Skocz do zawartości

E46 320d gwizd turbo po wymianie oleju


janosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie, po wymianie oleju zaczęło mi gwizdać pod maską( raczej turbina), gwizd występuje głównie na zimnym silniku w przedziale 1500-2000 obrotów później go już nie słychać, ewidentnie nasila się ze wzrostem obrotów

nie wiem czy to wina zmiany oleju z 5W40 ( był do tej pory) na 5W30(zalałem teraz) że turbo pogwizduje czy kiepskiej jakości oleju, był Motul a teraz wlałem sygnowany przez BMW ale może jakaś podróba bo kupowałem przez allegro( nie była to najtańsza oferta z dupy tylko hurtownia ale kto wie). Ogólnie silnik jakoś głośniej chodzi i mniej "kulturalnie" niż na poprzednim oleju :(

 

Jak myślicie czy to kwestia oleju czy turbina cos niedomaga? a może jakaś nieszczelność powoduje takie pogwizdywanie?

 

chodzi o silnik 320td 150 CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien chodzic ciszej po zmianie na 5w30 . kolega lal 5w40 a teraz zalał 5w30 i mowi ze lepiej pracuje silnik i ciszej . pewnie kupiles jakas pordobe , kupuj na czescidobmw.pl alvo bmwparts.pl ja leje Ori BMW longlife ale 43zl za litr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja jakoś mam podejrzenie co do jakości tego oleju jednak bo w takiej podrabianej opcji może być wszystko łącznie z najtańszym minerałem( i pewnie tak zazwyczaj jest) a wtedy silnik nie będzie pracował prawidłowo i turbo może mieć słabe smarowanie zwłaszcza na zimnym. Zmieniłem olej na minimalnie rzadszy żeby poprawić smarowanie na zimnym bo troche mi klepie popychacz po odpaleniu a teraz po wymianie jest jeszcze gorzej :mad2: Chyba kupie olej z pewniejszego źródła i wymienie dla spokojności zanim mi turbo padnie

 

Dzieki za sugestie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dałeś sobie sam

pojawiło się właśnie w komplecie ze zmianą oleju

Inna sprawa to daj jakieś nagranie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.