Skocz do zawartości

Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!


robertpos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego rzachara my tu piszemy o innej mapie tj. Road Map Europe Premium CIC 2014-1.

Ty masz nawigację NBT a to inna mapa czyli Next :)

 

Hmm, z tego co mi wiadomo dane kartograficzne są identyczne w obu przypadkach i opierają się na mapach Navteq.

 

 

 

moim zdaniem nie sa...a widac to bylo na przykladzie np nawiagcji nbt 13-2 ktora miala gorsze pokrycie niz 13-2 CIC... Także robia to dwa rózne grupy osob...podobnie jest z nawigacja professional i business(gdzie jest np mniej krajow na mapie w stosunku do modelu profess)

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku dni w Szklarskiej Porębie, jadąc wpisałem sobie ulicę gdzie jest hotel i niespodzianka ulicy brak (wersja 14.01). Jest tylko główna ulica i kilka przylegających. Ale to jeszcze nic, brakuje nawet całych miejscowości w tym rejonie.

Na pocieszenie, w Czechach jest tak samo.

Czy BMW coś robi w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

próbuje zainstalować atualizacje map 2014 w f06...

Niestety po włożeniu pendrive'a nawigacja nie inicjalizuje aktualizacji.

Wszystko wykonuje według opisanych na forum wskazówek..

Pendrive sformatowany do FAT_32 wgrany plik i folder z folderu USB1 i nic.

Podkreślam że samochód posiada nawigacje CIC..

Czy ktoś ma jakiś pomysł czemu nie działa ?

Po włożeniu pendrive pokazuje się jedynie znaczek USB na górze ekranu w pobliżu godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po włożeniu pendrive'a czekałeś na trochę ??? Ja ostatnią navi: 2014-1 instalowałem również z pendrive'a i po jego włożeniu instalacja rozpoczynała się po kilkunastu sekundach. Ale poprzednią wersję 2013-2 jak instalowałem z pendrive'a (dokładnie tego samego co ostatnio), to po włożeniu do gniazda instalacja rozpoczynała się po ok. 5-10 minutach. Nie wiem czemu tak się działo, ale jak włożyłem pendrive'a, to autostart instalacji pojawiał się po przejechaniu ok. 8-10 km.

Więc może poczekaj trochę - włóż pendraive'a jak będziesz gdzieś jechał samochodem.

Oczywiście pendrive jest w złączu w schowku od strony pasażera i w głównym folderze pendrive'a jest folder: pkgdb oraz plik: config.nfm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "luki95" w większości przypadków prędkość odczytu danych z pendrive'a ma największe znaczenie.

Urządzenia o wolniejszym transferze nie są czytane albo pojawia się tylko ikona podłaczonego urządzenia

a proces aktualizacji nie startuje lub startuje po czasie tak jak kolega wyżej napisał około 4-5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi

Problem leżał w tym, że podpinałem USB do wejścia w podłokietniku a nie w schowku na rękawiczki. :oops:

 

 

...w systemie nbt podpinamy do USB w podlokietniku aby zrobic aktualizacje a w systemie CIC do USB w schowku pasażera

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam instrukcje instalacji map

 

Instalacja map NEXT USB http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/577/99em.jpg

 

Instalacja map PREMIUM DVD http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/194/jk32.jpg

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Porownujac aktualizacje z 2012, 2013 i 2014 pokrycie procentualne dróg w PL nie zmienilo sie.

Od 3 lat jest 22%, na mapie mamy coraz wiecej autostrad, drog expresowych i glównych a coraz mniej lokalnych i dojazdowych. Jak tak dalej pojdzie to w 2020 (myslac optymistycznie) bedziemy miec aktualizacje samych autostrad i drog expesowych :mad2:

 

Gdybym wiedziel przy zakupie samochodu ze bede jezdzic po polach nie inwestowal bym w nia az tyle pieniazkow :twisted:

 

Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, po Niemczech smiga wszedzie mimo braku aktualizacji od 2009 :mrgreen: co nie zmienia faktu ze jezdzac po Polsce czuje sie poszkodowany brakiem tego komfortu :sad2: tymbardziej ze nie jeden z was ma kupiony samochod w Polsce (tak przesadnie piszac to Amerykanin tez bylby niezadowolony majac mape tylko Europy u siebie :mrgreen: )

 

Co mnie jeszcze zastanawia to czemu w NBT NEXT polska jest w 100% a w CIC bez zmian?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, w PL autostrad już wiele nie powstanie, a więc nie ubędzie też lokalnych dróg...

Nie spodziewam się specjalnych rewelacji od BMW. Reklamowałem sprawę rozpoznawania płyt CD przez audio i kretyńsko wymyślony sposób wyszukiwania płyt zapisanych na dysku i nic to nie przyniosło. Powiedzą, że według nich jest dobrze i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda ze nikgo nie znam na wyzszym stolku z BMW w Monachium (pare nieoficjalnych informacji by mzna bylo dostac :twisted: )

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, w PL autostrad już wiele nie powstanie, a więc nie ubędzie też lokalnych dróg...

Nie spodziewam się specjalnych rewelacji od BMW. Reklamowałem sprawę rozpoznawania płyt CD przez audio i kretyńsko wymyślony sposób wyszukiwania płyt zapisanych na dysku i nic to nie przyniosło. Powiedzą, że według nich jest dobrze i tak ma być.

