Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ten HotSpot nie ma znaczenia. Hasło faktycznie MUST 8 znaków. Po prostu musi być włączony. Komunikacja odbywa się przez Bluetooth analogicznie jak dostęp do sieci z laptopa przez sparowany iPhone lub dowolny telefon po bluetooth.

W Settings, w Cellular włacz Cellular Data i Enable LTE lub 3G w zależności jakiego masz iPhona.

W Cellular Data Network ustaw poprawnie APN'y (nazwy, porty i adresy znajdziesz dla swojego operatora pytając dr. Google'a)

W Personal HotSpot włacz i ustaw sobie byle jakie haslo 8 znakow.

Wystarczy sparować telefon z samochodem i wybrać to połączenie jako Internet Connection. Tutaj musisz dokładnie przejść przez swoje opcje w iDrive. W LCI jest już inaczej niż w pre-LCI. Do tego mam Internet aktywny z pokładowego SIM'a wiec na 100% z pamieci nie podam jak to zrobić z telefonem w pre-LCI.

 

Edit:

Ale mogę sprawdzić u kolegi :) Dam znać.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Drodzy koledzy posiadający samochody zDE u których nie działa Connected na terenie Polski ... Może należy poinformować centralę BMW w Niemczech że w Polsce nie traktuje się poważnie klientów BMW i nie ma chęci na przerejestrowanie kont z DE .... może to pomoże :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba udać sie do dealers lub do nas to zamkniemy konto w de i otworzymy w pl.

 

Problem jest przy nbt tam jest TCB i wtedy trzeba zamówić nowy moduł z karta tmobile na Polskę i uruchomić

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie stałem sie właścicielem f11 z duza navi - jak uruchomic przeglądanie stron przez bluetooth z samsunga s4 ( ma udostępnianie internetu przez bluetooth) łączy sie ale po jakimś czasie krzyczy komunikat że wejść na strone bmw/bluetooth że coś niekompatybilne, dodam że taki manewr robiłem z Samsungiem S2 też niby wszystko ok ale łączy sie i później wyrzuca że lipa.

Jeszcze jeden temat jak odblokować przeglądanie DVD - jestem nowy w temacie BMW prosze o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć opcję Internet niezależnie czy z pokładowego SIM'a czy z telefonu po BT. Działa po BT z telefonu tylko w 5er sprzed LCI.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ma pre-LCI ale nie wiem co ma w bolidzie ;)

A swoją droga jeśli połączenie jest nawiązywane a potem pada to obstawaim telefon i jego konfiguracje :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co znaczy sformułowanie "oficjalne źródła" w odniesieniu do tego sklepu z aplikacjami, który rzekomo ma zostać otwarty w lipcu tego roku.

Od dealer'a w Niemczech usłyszałem iż ta funkcja tzn.. możliwość zakupu aplikacji bezpośrednio w aucie lub poprzez stronę ConnectedDrive ma być dostępna dopiero w połowie 2015 r.

Tak więc pozostaje czekać i wierzyć iż tym razem Polskie oficjalne źródła się sprawdzą i rzeczywiście ten sklep zacznie działać już w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie https://www.facebook.com/BMWBelux , widzialem post z 9 maja jak ktos napisal, ze pojawil sie u nich sklep z aplikacjami, takze oni juz to maja.

Z tego co pamietam, luxemburg mial byc pierwszym panstwem na swiecie, ktore mialo dostac connecteddrive store. Drugim w kolejnosci miala byc Polska. Zobaczymy

Np dla RPA dostepnosc sklepu nastapi dopiero od lipca 2015...

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie są to znakomicie działające wspomagacze :cool2: Zakupione i aktywowane w PL spisują się znakomicie. A że jestem z branży IT kolejny "komputer" mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie :mrgreen:

Takie zboczenie zawodowe :8)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek od początku, jak będziesz miał konkretne pytanie postaram się pomóc.

Podstawa dla mnie to wykorzystanie tego systemu jako bardzo użytecznego narzędzia. Jako gadżet do pobawienia się raz czy dwa razy oczywiście nie zachwyci na dłużej jak większość gadżetów :wink:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu connecteddrive w aucie, w ustawieniach widoczna jest instrukcja uzytkowania i jest mowa o mozliwosci zakupu dodatkowych aplikacji przez connecteddrive store. Dostepnosc okresili "wkrótce".

Na stronie www portalu wczoraj byly jakies wysakujace komunikaty o pracach i pojawila sie na gorze nowa opcja "mój status". Jedna opcje "Uslugi Zdalne" pokazuje na czerwono jako niezamowione. Moze cos robia i wreszcie uruchomia wszystko jak nalezy, skoro w Luxemburgu juz to dziala mimo opoznienia. Polska miala byc druga w kolejce do sklepu

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na sklep ConnectedDrive.

Mam F25, z zamówieniem czekałem na koniec lipca 2013 bo tak jak ktoś tu zauważył do aut produkowanych wcześniej nie można dorzucić Internetu / części usług. Niestety niekompetencja dealer poskutkowała tylko ZD2 w aucie zamiast ZD3 (czyli jests Internet i wszystko oprócz Remote Services oraz RTTI). Sklep BMW ConnectedDrive miał być najpierw otwarty na początku roku, potem w marcu, w maju teraz jest to połowa lipca 2014… Widzę, że informacje są w miarę spójne z tą ostatnią datą i jest to w sumie poślizg BMW. Ostatnio czytałem artykuł, że BMW ma najbardziej rozbudowane usługi typu connected car spośród wszystkich marek - czyli inni są jeszcze dalej z tym :duh:

Szkoda, że Tesla taka droga i infrastruktura dla aut elektrycznych tak słabo rozwinięta bo chyba oni mają connected cars rozwiązane przyzwoicie.

Lipiec za kilka dni, połowa trochę dalej - ciekawe czy dadzą radę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lipiec to ostateczny termin, bo jesli czesc uslug jest wykupionych na rok. Np. odbior samochodu odbyl sie w lipcu 2013, a Internet jest bodajze na 1 rok, to w lipcu 2014 powinni go wylaczyc jesli ktos nie oplacil kolejnego roku. Tylko jak oplacic skoro sie nie da. Powinna byc mozliwosc dolozenia opcji przez serwis ASO. W zeszlym roku widzialem wewnetrzny pdf z opisem opcji connectedrive i byla tam mowa takze o dokupieniu opcji przez serwis, ale z tego co wiem, to nie da sie tego zrobic
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się przez ASO tylko nie w kazdym wiedzą jak to zrobić ;-)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ktorym wiedza jak? z ktorego korzystasz w warszawie? i ile to kosztuje?

W zeszlym roku pytalem w Inchcape o to i nie mieli mozliwosci, mimo tego dokumentu w pliku PDF, w ktorym wyraznie bylo napisane, ze w ASO mozna dogrywac opcje.

Infolinia BMW w kwietniu tego roku odpisala mi: W odpowiedzi informuję, iż na chwilę obecną nie posiadamy wiadomości w jakim terminie będzie istniała możliwość zakupu dodatkowych opcji u dealera.

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie potrzebuje dłubać w ConnectedDrive. Mam fabrycznie wersje Advanced PLUS. Ponadto jako IT radzę sobie we własnym zakresie z konfiguracją itp...

Ale znajomi przerabiali auta z PS z lokalizacji DE na PL i robili to o ile wiem w Fus'ie i/lub Bawarii. W jednym z tych ASO jest złota rączka który się zna ale słabo dostępny jest podobno :roll:

Omijam Inchcape szerokim łukiem więc nie odniosę się do ich kompetencji ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.