Skocz do zawartości

Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!


robertpos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja słyszałem, że oficjalna mapa 2014-1 ma się pojawić na początku grudnia.

i przy okazji pytanie. Mam wersję Road Map Europe Premium 2013. Czy w związku z perturbacjami wersji 2014-1 warto zaktualizować do wersji 2013-2?

Jak sam piszesz, OFICJALNA mapa 2014 ma się pojawić w grudniu w salonach. Też tak mi powiedzieli w salonie. Nie chcieli też potwierdzić, że wiedzą cokolwiek o jakichkolwiek dostępnych już mapach 2014 - OFICJALNIE ICH NIE MA!

 

W takim razie dlaczego oficjalne mapy 2014 do CIC w niemieckich salonach mozna kupic juz od pazdziernika czy listopada?

Skoro jest na nich (prawie) cala europa to teoretycznie w kazdym kraju powinna byc ta sama wersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ukazały się oficjalne mapy... Jakie wrażenia? Ja ciągle śmigam na nieoficjalnej i nie narzekam :)

 

 

 

oficjalne mapy rozmiarowo maja taka sama pojemnosc, takze podejrzewam ze bmw dalo plame... i dopiero w 2014-2 bedzie wszystko poprawione.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalne mapy rozmiarowo maja taka sama pojemnosc, takze podejrzewam ze bmw dalo plame... i dopiero w 2014-2 bedzie wszystko poprawione.

Wątpię, aby to była jakakolwiek "plama," a raczej świadoma decyzja biznesowa podyktowana przyczynami znanymi tylko BMW. Wierzycie, że takie "przypadki" zdarzają się w BMW? Być może są technicznie ograniczeni w jakiś sposób wielkością map i aby zachować zgodność ze starszymi samochodami muszą się trzymać poniżej tej granicy? Być może postanowiono uprzątnąć trochę danych ze wsi, pól i lasów, aby zrobić miejsce na nowe POI i główne nowe drogi? Mało kto zauważy, że nie ma jakieś błotnej uliczki w Pierdziszewie Dolnym, bo klienci BMW są głównie w dużych aglomeracjach miejskich.

Gdy podejmowane są takie decyzje biznesowe malutki odsetek jest pokrzywdzony, ale za to większość korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdyby chodziło o Pierdziszewo Dolne to nie byłoby tematu... Problemu osobiście doświadczyłem w mieście powiatowym Grodzisk Wlkp [ok 15 tys mieszkańców] na mapach 2014-1 nie było dróg, które istnieją tam od 20 lat... w mapach 2012 i 2013 ulice te były!!!

 

z innej beczki jak myślicie kiedy będzie wersja 2014-2 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z nową mapą 2014-1 i okrojeniem małych miejscowości. Dzisiaj byłem w miejscu gdzie droga zupełnie znikła ;-( A wcześniej oczywiście była. Jeśli ulepszanie map na iść w tę stronę to ja dziękuję bardzo za takie aktualizacje. Na co nam budynki 3d jeśli wyjeżdżając z aglomeracji mamy zieloną plamę. Oczywiście to przesadzone, ale wiecie o co chodzi.

 

A tak na marginesie czy jest możliwość downgrade-u ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wersje 14-1, kupiłem kod z płytkami od firmy reklamującej się na forum.

Niestety mam ten sam problem, zniknęły ulice a nawet miejscowość w której mieszkam.

Za kilka dni wyjeżdżam za granice i boję się, że będą niezłe cyrki.

Jak mogę wrócić do wersji 2012 którą miałem wcześniej ? Nie mam płytek z tą wersją, bo aktualizowałem w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli już to ściągnij 2013-2.

Za granica jest idealnie tylko w PL poginęły ulice w mniejszych miejscowościach.

Może BMW stwierdziło że nie warto robić mapy na Polskę bo i tak w ASO nikt kodów nie kupuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli załaduje się kod do nowszej wersji np 2014-1, to do poprzedniej nie jest to konieczne...

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to ściągnij 2013-2.

Za granica jest idealnie tylko w PL poginęły ulice w mniejszych miejscowościach.

