Skocz do zawartości

czujnik ciśnienia oleju-pomarańczowa kontrolka


pirlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Wiem,że ten problem na różnego rodzaju forach BMW był już opisywany,ale zdecydowałem się założyć temat bo chce zapytać o orientacyjną cenę.

Mój problem to paląca się na pomarańczowo kontrolka niskiego poziomu oleju.Dziś kontrolka zapaliła się na kilkanaście sekund po wyłączeniu silnika po czym zgasła...kilka dni wcześniej kontrolka paliła się podczas jazdy,po zgaszeniu silnika dalej się paliła,zgasła dopiero w momencie ponownego odpalenia auta.Wiele wskazuje na to(sądząc po opiniach na forach),że powoli pada po prostu czujnik,bo olej jest w porządku a do wymiany zostało jeszcze prawie 14 tys kilometrów.No i teraz pytanie ile trzeba by było zapłacić za oryginalny czujnik wraz z wymianą?-czy ktokolwiek się orientuje?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja założyłem nowy zamiennik za 110 zł i problem nie zniknął... A za ori czujnik to nie usmiecha mi sie placic 600 zl. Poszukałbym na szrocie coś. A wymiana bardzo prosta tylko musisz mieć kanał do tego., 2h roboty i po sprawie,poszukaj bo na forum jest fotorelacja jak wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zamiennikami akurat w przypadku tego czujnika to loteria.rzadko który działa prawidłowo....i czasami lepiej faktycznie na szrocie poszukać używki ale też nie ma gwarancji niestety :( :( :( :( :( :(

Ja sam wymieniałem to ustrojstwo i skończyło się na ori jednak :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie zgodzę się z wami, że paląca się kilka sekund kontrolka niskiego poziomu oleju jest związana z uszkodzonym czujnikiem. Wiele czasu problem wisiał na forum i po naprawdę długim czasie (kilku latach) udało się znaleźć rozwiązanie - podstawa filtra oleju. Zapraszam do lektury viewtopic.php?f=69&t=156142&start=75

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

nie zgodzę się z wami, że paląca się kilka sekund kontrolka niskiego poziomu oleju jest związana z uszkodzonym czujnikiem.

 

 

Zgodzić się nie musisz ale racji nie masz. Problem z Twojego linka dotyczy nie gasnącej od razu kontrolki czerwonej, a nie zapalającej się pomarańczowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie doczytałem ale ja bym zaczął od sprawdzenia poziomu oleju :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odezw.

Tak-olej jest ok,czyli między min a max.

Co do kontrolki-dziś się nie pojawiła,ale auto też dużo nie jeździło.Jak problem będzie się powtarzał to pojadę go dokładnie zdiagnozować,jeśli okaże się,że czujnik nawala to zdecydowałem już wcześniej że zakupię oryginał-zamienniki podobno nie rozwiązują problemu,więc oszczędność byłaby na dłuższą metę pewnie pozorna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, nie ma co oszczędzać parę złotych na zamiennikach. Wszelkie czujniki powinno się zakładać ori. Jest masę postów gdzie zakładali np. zamienniki czujników ABS i tak to kończyło się na ori.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy powiedźcie mi gdzie w INPA mogę odczytać błąd tego czujnika. Kontrolka tez mi sie zapala a w INPA nie widzę błędu.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedźcie mi gdzie w INPA mogę odczytać błąd tego czujnika. Kontrolka tez mi sie zapala a w INPA nie widzę błędu.

Odczytywałem ten błąd w module silnika, kodu nie pamiętam, ale nazywał się chyba TOG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module zegarów jest błąd czujnika poziomu oleju czyli TOG właśnie a nie w silniku, czujnik ciśnienia oleju teź w zegarach. Silnik w żaden sposób nie korzysta z tych czujników przynajmniej w e46 czy e39 a szkoda...

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module zegarów jest błąd czujnika poziomu oleju czyli TOG właśnie a nie w silniku, czujnik ciśnienia oleju teź w zegarach. Silnik w żaden sposób nie korzysta z tych czujników przynajmniej w e46 czy e39 a szkoda...

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Wydawało mi się, że bylo to w modułe silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki koledzy za informacje :cool2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego błędu raczej nie znajdziesz.Czujnik z tego co widzę to ci działa tylko,że nie zawsze mówi prawdę dlatego raz wykrywa ,że jest niski poziom oleju a raz ok.Znajdz kogoś kto jest dobrze obcykany w ncsie sprawdzanie poziomu oleju można wyłączyć programowo.Napewno będzie taniej a olej i tak się sprawdza co jakiś czas na bagnecie bynajmniej ja tak robię,także nie widzę problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomarańczowa kontrolka nie zapala się za każdym razem ale tak z raz na miesiąc także mi to nie przeszkadza

tu masz opcje odpowiedzialne za kontrole oleju do wyłączenia ncsem

 

WARNUNG_MOTOR_OELSTAND ----- chyba nie trzeba tłumaczyc zapala się pomarańczowa

standardowo activ kontrolka oleju sprawdzić poziom oleju

 

MOTOR_OELSTAND_PREDRIVE standardowo. nicht activ -- konrtola poziomu oleju przed odpaleniem silnika

Edytowane przez gali14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi sie zapala za każdym razem po odpaleniu silnika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.