Skocz do zawartości

Kolizja


sonic

Rekomendowane odpowiedzi

:mad2: :cry2:

Wczoraj rano jade sobie do pracy i nagle dupek przywalil w moje wychuchane autko jakas badziewna dełu nubirą. Jak stwierdził, zagapił sie :roll:

Policja byla,protokol spisany. Ale jedno nie daje mi spokoju - na ile wycenia wartosc rynkowa mojego samochodu a na ile koszty naprawy. Rozwalone mam: prawa, tylna lampa, zderzak, troche tylny blotnik, prawy pas i prawdopodobnie naruszyl mi uklad wydechowy.

W poniedzialek jade do hestii, bo tam dupek ma oc.

Auto ma 20 lat, czy moje obawy sa uzasadnione? Bede musiala doplacac z wlasnej kieszeni? Chce oddac auto na naprawe bezgotowkowa do aso.

Edytowane przez sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: :cry2:

Wczoraj rano jade sobie do pracy i nagle dupek przywalil w moje wychuchane autko jakas badziewna dełu nubirą. Jak stwierdził, zagapił sie :roll:

Policja byla,protokol spisany. Ale jedno nie daje mi spokoju - na ile wycenia wartosc rynkowa mojego samochodu a na ile koszty naprawy. Rozwalone mam: prawa, tylna lampa, zderzak, troche tylny blotnik, prawy pas i prawdopodobnie naruszyl mi uklad wydechowy.

W poniedzialek jade do hestii, bo tam dupek ma oc.

Auto ma 20 lat, czy moje obawy sa uzasadnione? Bede musiala doplacac z wlasnej kieszeni? Chce oddac auto na naprawe bezgotowkowa do aso.

 

Jak oddasz na naprawe do ASO to chyba nie masz sie o co martwic :wink: , a Hesti to nie jakas Samopomoc czy inny wynalazek , wiec nie ma obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie :)

Na wizyte w Hestii zabiore wszystkie faktury za naprawy w ASO - mam pokazny plik - i jeszcze powiem, ze auto za 5 lat mialo jezdzic na zoltych blachach. I oczywiscie, ze oddaje auto do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale od piatku jestem dobita i juz nerwy mi puszczaja.

A zamiast "dupek" chcialam napisac *** :mrgreen:

 

Czy orientujecie się, jaka może być wartość rynkowa mojego auta? Albo gdzie mogę znaleźć w necie jakiś kalkulator wartości samochodu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za glupie pytanie ale o co chodzi z tym bezgotowkowym w ASO ?? Na czym to polega ?? i rownierz prosze o jakas tabele ktora jest na bierzaco i poiada aktualna cene samochodow powyzej 10 lat bo nie moge nigdzieznalezc autpowyzej 10 lat.

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekin, w skrocie to jest tak: jeżeli szkoda na moim pojezdzie jest likwidowana z OC sprawcy i koszt naprawy (brutto) nie bedzie wiekszy niz wartosc pojazdu przed szkoda, to ubezpieczyciel musi pokryc koszt naprawy. Masz prawo oddac wtedy auto do ASO i przedstawic ubezpieczycielowi fakture za naprawe.

Ale to dotyczy tzw. szkody czesciowej.

Bo jesli oszacowany koszt naprawy przekroczy wartosc rynkowa auta, to masz wtedy tzw. szkode calkowita i wtedy zaczynaja sie schody.

 

Dlatego pytam, jak sadzicie ile warte moze byc moje auto, bo ubezpieczyciele zanizaja wartosc rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdż tu napisz post co i jak i popros o wycene auta(oczywisci podaj wszystkie dane lącznie z wyposazeniem) http://www.forum.ubezpieczyciel.pl/list.php?f=7

 

"siedzi tutaj" kilku dobrych likwidatorów i rzeczoznawcow jeden z nich sadzi sie w moim imieniu z PZU za jawne oszustwa z wyplacaniem zanizonego odszkodowania

 

sadzac z praktyki - w 99% zakwalifikuja auto jako szkode calkowita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, dzieki za link, ale to forum akurat dzisiaj studiowalam dokladnie.

Tu jest ciekawy post:http://www.forum.ubezpieczyciel.pl/read.php?f=7&i=7984&t=7984

 

Nawet jesli zakwalifikuja to jako szkode calkowita, to przeciez ja nie musze sie godzic na taki sposob likwidacji szkody i nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie z autami powyrzej 10lat jest problem z ustaleniem wartości.

chyba trzeba zrobić indywidualna wycenę u rzeczoznawcy zabytków...

rok temu był taki wypadek z e24. ASO wyceniło na 15k zł, a ubezpieczyciel stwierdził że takie e24 to ma wartość 7000zł, czy coś...

akcja jak z horroru.

 

ja od 2 lat ubezpieczam auto dodatkowo w DAS. narazie nie, naszczęście, nie sprawdzałem ich skutecznośći, ale lepiej śpię :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No coz, oddalam auto do ASO, zrobili kalkulacje kosztow naprawy - wyszlo 8 tys z hakiem - auto w trakcie naprawy w ASO. Przeslalam te kalkulacje Hestii i teraz czekam na ich ruch. :roll:

 

Nie wiele sie pomyslilem obstawiajac za 7 kPLN.

Trzymam kciuki , bo strasznie jestem ciety na ubezpieczalnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam ze auto zostalo wycenione na jakies 3000

zapewne zastosowali szkode całkowita?

od wartości auta odliczyli jakies 2300 za pozostałosc i do wypłaty 700zL

ma nadzieje ze jest to moja skrajnośc a nie rzeczywistośc

Niestety firmy ubezpieczeniowe kantuja na każdej kolizji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madej byl najblizej poprawnej odpowiedzi - wycenili na 4600, pozostalosci na 1600, do wyplaty 3000. No coz... wystarczy na nowe czesci, za robocizne bede musiala doplacic. Moze wytocze sprawe cywilna sprawcy, uderzyl we mnie samochod sluzbowy, wiec moze bylaby szansa na odzyskanie czesci pieniedzy.

Swoja droga to jest paranoja, zeby poszkodowany musial wykladac pieniadze na naprawe.

:roll: :shock: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Trzeba było ubezpieczyć się dodatkowo w DAS, miałbyś z głowy rzeczoznawcę i sprawę w sądzie.

Poza tym gdyby sprawca rozwaliłby most warty xxxzł to ubezpieczyciel musiałby pokryć koszty naprawy bez względu na wartość mostu. OC ma obowiązek pokryć 100% szkody.

Dwa lata temu miałem podobny przypadek z e24 ale nie popuściłem wziąłem rzeczoznawcę i po 3-miesięcznej walce z TU dopiąłem swojego lecz naprawa nie była w ASO a w zwykłym warsztacie po negocjacjach.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.