Skocz do zawartości

Dodatkowa pompa wody e60 m54 22


jafa

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakiś czas temu na kts-ie znaleźliśmy błąd tejże elektrycznej pompki, może i padła, bo faktycznie podając plus i minus, nie reaguje, ale...sprawdzaliśmy czy pojawi się napięcie na wtyczce, na zimnym, na gorącym, na wolnych obrotach , na wysokich...i nic, i tu moja prośba o pomoc. Czy jakiklwiek bezpiecznik,przekaźnik odpowiada za to ustrojstwo, czy pompka od diesla bedzie działać( różnią sie numerami), kiedy ona powinna działać, dodam, że nie posiadam webasto, i klima jest najprstsza, bez funkcji REST. Z góry dziękuje za wszelkie cenne informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w silniczkach tych pompek kończą się szczotki - z tym że w E60 są nieco inne niż w e39 i e90 (a tam wymieniałem je sam). Sprawdź jeśli możesz, czy tą pompkę można rozebrać ( prawdopodobnie tak choć zapewne wymagać to będzie odrobiny zręczności ) i wymień szczotki. Niestety mnie też to czeka, tym bardziej, iż moje auto ma webasto które bez tej pompki nie chce działać. Alternatywą może być szukanie takiej samej pompki produkowanej przez Pierburga - bo to oni są dostawcą dla BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz., ale to że ona padła, to ok...z tym że pytam, może ktoś wie kiedy powinna działać, chodzi mi o chłodzenie silnika, gdyż nie posiadam webasto i funkcji rest na klimie, wiec jej zadanie to chlodzenie silnika, tylko....w których m0omentach, może ktoś wie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, bo jest sporo sprzecznych informacji.

Jesli nie masz webasto, to ta pompa powinna wspomagac obieg ogrzewania kabiny gdy na zewnatrz jest zimno (ponizej 10*?).

Nie sluzy do chloedzenia silnika!

Warunki do spelniania:

 

1. Jesli masz wlaczone ogrzewanie

2 . silnik zlapie juz temperature 50*C,

3. zanim jeszcze otworza sie termostaty na silniku

 

powinna ona pompowac cieply czynnik w obieg ogrzewania wnetrza samochodu.

 

Tyle wiem.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W e60 wzm54 niema zwykłych odpowietrzników.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem wymieniać termostat w swoim e60 z m54. No i zauważyłem ze nie ma odpowietrznikow żadnych. Wiec zacząłem szperać w necie i szukać info jak odpowietrzyć. I dowiedziałem się ze odpowietrza się za pomocą tej pompki. Niby ona powinna się włączyć gdy przekręcimy zapłon i damy temp na max. I wtedy powinien się płyn przelewać w zbiorniczku. Oczywiście próbowałem różnych sposobów ale nie działa. Może ktoś wie czy bezpiecznik jakiś odpowiada za to ? Albo może jakiś inny sposób na odpowietrzenie bez tej pompki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodatkowa pompka pomaga w szybszym ogrzania kabiny i nagrzaniu silnika jak i w odpowietrzaniu układu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Rozebrałem ta moja da sie naciac do okola lekko i podwazyc i odskoczylo ja tam mialem kropelki plynu albo wody na elektronice .....potem ruszyła ale jest inny problem tam jest wytarta panewka na wirniku i jest taki luz ze.......dzis zamowilem nowa........nie rozumiem tylko jednej rzeczy odnosnie numerow tych pomp roznica 7.02078.37.0 a 7.02078.38.0 w cenie pare dziesiat zloty.Ja mam ta 38.0 a ta 37.0 niby nie pasuje na foto te same i np do e60 n62b40 nie pasuje a do bmw7 z tym silnikiem pasuje nawet jak by mocowania byly inne to ona tylko jest tam wciskana od gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Dzisiaj w koncu wymienilem tytułowa pompkę i wreszcie wieje ciepło z nawiewów.

Pojawił sie niestety inny problem, a mianowicie wyciek z węża ktory dochodzi do pompki (ten co idzie od strony podszybia). Jak wymieniałem to widziałem, że jest tam oring, ktoś wie gdzie można taki kupić? Zakładam, że to on jest winowajcą bo saczy się na łączeniu z pompką.

Z gory dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.