Skocz do zawartości

Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!


robertpos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Jeśli kod był zrobiony "wieczny" to przy następnych aktualizacjach nie zażąda go wcale.

Następna mapa powinna być w okolicach maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moze mnie ktos oswiecic co to jest "wieczny"/bezterminowy kod aktualizacji. Jest to kd na wszystkie aktualizacje 2014 w dól czy ...2013-2014-2015... itd. Jesli to drugie prosl bym o info na PW gdzie go dostac i ile kosztuje :modlitwa:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Moze mnie ktos oswiecic co to jest "wieczny"/bezterminowy kod aktualizacji. Jest to kd na wszystkie aktualizacje 2014 w dól czy ...2013-2014-2015... itd. Jesli to drugie prosl bym o info na PW gdzie go dostac i ile kosztuje :modlitwa:

Kod ten działa w górę i w dół :cool2:

Wpisujesz go raz i już nigdy nawigacja nie poprosi o kod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To dobrze wiedziec, bo do tej pory wstrzymywalem sie z jakakolwiek aktualizacja. To teraz bedzie mozna latac http://emoty.blox.pl/resource/flying_volant.gif

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być nowy

 

A jesli jest taka sytuacja: smigam jeszcze na mapach z 2012, kupilem jakis czas temu kod do 2014-1 ale z braku czasu i odpowiedniego pendrivea jeszcze nie zaktualizowalem, tzn. kod nie byl jeszcze nigdy wpisywany. Bede mogl ten kod uzyc do 2014-2?

 

I tak jeszcze kombinuje ze moze kazdy kraj ma zarezerwowana okreslona ilosc miejsca na mapie w i skoro dochodza nowe trasy to trzeba tez cos tam usunac zeby sie zmiescic. Ktos wczesniej pisal ze pojemnosc (MB) mapy PL nic sie nie zmienila w stosunku do 2013, to by moze tlumaczylo...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

 

A jesli jest taka sytuacja: smigam jeszcze na mapach z 2012, kupilem jakis czas temu kod do 2014-1 ale z braku czasu i odpowiedniego pendrivea jeszcze nie zaktualizowalem, tzn. kod nie byl jeszcze nigdy wpisywany. Bede mogl ten kod uzyc do 2014-2?

Niestety nie.

 

Dla mapy 2014-1 upgrade index=7 i dla tej wartości masz kod FSC.

 

Dla 2014-2 upgrade index=8, dlatego kod nie będzie działał z 2014-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

I tak jeszcze kombinuje ze moze kazdy kraj ma zarezerwowana okreslona ilosc miejsca na mapie w i skoro dochodza nowe trasy to trzeba tez cos tam usunac zeby sie zmiescic. Ktos wczesniej pisal ze pojemnosc (MB) mapy PL nic sie nie zmienila w stosunku do 2013, to by moze tlumaczylo...

 

Pozdrawiam

W ustawieniach nic nie ma a aktualizacja jest jedna na cala Europe.

Chyba wszystkie kraje Wschodniej europy sa tylko procentualnie na aktualizacjach i od nowosci. Bardzo mnie to zdziwilo jak pierwszy raz pojechalem nowym samochodem do Polski a najlepsze ze bez nawigacji, mapy i internetu a navi w aucie europa i do tego profesjonalna (dla ludzi ktozy radza sobie bez :mrgreen: )

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tak jeszcze kombinuje ze moze kazdy kraj ma zarezerwowana okreslona ilosc miejsca na mapie w i skoro dochodza nowe trasy to trzeba tez cos tam usunac zeby sie zmiescic. Ktos wczesniej pisal ze pojemnosc (MB) mapy PL nic sie nie zmienila w stosunku do 2013, to by moze tlumaczylo...

 

Pozdrawiam

W ustawieniach nic nie ma a aktualizacja jest jedna na cala Europe.

