Skocz do zawartości

Jaki silnik w BMW serii 5 ?


Patre

Rekomendowane odpowiedzi

_Kai_ miales Omege ?

Moj ojciec jezdzil przez trzy lata ostatnim modelem C 3.0 V6 (teraz jest Signum) i zrobil 180 tyś tym autkiem.

Bardzo wygodny , dobrze wykonany , niezly styl (mi sie podobal) , super wypas juz w standardzie (el. fotele , cztery podgrzewane , xenony , felgi siedemnastki)

Ten "prawie" samochod nie jedna piatke by objechal

 

Mondeo tez mi sie podoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mialem 535.nie o to chodzilo.owszem 535 ma "buta" ale spala kosmiczne ilosci paliwa w porownaniu do 525 a dlatego ze to bardzo stary silnik...

 

odpowiedz jest jedna 530v8 w manualu jest nalepszym wyborem

 

540 ciezko dostac z manualem, zre juz za duzo, nie kazdemu potrzeba tyle mocy

 

525 za slabe

 

530 i 218 konikow, nowy silnik v8, stosunkowo male spalanie

 

535 to stara rozjechana krowa ze starym silnikiem ktora pali duzo i robili je do 92 roku - staroc

 

530 v8 ma tyle samo mocy co 535, chyba troszke wiecej nawet

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: uśmiałem sie do łez czytając ten temat :lol:

 

a juz rozjechana stara krowa 535 jest najlepsza :lol: :cool2:

 

od siebie dodam, ze przynajmniej sie nie telepie , nie odpada w niej pompa olejowa, nie trzaskają popychacze zaworów, nie trzeba sie martwic ,ze jakas membrana wywali w kosmos, nie ma 84934 uszczelek , które mają przedmuchy i silnik łapie lewe powietrze , nie pada rozrzad po jakichs smiesznych ilosciach km a co do spalania to zdrowa 535 bierze srednio 11,5 litra robiąc przy tym 7,7 do setki i vmax 237 . 530V8 to urok utrzymania silnika V8 przy osiagach niewiele lepszych niz 525 24V.

Jesli chodzi o E34 to jedyne rozsadne wybory to -

M5 3.8 - zadnych kompromisów

540 manual / automat ( jak kto woli)- osiągi jak nalezy i duza szansa na nie zajezdzone auto

535- niezłe osiagi + ekonomia jazdy do zniesienia

525 24V- dla tych co sie boją OC i pojemnosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

518 to nie wyścigówka, ale pali śmieszne ilości paliwa, niewiele więcej niż Focusy czy inne auta z tą samą pojemnością. Do tego koszty utrzymania są mniejsze niż w przypadku V8 czy R6. Poza tym np. wymiana sprzęgła kosztuje połowę mniej niż w innych silnikach bo wszystko jest na wierzchu :D

No i wbrew opiniom ludzi, którzy chyba nawet nie siedzieli w takim aucie - radzi sobie wystarczająco dobrze.

 

Co do samego wyboru wersji silnikowej to wszystko zależy od zasobności portfela i oczekiwań kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego wyboru wersji silnikowej to wszystko zależy od zasobności portfela i oczekiwań kupującego.

 

Zgadzam się z Marco w zupełności, dlatego też napisałem żebyś "brał" 518i w Touringu ... :)

 

A tak na marginesie, właściciele motorów B18 wcale nie mają zbytnich powodów do narzekań, ponieważ ten motor w idealnej kondycji i nie wykazujacy zbytniego zuzycia jest naprawde godnym polecenia przynajmniej do nadwozia E30'sci. Radzi sobie całkiem, całkiem ... wiem, bo mam z nim styczność na codzien. Wszystko zalezy od tego jak napisal Marco, "zasobnosc portfela" & "oczekiwania kupujacego"

 

Od siebie jeszcze dodam: Trzeba pamietac rowniez o jednym, "Apetyt rosnie w miare jedzenia" & "Zawsze mało!" :twisted:

pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś mało co nie kupiłem 518i właśnie kombi a to dlatego że samochód był w stanie idealnym

http://img116.imageshack.us/img116/6891/5181wt.jpg

http://img105.imageshack.us/img105/8669/518i6zd.jpg

Jechałem tym i wcale bym nie powiedział że jakoś strasznie się jechało owszem rakieta to nie jest ale jeżeli ktoś 90% porusza się po mieście .... Na pewno bym wolał 518i w idealnym stanie niż 520 w średnim

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mi 535 palila w miescie jakos 18-20 litrow...

 

Duzo zalezy od kondycji w jakiej znajduje sie motor oraz od stylu jazdy. Znajomy ma E34 z m30b35 pod maska i wiem ze pali mu mniej ... zazwyczaj wychodzi mu 14-16l. (Koszalin)

 

Zalezy jak jezdziles ? Jezeli normalnie (wskazowka obrotomierza czasami nie oglada czerwonego pola) to wcale nie ma sie czemu dziwic, iz spalanie bylo na takim poziomie ...

pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale w koszalinie jakoś więcej pali mi niż w Warszawie (może poza korkami), może to przez to, że odległości między światłami - są dość niewielkie...

 

To tak OT

 

A wracając do tematu - NIKI, ładna ta 518, można wiedzieć ile kosztowała? Rocznik 94-95, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy fikcji Kai, właśnie Omega czy Mondeo sa większe,

ale lżejsze, mnniej palą, szybciej jeżdżą,

a mają 8KM więcej. Objeżdżają 525 jak chcę i kiedy chcą,

a palą 70% tego co to auto.....

 

Takie są fakty.

Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale w koszalinie jakoś więcej pali mi niż w Warszawie (może poza korkami), może to przez to, że odległości między światłami - są dość niewielkie...

