Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos probowal ruskiego sposobu na sklep z aplikacjami?

Rejestracja na niemieckiej stronie https://www.bmw-connecteddrive.de a z polskiej strony https://www.bmw-connecteddrive.pl usuniecie auta.

http://www.bmwclub.ru/vb/showthread.php?t=881589

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak to działa.Ale co z tego? Kupisz sobie Internet który będzie działać tylko w Niemczech. Próbowałem i na tym się skończyło. A w tym sklepie nie ma nic więcej do kupienia

 

Ktoś wie na czym niby ma polegać to uruchomienie masy aplikacji co to zapowiadają w stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko działa.kilka razy w ciągu kilku miesięcy zmieniłem konto z niemieckiego na polski portal i wszystko działa.

 

Da się kupić rtti i remote ale nie kupowałem bo miałem fabrycznie.

 

Nie należy kupować Internetu bo będzie działać tylko w Niemczech

 

Mają dodać niby cis nowego w tym sklepie że tak wszyscy i to pytają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTTI wykupione i działa bez problemów, Remote Services także działa.

Najbardziej się cieszę właśnie z RTTI bo przy składaniu zamówienia sprzedawca nie zaznaczył tej opcji chociaż wziąłem Navi Professional wraz ze wszystkim dostępnymi opcjami i aplikacjami internetowymi. Po odbiorze auta okazało się iż nie mogą RTTI doinstalować ani nic poradzić na ten błąd za który bardzo przepraszali, a ja przez prawie rok musiałem obyć się bez tej bardzo przydatnej opcji.

Na szczęście istnieje to forum i dzięki temu sam (dzięki Waszej pomocy) rozwiązałem ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Axxel jestem dokładnie w tej samej sytuacji (udało mi się odzyskać pieniądze za te opcje).

Rozumiem, że usunąłeś auto z PL serwisu i założyłeś konto w DE i tam wykupiłeś te RTTI oraz Remote Services i tyle?

Próbowałeś ponownie zarejestrować auto w PL serwisie?

Jaki koszt RTTI + Remote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wszystko wykupilem i najbardziej ciesze sie ze mam wreszcie RTTI, pobawie sie pozniej jeszcze z ta przegladarka Internet i przepne auto na polskie konto connecteddrive spowrotem.

Koszty sa rozne, mozesz wykupic RTTI na okreslony czas, Remote chyba 50 euro na stale. Musisz usunac auto z konta polskiego i dograc go do niemieckiego konta, wtedy sklep sie pojawi z opcjami do wykupu

 

Na pocieszenie dodam, ze w innych krajach europejskich tez placza ze nie moga dograc sobie opcji mimo ze bmw swoj sklep zapowiadalo juz od 2013r

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, należy usunąć auto z polskiej strony ConnectedDrive i zarejestrować je na stronie niemieckiej - na szczęście można wybrać wersję angielską tej strony, więc nie ma problemów ze zrozumieniem i wyborem odpowiednich opcji.

Ja zostawiłem zarejestrowane auto na stornie niemieckiej, w sumie nie zależy mi na tym, aby było ono zarejestrowane na stronie polskiej, skoro nie posiada ona funkcjonalności na której mi zależy.

Jeśli chodzi o ceny to ja zapłaciłem tylko 40 EUR za RTTI na 6 miesięcy, ponieważ Remote miałem na szczęście wgrane fabrycznie.

Co do aplikacji do digital radio oraz stremowania muzyki to są one darmowe, przynajmniej dla posiadaczy sprzętu z iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aplikacji do digital radio oraz stremowania muzyki to są one darmowe, przynajmniej dla posiadaczy sprzętu z iOS.

 

a mozesz powiedziec czy trzeba do nich podpinac telefon kablem, czy dzialaja bezposrednio one z poziomu auta?

 

Trzeba podpinac kablem i uruchamiac aplikacje BMW Connected zeby pojawila sie opcja radia internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aplikacji do digital radio oraz stremowania muzyki to są one darmowe, przynajmniej dla posiadaczy sprzętu z iOS.

 

a mozesz powiedziec czy trzeba do nich podpinac telefon kablem, czy dzialaja bezposrednio one z poziomu auta?