Chyba wszystkie kraje Wschodniej europy sa tylko procentualnie na aktualizacjach i od nowosci. Bardzo mnie to zdziwilo jak pierwszy raz pojechalem nowym samochodem do Polski a najlepsze ze bez nawigacji, mapy i internetu a navi w aucie europa i do tego profesjonalna (dla ludzi ktozy radza sobie bez :mrgreen: )

 

Troche zle sie wyrazilem. Chodzilo mi o to ze moze producent map ma na poszczegolne kraje tyle i tyle MB. Skoro dochodza wciaz nowe trasy w PL to moze musza usunac te mniej wazne zeby sie jakos zmiescic. Chociaz jesli by tak rzeczywiscie bylo to powinni predzej odpuscic budynki w 3D ktore moim zdaniem tylko przeszkadzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No wlasnie o to sie wszyscy wkuzaja i jest tak jak piszesz z tym miejscem bo tez sobie tego inaczej nie moge wyjasnic ale na dysku jest spokojnie miejsca zeby wiecej nagrac albo wszystko. Jak dla mnie to muzyke pusze sobie z DVD a zapelnie dyskmapami tylo ze ich nie ma :cry2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Troche zle sie wyrazilem. Chodzilo mi o to ze moze producent map ma na poszczegolne kraje tyle i tyle MB. Skoro dochodza wciaz nowe trasy w PL to moze musza usunac te mniej wazne zeby sie jakos zmiescic. Chociaz jesli by tak rzeczywiscie bylo to powinni predzej odpuscic budynki w 3D ktore moim zdaniem tylko przeszkadzaja.

 

Moim zdaniem nie ma potrzeby "odpuszczania" budynków 3D, bo "fajnie" wyglądają. Przecież nie problem dołożyć kolejną - 4-tą płytkę DVD. Miejsca na dysku CICa jest sporo.

Edytowane przez DWitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałem zaktualizować swoją mapę:

ECE

BMW GROUP

101104.2.17 ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2012

ale im dalej czytam tym jestem w większych obawach. Co byłoby najlepszym rozwiązaniem? Wstrzymać się i poczekać na 2014-2 ?

Myślałem o mapach z 2013? - dziś byłem w ASO i powiedzieli mi że kodów do takich map już nie ma - :roll: ???

Nie chciałbym robić update'u i stracić jakiś części miast itp. Moje jak rozumiem to 2012 więc chyba coś lepszegomożna wgrać?

 

ASO proponuje 2014-1 za 1200zł więc naturalnie szukam innych rozwiązań tym bardziej że jest "dziurawa".

Czy mój kod map to właśnie CIC ? Sorki ale nie mam rozeznania.

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą obecnie wersją mapy Premium jest 2013-2.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co myslicie o zrobieniu internetowej petycji zeby bmw zwiekszylo pokrycie mapy w Polsce albo zeby wypuscili jakas plytke ktora mozna by bylo dograc brakujace drogi. Wiem ze szanse sa nikle ale w mini z zegarami to zadzialalo, teraz sa za kierownica tam gzie ich miejsce :mrgreen:

 

Nie wiem jak sie taka petycje twozy i czy duzo pracy z tym jest ale warte sprobowania chyba jest.

 

Znalazlem taka strone:

http://www.petycjeonline.com/petycja

http://www.petycje.pl/

http://petycje.pl/petycjeCoOferujemy.php

 

Czy to jest rozwiazanie na nasz problem?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takimi sprawami rządzi zapewne BMW AG więc oni muszą otrzymać chyba sygnał od oddziału BMW w Polsce ze coś jest nie tak z mapą Premium 2014-1 na obszarze naszego kraju. Rzecz w tym, że Polska dla BMW AG to chyba jest Państwo przejazdowe przez które Niemcy mają tylko przejechać głównymi drogami a te są na tej wersji mapy ok. Więc problemu nie ma a BMW AG nie będzie się raczej chyba specjalnie gimnastykować dla tak znikomego rynku sprzedaży nowych pojazdów jakim jest Polska gdyby taka sytuacja wystąpiła w USA, Niemczech bądź Anglii (największe rynki sprzedaży) była by pewnie z tego ogromna draka i zapewne zaraz sprawa została by pozytywnie załatwiona.