 

 

kolega mylisz sie, powstanie wiele drog ekspresowaych, obwodnica miast i autostardy np KRAKOW-RZESZOW , SLASK-LODZ...

 

Moim zdaniem wersja 2014-1 do systemu premium nie jest az tak zla, sam z niej korzystam...moze przeszkadzac mieszkancom mniejszych miejscowosci, gdzie faktycznie wzgledem wersji 2013-2 troche ulic poznikalo

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu juz nie chodzi o miejscowosci w ktorych sie mieszka, tam jest sie na swoich smieciach i zna sie kazda dziure :wink:

Jezdze w rozne miejsca na urlopy nie znajac ulic i okolicy. Bez tradycyjnej mapy lub internetu jestem zgubiony a zakladanie TomToma z mapa europy jest po prostu uciazliwe i niewygodne tymbardziej ze pare razy juz go zapomnialem i musialem cala trase przed wyjazdem przerabiac.

Moze kiedys sie to zmieni (ja juz nie robie sobie nadziei, od 2009 sie nie zmienilo to i sie nie zmieni :evil: ) a tak jak juz na NBT pisalem, na autosytradzie to i slepy laska trafi :D

 

Mam jeszcze pytanie do tych co maja aktualizacje 2013-2

Poprawila sie ilosc ulic w waszych okolicach po aktualizacj z '09 na '13 lub innych rocznikow do '13 ?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu juz nie chodzi o miejscowosci w ktorych sie mieszka, tam jest sie na swoich smieciach i zna sie kazda dziure :wink:

Jezdze w rozne miejsca na urlopy nie znajac ulic i okolicy. Bez tradycyjnej mapy lub internetu jestem zgubiony a zakladanie TomToma z mapa europy jest po prostu uciazliwe i niewygodne tymbardziej ze pare razy juz go zapomnialem i musialem cala trase przed wyjazdem przerabiac.

Moze kiedys sie to zmieni (ja juz nie robie sobie nadziei, od 2009 sie nie zmienilo to i sie nie zmieni :evil: ) a tak jak juz na NBT pisalem, na autosytradzie to i slepy laska trafi :D

 

Mam jeszcze pytanie do tych co maja aktualizacje 2013-2

Poprawila sie ilosc ulic w waszych okolicach po aktualizacj z '09 na '13 lub innych rocznikow do '13 ?

 

hehe , zdziwisz sie kolego, wiekszość moich klientów którzy chca zrobić jakas aktualizacje to najczęściej osoby u których cos w okolicy zamieszkana sie zmieniło(doszła obwodnica, jakies rondo, uliczka ktorej nie bylo itp). Świadomość braku ulic powoduje chęc posiadania najświeższej aktualizacji ;)

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja to doskonale rozumiem ale nie kosztem drog dojazdowych i lokalnych. Na obwodnicach, expresach i autostradach jest wszystko ladnie oznakowane wiec problem z dojechaniem do celu jest duzo mniejszy (nawet jak jezdzi sie po polach :mrgreen: )

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że osoby zamieszkujące większe aglomeracje po zainstalowaniu mapy PREMIUM 2014-1 nie widzą żadnych uchybień a wręcz przeciwnie mapa zawiera dużo nowych obwodnic i odcinków dróg więc jeśli ktoś trochę jeździ po kraju to opinie jakie przekazują tacy klienci są pozytywne.

Jeśli ktoś zamieszkuje mniejszą miejscowość to może być zaskoczony brakiem mniejszej uliczki, którą miał na poprzedniej wersji mapy ale w przypadku gdy tacy klienci przejadą się kilka razy używając nawigacji z nową mapą, która kieruje z uwzględnieniem wszystkich dróg, obwodnic i nowo oddanych odcinków autostrad to niesmak szybko mija bo i tak dochodzą do wniosku, że w sumie to i tak szybciej dociera się do celu.

Reasumując jeśli ktoś mieszka w małej miejscowości i chce zrobić update mapy to musi dokonać świadomego wyboru.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie zgadzam. Nawigacja nie jest potrzebna do tego, żeby WYJECHAĆ z małego czy też DUŻEGO miasta. Nie jest też po to, żeby będąc mieszkańcem poruszać się po małym mieście, bo takie miasto się po prostu zna. Ona jest po to, żeby DOTRZEĆ POD WSKAZANY ADRES. I tutaj ulice i adresy w małych miejscowościach są jak najbardziej na miejscu. Tak się składa, że ja osobiście w 90% potrzebuję nawigacji po to, żeby przejechać do granicy albo do niektórych dużych miast w PL, i jak najbardziej, sytuacja w której mam wreszcie nowe, duże szosy mi odpowiada. Ale nie po to płaciliśmy za navi w BMW taką kasę, (a teraz nie małą za mapy!) żeby teraz BMW pozbawiało nas drugorzędnych adresów! Jeśli macie, bądź zamierzacie kupić mapy PREMIUM 2014-1 - zgłaszajcie problem u dealer'ów, w serwisach - niech się obudzą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale BMW nie jest odosobnione w tej kwestii swego czasu Audi również wypuściło mapę z babolami zgłaszanie problemu nic nie dało dopiero kolejna wersja mapy zawierała poprawki.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy z wersją 2014-2 :)

 

 

pewnie pojawi sie na przełomie marca/kwietnia

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.