Skocz do zawartości

Czerwona kontrolka oleju - intensywna jazda.


sebus1306

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy!

Potrzebuję waszej pomocy. 3 tyg temu wymieniłem olej w silniku , od tego czasu zrobiłem jakieś 1000 km. Wcześniej był wlany Castrol SLX 5w30, ja wlałem MOBIL1 3000 XE 5w30. W piątek wieczorem po dynamicznej jeździe zaczęła migać kontrolka oleju. Gdy jeżdżę spokojnie takie zdarzenie nie ma miejsca. Sprawdziłem ciśnienie.. Na zimnym silniku są prawie 2 bary, na ciepłym 0,3!! Jak dodaję gazu kontrolka oczywiście gaśnie. Czujnik sprawdzałem - jest ok. Stan oleju się zgadza, nie ubywa. Jakie mogą być kolejne przyczyny? Czy może to być wina oleju? proszę o pomoc i wskazówki w dalszych krokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie olej 5w30 jest raczej do spokojnej jazdy bez większych szaleństw , jak lubisz posmigac nieco mocniej to trzeba było zalac Motulem 0w40 bądz Valvoline VR1 5w50 najlepiej olej z norma BMW LL04 chodz silnik raczej jest pod norme BMW LL01

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja dopiero teraz zacząłem przyciskać, nie miałem wcześniej okazji. Poprzednim właścicielem był mój kuzyn i on lał taki olej. On posiada normę LONG-Life BMW. Ja zalałem taki sam, ponieważ nie chciałem mieszać. Zmiana na inny olej nie pomoże? Może pompa oleju ma już dość?:D Edytowane przez sebus1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalał Albo motulem 5w40 x-cess, valvoline VR1 5W50 lub Liqui Moly 4100 5w40. Na zime dobre bo rzadkie a i przycisnąć na nich można, z tym że Liqui Moli to nie jest full syntetyk tylko w technologi syntetycznej wykonany (25% minerału).

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, fabryka leje castrol 5w-30 pełny syntetyk ja taki leję i śmigam starym tds-em 15 letnim przebieg 345 000 najgorsze dla silnika to zmiana oleju to tak samo jakbyś zamiast kielicha czystej walnął szklanę jabola :mrgreen: efekty podobne ale te uboczne różne

 

Czyli Motul jest według Ciebie jak jabol ? :lol: hehe

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz tego nie twierdzę ale jak fabryka leje castrol to po co poprawiać i tak samo jest z trunkowymi jak ktoś pije gorzałe to nie jabole a ten co pije jabole to zazwyczaj krótko żyje

No nie wiem jakoś te menele nigdy nie choruja :lol: Ale poco pić zwykła gorzałe (castrol) jak można pić whisky (Motul) :8)

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z panewkami pomysł zdecydowanie z czapy :duh:

 

te silniki bez problemu przyjmują naprawdę duże przebiegi,

gdyby było inaczej mielibyśmy teraz wysyp takich wytartych panewek po kupnie allegrowych 13-15 letnich igiełek z przebiegiem 180tys km

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z panewkami pomysł zdecydowanie z czapy :duh:

 

te silniki bez problemu przyjmują naprawdę duże przebiegi,

gdyby było inaczej mielibyśmy teraz wysyp takich wytartych panewek po kupnie allegrowych 13-15 letnich igiełek z przebiegiem 180tys km

Oj wiele takich nie dojechało z Berlina (komisy tureckie) nawet do granicy. Nie wspominając o tych co jak odpalisz na miejscu to walą jakby zboże młócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denaturat można pić publicznie bo to nie jest alkohol spożywczy :mrgreen:

Otóż to i mandatu nie mogą wlepić,a jak wypiszą to sąd uniewinni pijącego :norty:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.