Może BMW stwierdziło że nie warto robić mapy na Polskę bo i tak w ASO nikt kodów nie kupuje ;)

 

Jeśli za granicą nie pogineły ulice a pojawiły się nowe odcinki, to zostanę przy tej wersji(14-1). Bardziej mi zależy na dokładności w Europie zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo w wersji 2014-1 nie ma w mojej okolicy połowy dróg. no może nie połowy, ale sporo brakuje, tym bardziej że w wersji 2013 były na 100%. Brakuje nie tylko małych dróg wiejskich (gminnych), ale również głównych dróg powiatowych, przelotowych. Być może na "rynek" trafiła jakaś "trefna" okrojona wersja. Może, jak ktoś ma dostęp do wersji salonowej, nie ją udostępni i wtedy będzie można porównać, czy ogólnie 2014-1 jest jakaś okrojona, czy wszyscy mamy jakąś trefną wersję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji oficjalnej jest tak samo. Problem dotyczy wielu krajów, z tego co wiem to mi.in. Polski, Węgier, Słowenii, Serbii. Jak na razie oficjalnie BMW nie zajęło stanowiska w tej kwestii, ale wiedzą o problemie, bo klienci, którzy oficjalnie zakupili update 2014-1 w ASO, pozgłaszali już reklamacje.

 

Nie wiem czy ma to coś wspólnego z omawianym problemem braku dróg, ale w USA, mimo że wciąż mamy rok 2013, ukazała się już wersja 2014-2. Przypuszczalnie przyjdzie nam poczekać na wersję 2014-2 dla Europy, a do tej pory korzystać z 2013-2.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji oficjalnej jest tak samo. Problem dotyczy wielu krajów, z tego co wiem to mi.in. Polski, Węgier, Słowenii, Serbii. Jak na razie oficjalnie BMW nie zajęło stanowiska w tej kwestii, ale wiedzą o problemie, bo klienci, którzy oficjalnie zakupili update 2014-1 w ASO, pozgłaszali już reklamacje.

 

Panowie, nie mogę zgodzić się z powyższymi opiniami. Ja wgrałem oficjalną wersję map 2014-1 w grudniu w salonie. Tzn. zrobił to serwis, ja dostałem fakturę na kod oraz usługę wgrania.

Dróg lokalnych i pomniejszych ulic w mniejszych miejscowościach jest znacznie więcej w moim odczuciu. W mojej małej miejscowości przybyło sporo małych uliczek, podobnie w innych małych a dobrze znanych mi miejscowościach. Sprawdziłem też podaną tu gdzieś na początku wątku ulicę Majową w miejscowości Przeźmierowo i ona również jest na mapie. Poniżej fotka.

 

Generalnie, mogę śmiało powiedzieć że ulic oraz POI wyraźnie przybyło wbrew temu co piszecie !

 

 

http://nfsystem.pl/IMG_3249.JPG

http://nfsystem.pl/IMG_3248.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji oficjalnej jest tak samo. Problem dotyczy wielu krajów, z tego co wiem to mi.in. Polski, Węgier, Słowenii, Serbii. Jak na razie oficjalnie BMW nie zajęło stanowiska w tej kwestii, ale wiedzą o problemie, bo klienci, którzy oficjalnie zakupili update 2014-1 w ASO, pozgłaszali już reklamacje.

 

Panowie, nie mogę zgodzić się z powyższymi opiniami. Ja wgrałem oficjalną wersję map 2014-1 w grudniu w salonie. Tzn. zrobił to serwis, ja dostałem fakturę na kod oraz usługę wgrania.

Dróg lokalnych i pomniejszych ulic w mniejszych miejscowościach jest znacznie więcej w moim odczuciu. W mojej małej miejscowości przybyło sporo małych uliczek, podobnie w innych małych a dobrze znanych mi miejscowościach. Sprawdziłem też podaną tu gdzieś na początku wątku ulicę Majową w miejscowości Przeźmierowo i ona również jest na mapie. Poniżej fotka.

 

Generalnie, mogę śmiało powiedzieć że ulic oraz POI wyraźnie przybyło wbrew temu co piszecie !

 

 

 

 

No bo tak to powinno być - nowa wersja - więcej szczegółów. I u mnie jest tak, że przybyło w tej wersji (2014-1) dużo nowych dróg (wręcz sporo takich polnych bezasfaltowych), a ubyło dużo dróg głównych i gminnych i powiatowych. Niby jest lepiej, a jest gorzej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.