 

Trzeba podpinac kablem i uruchamiac aplikacje BMW Connected zeby pojawila sie opcja radia internetowego.

 

czyli żenada, dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy apka my bmw remote też Wam działa z opóźnieniem 2-3 minutowym? Np. włączenie nawiewu? Mam na myśli system android. Da się to jakoś przyspieszyć?

 

U mnie to czysta loteria na iOSie, ale średni czas reakcji auta po odpaleniu czegokolwiek w tej apce mniej więcej wychodzi właśnie 2-3min. Raz czy 2 razy mi się zdarzyło, że auto wykonało polecenie w 10-20s, ale to aż sam się zdziwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to w dużej mierze od komunikacji. Zadziała tak szybko jak polecenie z telefonu dojedzie do samochodu "po łączach". Na terenie Wawy z dobrym zasięgiem LTE czasem "prawie od razu". Na parkingu przy autostradzie A2 zdarzyło się 2-3 minuty. Nie ma znaczenia czy jest to Android, iOS czy Windows Phone.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to naprawdę zależy ale jestem z Wrocławia, mam tu dobry zasięg LTE i słaby czas reagowania tej apki, zresztą kolega ma ten sam problem. Nie zdarzyło mi się jeszcze by reakcja była natychmiastowa. Myślę sobie, że tak chyba musi być....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy to w dużej mierze od komunikacji. Zadziała tak szybko jak polecenie z telefonu dojedzie do samochodu "po łączach". Na terenie Wawy z dobrym zasięgiem LTE czasem "prawie od razu". Na parkingu przy autostradzie A2 zdarzyło się 2-3 minuty. Nie ma znaczenia czy jest to Android, iOS czy Windows Phone.

Ogólnie masz rację, jakkolwiek modem wbudowany w F10 nie obsługuje LTE, a jedynie UMTS-HSPA.

Natomiast to w jakiej sieci jest zalogowany smartfon raczej nie ma większego znaczenia, bo wygląda na to, że problemem jest komunikacja pomiędzy serwerem systemu ConnectedDrive a modemem w samochodzie... Znając podejście BMW myślę, że z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że obsługuje nas serwer stojący w Niemczech - a to dodatkowo nie wpływa na szybkość tego procesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że problemem jest komunikacja pomiędzy serwerem systemu ConnectedDrive a modemem w samochodzie...

Przy dzisiejszych łączach i technologiach to nie jest to - tym bardziej, że są osiągalne czasy rzędu kilkunastu sekund :wink:

Po prostu sam system ConnectedDrive został tak napisany, że ma problemy z wydolnością i realizacją zleceń na bieżąco :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mili Państwo,

jestem tu nowy i od kilku dni cieszę się także autkiem z pakietem ConnectedDrive Advanced Plus, zależy mi na aplikacjach w samochodzie a przede wszystkim internetowym radio, ale za chiny nie mogę sobie poradzić. Dzwoniłem do BMW niestety twierdzą, że wszystko powinno działać jak należy. Paruję kablem usb telefon Samsung S5 z samochodem przez aplikację na androidzie BMW Connected, oczywiście połączenie jest, ale aplikacji raptem kilka w tym fb, twitter i analiza trybu eco pro... dla mnie mało :( Mam zainstalowane w telefonie programy do radia, jakie na stronie BMW wskazane są jako kompatybilne np TuneIn, ale `samochód` ich `nie widzi`. Czy moglibyście jakoś pomóc i coś podpowiedzieć? Będę bardzo wdzięczny i serdecznie pozdrawiam! (oczywiście wiem, że lepiej byłoby mieć Iphona ale jednak mam Galaxy S5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to działa na Androidzie, ale korzystając z iPhone'a podłączasz go do auta kablem USB lub poprzez snap-in adapter, następnie uruchamiasz aplikację BMW Connected i wybierasz ikonę More Apps. Tam znajdziesz wszystkie aplikacje, które masz już zainstalowane w aucie oraz wszystkie inne dostępne. Uruchamiasz wybraną aplikację na telefonie i po sprawie - wszystko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.