimo jest, nie wiem, jak na postoju przygazuje do 6 tys obr, na rozgrzanym silniku oczywiscie to pluje wodą z wydechu , pozatym ok, pali na dotyk, zero falowania obr. itp. oczywiscie teraz chłodno to i masełko sie pojawiło pod korkiem, przejechalem jakies 3000km od zmiany oleju i dolalem juz ok 1,5l oleju , zero błedów w inpie , pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

mi pali od 3 lat 22 litry gazu ..krötkie odcinki ,miasto ,klima zawsze wlaczona,laczki 225.

 

a ostatnio wpadlem na pomysl i kupilem sprey do mycia przeplywki (moczylem w tym ,pendzelkem)

i co zamontowalem ,kasowanie adaptacji ..

wylaczylem tez klime...

i :duh:

 

szokulec .z 22 litröw przy tankowaniu wyszlo ze spalila ponizej 17 litröw..

 

i teraz niewiem czy to klima winna czy przeplywka? :mad2:

 

wlacze klime ,pojezdze z dwa tank gazu i sie powinno wyjasnic...

ale jak to przeplywka (a mam dwie bo kupilem uzywke)

 

to lece kupic nowa za 300 eu-to moze spalanie spadnie w miescie do 15 litröw..

jak czlowiek ponad 3 -4 lata tyle wydal na wache za duzo -to i taka przeplywka nie droga juz jest...oczywiscie tylko orginal siemens...

 

co wy na to?

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.