W Polsce kupujesz u dealera np. E60 w 2003 roku płacisz kilkanaście tysięcy za nawigację i czekasz do drugiej połowy 2008 roku na mapę nawigacji, która zawiera Polskę (tylko 5 lat) pomijam fakt iż do 2009 roku czyli końca produkcji modelu pojazdy te nie zostały wyposażone w polskie menu (systemy CCC i MASK).

Kupujesz w 2008 roku w polskim salonie np. E90 z nowym sytemem CIC niestety nie jest on wyposażony w polskie menu ale zawiera mapę nawigacji z Polską czekasz 2 lata

i w końcówce 2010 roku możesz nabyć w polskim salonie BMW z systemem CIC zawierającym polskie menu(niestety sterowanie głosowe nie działa w języku polskim trzeba poczekać).

Jak pokazuje historia chyba przyjdzie nam pokornie poczekać aż problem pokrycia Polski na mapie PREMIUM zostanie rozwiązany, może stanie się to następnej wersji mapy choć patrząc na doświadczenia z przeszłości nie jestem tego taki pewien.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego mysle o wzieciu sprawy w swoje rece i nie czekania na cud ze ktos w BMW sie obudzi i stwierdzi ze trzeba wypuscic nowa mape.

Poza tym ja bardziej myslalem o petycji do BMW zeby zrobili dodatkowa mapke dla PL z 100% pokryciem zeby kazdy kto chce sobie ja kupil i dogral wszystkie drogi (cena wolnego miejsca na dysku)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg info z BMW to nowa mapa 2014-1 ma 100% ulic w Polsce i pokrycie 83% adresów... serwisant pokazywał mi opis tej mapy...

Jeśli tak jest to jakim cudem kolegom brakuje ulic w miastach???

 

Jak czytam Wasze posty to mam stracha to wgrywać choć chciałbym coś nowszego - mam mapę 2012....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pokazal Ci pokrycie mapy z NEXZ NBT (Fxx chyba od 2012 roku)

viewtopic.php?f=91&t=234869&hilit=road&start=15

a nie Premium do CIC-a

Ja bylem bardzo zdziwiony ze to nie to samo pokrycie co do Premium :shock: tymbardziej ze na liscie widnieje nasza mapka :|

 

Tutaj jest do CCC ale pokrycie takie samo jak do CIC

http://img689.imageshack.us/img689/6651/zx80info.png

http://ecx.images-amazon.com/images/I/81FB4mg%2BprL._SL1500_.jpg

Polska w 22%

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawdopodobnie kompetentny jest ten serwisant...

A jak się sprawa ma względem 2013? Ja mam 2012 więc może mogę coś poprawić??

Można ją jeszcze wgrać? Wspomniany serwisant powiedział że już nie ma kodów do tych map... :shock:

 

Czy odpuścić narazie i czekać na 2014-2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja narazie czekam na 2014-2 bo autostrad nie potrzebuje tylko drogi lokalne :D

Jak bedzie lepiej to wgram nowa, jak nie to 2013-2

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam co piszecie i muszę Was zmartwić kolejne wydanie czyli 2014-2 będzie jeszcze gorsze niż 2014-1 także cierpliwie poczekajmy na nie, przetestujmy, a jeśli potwierdzi się to co napisałem, napiszę Wam jaki jest myk :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale dales nam do myslenia :mrgreen:

Juz zżera mnie ciekawosc co to za myk :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam co piszecie i muszę Was zmartwić kolejne wydanie czyli 2014-2 będzie jeszcze gorsze niż 2014-1 także cierpliwie poczekajmy na nie, przetestujmy, a jeśli potwierdzi się to co napisałem, napiszę Wam jaki jest myk :cool2:

A cóż to za rewelacje ma nasz nowy kolega!? Witamy na forum! Robi się coraz bardziej tajemniczo.

A tymczasem ciekawe, jak interpretować zapis na tabelce pokrycia dla nawigacji NEXT 2014 że ten oto "system" jest kompatybilny z Professional, Business, Premium itp.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.