Skocz do zawartości

320d 136km sprzęgło


Artur12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu byłem na wgraniu mapy wtrusków do swojego bmw, na chwile obecną auto ma około 155km, zuważyłem że od tej chwili zaczęło mi się ślizgać sprzęgło. Czy da się je jakoś ustawić czy definitywnie czeka mnie wymiana sprzęgła na nowe? Jeżeli muszę kupić nowe sprzęgło to czy też muszę zmieniać koło pasowe dwumas?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła pasowego nie musisz zmieniać jeśli jest dobre

dwumasu również nie musisz zmieniać jeśli jest dobre ale pewnie przebieg masz wiekszy sporo niż to co ci pokazuje licznik wiec i dwumas nada się do wymiany.

 

Nic już raczej ze sprzęgłem nie poprawisz jak się slizga znaczy że już tarcza mocno zmęczona. Niestety taki urok starego diesla że czeka cie teraz spory wydatek :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :cool2:

 

Szykuje sie najmocniejszy Touring M47 w PL :cool2:

 

A tak powaznie to skalkuluj dobrze, czy Ci sie to oplaca, nie zebym nie chcial zeby ktos poszedl w moje slady, ale te mody kosztuja i to wcale nie malo...

 

Jak bedziesz potrzebowal jakiejkolwiek pomocy jestem do dyspozycji.

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też po programie zaczęło się mocno ślizgać sprzęgło - nie dało się wyprzedzać.

 

U mnie obyło się bez wymiany dwumasy, dosick też był w porządku. Wymieniłem samą tarczę (uwaga tutaj trzeba pamiętać o odciągnięciu - cofnięciu docisku). Jeżdze już 2 miesiące i nic się odpukać nie ślizga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym kogoś namawiał do szastania kasą ale jeśli już robić sprzęgło to kompletne. Tarcza, docisk i łożysko do M47N kosztuje około 750 zł LUK. Trochę jest ale tragedii nie ma. Na pewno bezpieczniej i nie ma strachu o sprzęgło przed dłuższą trasą. Tym bardziej, że zrobiłeś sobie program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz takie przyzwyczajenie powinni ludzie miec ze jak zmieniac to komplet :D zawsze jak robilem sprzeglo to kompletne (nigdy nie wymienialem jeszcze dwumasy takze po kieszeni nie dostalem)i jestem tego zdania co kolega wyzej ze jak wymieniac to komplet... no oczywiscie jak dwumasa dobra to mozna zostawic. Są ludzie co klocki z jednej strony zmieniają albo 1 amorek to juz jest tragedia :DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zostałem zmuszony do działań z powodu ogromnego uślizgu sprzęgła. Zamontowałem samą tarczę LUK SAC 228 z tym że z okładzinami kevlarowymi w nominalnym rozmiarze LUKa. Do tego nowe łożysko wyciskowe SACHSa oraz zestawy naprawcze wstecznego i piątki. Po wymianie auto idzie jak petarda :twisted: Koszt znikomy bo okucie nośnika okładzinami kevlarowymi to 150zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spory przebieg auta bo 400 tys km dlatego zalewam Valvoline 10W60 VR1 Racing. To już 3ci serwis olejowy na tym produkcie i od wymiany do wymiany nie bierze nawet kropli oleju, co w przypadku lepkości 5W30 było niewykonalne. Zawsze musiałem mieć dodatkową butelkę zapasową.

Moje auto jeździ na możliwie mocnym programie dlatego zdecydowałem, że ten olej będzie jak najbardziej OK w przypadku mojej jednostki, tj z dużym przebiegiem + silna modyfikacja ECU. Uszczelnia i zapewnia bezpieczeństwo przed przegrzaniem. Tak jak wspomniałem to już 3cia wymiana i obeszło się bez najmniejszych usterek jednostki i bez dolewania oleju. Serwis olejowy co 15tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.