Skocz do zawartości

Rdza zjada moje F20


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy F20

Mój model to 2012 auto salon polska od pierwszego właściciela przebieg ok. 18 tys km auto ma niecały rok . Przy myciu samochodu zauważyłem schodzący lakier ( zrobiły się takie bulwy ) w okolicach tylnej wycieraczki

Sprawę zgłosiłem do ASO zrobili zdjęcia i czekam na decyzje BMW POLSKA

Wstępnie powiedziano mi że mieli już jeden taki przypadek , jeden z naszych klubowiczów również , więc dopadło i mnie ....

 

Trochę żarty jak na XXI wiek i auto za 140 tys zł

 

Auto potrzebne jest mi na codzień a ASO zaproponowało malowanie klapy a co za tym idzie samochód muszę odstawić na tydzień czasu do serwisu , czy przysługuję samochód zastępczy ? Czy można domagać się nowej klapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Tak na moj chlopski rozum to samo zamalowanie rdzy nic nie da. Powinni ci wymienic klape zeby to mialo rece i nogi. Ale nie wiem czy mozesz sie tego domagac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy usłyszałem że klapa będzie malowana zapytałem " a co jeżeli za 2-3 lata znów wyjdzie " dostałem odpowiedź " będziemy znów malować "

 

Drugi problem pojawia się przy ew. sprzedaży samochodu .... auto bezwypadkowe a człowiek będzie musiał się tłumaczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moim skromnym zdanie powinni wymienić klapę, w citroenie c4 2012 miałem to samo, wymienili z przeprosinami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy usłyszałem że klapa będzie malowana zapytałem " a co jeżeli za 2-3 lata znów wyjdzie " dostałem odpowiedź " będziemy znów malować "

 

Drugi problem pojawia się przy ew. sprzedaży samochodu .... auto bezwypadkowe a człowiek będzie musiał się tłumaczyć .

 

Wlasnie o to chodzi. Pomaluja i zaraz wyjdzie od nowa. Przeciez BMW daja jakas tam gwarancje na blache. Moze sprobuj w innym ASO. Jak nie to jakis rzecznik praw konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To nawet nie chodzi o skuteczność malowania tylko, że w ten sposób obniżą ci wartość auta - co pomyśli przyszły nabywca jak mu powiesz, że klapa malowana? Trochę inna rozmowa niż w przypadku nie malowanego auta...

 

 

W takim przypadku - jezeli wykona naprawę w ASO - będzie miał wpis w historii auta.

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak u mnie

Osoba z recepcji mówi że " Nie mieliśmy takie przypadku nigdy " a podchodzi gość z serwisu i ledwo podchodzi pod auto " to już kolejna sztuka "

 

Mam jeszcze takie pytanie , czy samochód muszę oddawać do naprawy w ASO gdzie samochód został kupiony ?

 

W Krakowie mamy dwa ASO z tego jeden powiedział mi " Proszę jechać tam gdzie samochód został kupiony " - co jeżeli kupił bym jedynkę w Niemczech i była by na gwarancji ? na malowaine klapy miałbym jechać do

 

Niemiec ?

 

Sprawę zgłosiłem 23 września ASO porobiło zdjęcia , miałem dostać odpowiedż do tygodnia czasu ... dziś jest 6 pażdziernika i odpowiedzi brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodu nie musisz oddawać do naprawy do ASO, w którym kupiłeś. Możesz oddać do dowolnego ASO, które Twoim zdaniem oferuje wysoką jakość usług.

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odłazi lakier na tylnej klapie. Purchle porobiły mi sie nad tylną szybą i na przednim zderzaku w okolicach świateł.

Jutro jadę oddać samochód do serwisu. ZObaczymy co ich fachowcy od siedmiu boleści powiedzą w tym przypadku.

 

Cyknij Kolego jakieś fotki dla potomności. Mi na lakierze pojawiły się dwie skazy (jedna maska, druga dach) Wygląda to trochę jakby lakier popękał pod bazą w wyniku działania jakiejś substancji.

 

Oczwyście ASO tak też powiedziało (że albo ptasie odchody, albo soki z drzew) - > Ani jednego ani drugiego nie zaobserwowałem, a raczej jestem uwaznym obserwatorem i auto raz w tygodniu jest myte.

 

Ogólnie do dupy ten lakier jest ... od samego myślenia o się rysuje.

 

http://img689.imageshack.us/img689/5429/9tsi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 też mam czarną i niestety , ten lakier rysuje się od patrzenia

Używam bardzo dobrej rękawicy , ręczniki mięciutkie a i tak rysuje się strasznie

Mając dość czarnego koloru przeszliśmy na paletę białego .... ale ten rdzewieje

Już nie wiem co lepsze

 

Dziś odezwało się ASO , mam odstawić auto do lakierowania a w ramach " dobrej woli " dostane samochód zastępczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, a macie pod siedzeniem pasażera podrdzewiałe blachy??

 

z którego roku masz auto? :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nie zgodziłbym się na malowanie. Rdza w rocznym samochodzie wskazuje ewidentnie na błędy w procesie produkcji. Dodatkowo prawdopodobnie konieczne będzie napylanie elementów przylegających do klapy. Pisz pismo o wymianę!

 

Myślisz że producent będzie chętny do wymiany klapy? :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje wam chlopaki....

znaczy ze bmw cos za bardzo przyoszczedzilo na serii F....

moje z 2005 i 2004 ani najmniejszej kropki rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny -> wysłanie dokumentacji do Gwaranta -> I …. malowanko klapy się szykuje. Co by nie mówić w przypadku dowolnej marki w dzisiejszych czasach to jest żenada, by samochód po 1,5 roku zaczynał rdzewieć i złazić lakier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Oględziny -> wysłanie dokumentacji do Gwaranta -> I …. malowanko klapy się szykuje. Co by nie mówić w przypadku dowolnej marki w dzisiejszych czasach to jest żenada, by samochód po 1,5 roku zaczynał rdzewieć i złazić lakier.

 

Pochwal się jak ASO poradziło sobie z malowaniem

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko też wylądowało w lakierni...

Tyle że najpierw zaprowadziłem do Inchcape'a, czyli tam gdzie kupiłem auto. Koleś w Inchcapie powiedział mi, że ktoś za blisko klapy coś spawał i dlatego tak się stało z lakierem....

Nie mniej jednak powiedziałem, że składam reklamację. Po 16 dniach zadzwoniłem i zapytałem się kiedy będzie to naprawione. Skoro minęło 14 dni od dnia zgłoszenia, a sprzedawca nie ustosunkował się do reklamacji oznacza to, że reklamacja została przyjęta.

Na co baran w Inchcapie, powiedział mi: Taaak? A ja nie przypominam sobie żeby Pan coś składał. Ma Pan to na piśmie?

Zatkało mnie....

Tego się nie spodziewałem po BMW...

Szok.

Pojechałem więc do Inchcape'a i nie wybierając w słowach powiedziałem co o nich sądzę i moja noga w tym badziewnym warsztacie pana Kazia już nie stanie.

Jakiś niby ważny pajac w kusych spodniach i za małej marynarce oczywiście zdziwił się, że narzekam więc pożegnałem warsztat ciule... tzn. czule i pojechałem do Bawarii.

Tam gwarancja została rozpatrzona pozytywnie i klapa polakierowana bez słowa sprzeciwu.

Zgadnijcie gdzie kupię kolejne samochody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.