 

To tak OT

 

A wracając do tematu - NIKI, ładna ta 518, można wiedzieć ile kosztowała? Rocznik 94-95, tak?

 

Był to rocznik 1995 . Autem interesowałem się rok temu cena wtedy : 24 tys. zł :D 120 tys. km udokumentowane, bezwypadkowe....

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna dyskusja już sie dowiedziałem

 

318 jest super w dobrym stanie .....niewiele pali a jeździ :roll:

520 jest super jeździ i niewiele pali :norty:

525 24 V jest najlepsza dobrze jeździ a pali znosnie :modlitwa:

530 jest super b.dobrze jeździ......no i znośnie pali :mad2:

525 tds........oszczędny i jeździ :mad2:

535 jeździ szybko i dużo pali ale warto :twisted2:

540 no tu kozak .....pali dużo i duzo jeździ :clap:

ale napewno ni kupimy omegi ani mondeo a z przednim napędem mamy jeżdzić tyłem :search:

 

.......myślę,że chłopak naprawdę dużo się dowiedział i już wie co kupić.....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zainteresowany kupnem BMW serii 5,rocznik od 1993 z silnikiem benzynowym. Pytanie moje jest następujące. Jakiej mocy silniki polecają użytkownicy w przypadku serii 5 (oczywiście chodzi mi o wytrzymałość).[/code]

 

Silnik to S38B36\38 ten to moze sporo wytrzymac ... 315\340KM w serii :twisted:

pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz ładnego 525tds'a to pośmigasz fajnie...

Tak piszecie o super prędkościach silników benzynowych, ale dużo zależy od kierowcy...

Ja lece swoją na drodze 2pasmowej często powyżej 160km/h, co najmniej 3razy w ciągu trasy dobije do 200...Powiem tak, nie wyprzedziło mnie jeszcze razu BMW...

Ostatnio sie zdażył przypadek że wyprzedził mnie koleś BMW ale zjeżdzałem na stacje benzynową...

 

Nie piszę tego by się przechwalac ile to ja nie jade....

:duh: Nie szalałbym z mocą sinika...Kup auto w fajnym stanie i sam określ czy potrzeba Tobie ponad 400PS czy wolisz taniej pojeździć 143konną bestią :twisted2:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe, że tak mało jest zwolenników M30B35 a przecież w e32 całkiem nieźle to wymiata i nikt się nie skarży na jakieś duże zużycie paliwa ...

czy jest tu ktoś kto posiadał (nie że się przejechał) 525i M50 i 535i M30 - i może to porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-39 tds ma 150 koni dla poprawienia.

masz rację takim samym tds-em jeździłem podobnymi prędkościami i nie byłem wyprzedzany w pełnym rozpedzie do momentu az musiałem bawić się na krótkich odcinkach swiateł w przyspieszenia.

na drugich swiatłach zniknął mi z oczu merc 500.

tds ma rzeczywiście niezłą dynamikę oczywiście do wejścia do 540iV8.

możesz mi wierzyć w tds'sie spędziłem 4 lata.

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe, że tak mało jest zwolenników M30B35 a przecież w e32 całkiem nieźle to wymiata i nikt się nie skarży na jakieś duże zużycie paliwa ...

RoboCop - bo mało ludzi jezdziło autem , które miało M30 w stanie igła pod maską. I potem sie tworzą jakies opowiesci dziwnej tresci. Prawda jest taka ,ze to silnik dopracowany przez 30 lat i naprawde niezawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem przygodę z autkiem o nazwie MINI , hmm. Jadę sobie i nagle pojawia sie za mną mini , ładne , na ksenonach ,itd. świecą mi długimi widząc moje 540i na tylnej klapie. Myślę sobie, naucze ich dobrych manier, a tu ZONK ja 160km/h a on za mną, ja 180 a oni dalej są za mną, ja 200 mini dalej na ogonie, ja 220 a to małe autko ciągle pędzi nie odstając, ja 240 mini zalega jakieś 150m ale myślę sobie styka już boi robi się niebezpiecznie, no i ... puściłem ich, możecie się smiać ale nie jestem samobójcą, jak ktoś zna drogę ze Świebodzina do Zieloneg Góry to wie o czym mówię.

 

Morał:

Nie twierdźmy że jak mamy 286km pod maską to poradzimy sobie z np. z mini z 170km pod machą,bo on ma 900kg a my 1800. Więc stosunek wagi do mocy ma lepszy.

To samo tyczy się mondeo czy omegi

 

Pozdawiam i mam nadzieje że któryś z kolegów dowali temu MINI :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 160km/h a on za mną, ja 180 a oni dalej są za mną, ja 200 mini dalej na ogonie, ja 220 a to małe autko ciągle pędzi nie odstając, ja 240 mini zalega jakieś 150m ale myślę sobie styka już boi robi się niebezpiecznie, no i ...

 

 

No i brawo, po prostu brawo, tylko czemu tak wolno, nie dało się szybciej? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i brawo, po prostu brawo, tylko czemu tak wolno, nie dało się szybciej? :duh:

 

widać sie nie dało :D

 

a tak na marginesie to 540 E39 ma 1705/ 1735 kg ( Automat) :D

 

poza tym mała masa przy duzych predkosciach mocy nie zastąpi-

wezmy najwyszą półke- wazacy blisko 2 tony Veyron 1001 PS i wazacy niespełna tone 627 konny Mc Laren F1. Wg przelicznika wagowego Veyron nie powinien miec szans a jednak to nie F1 przekracza 400 km/h :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało by sie szybciej ale ruch był dosyć spory a ja nie jestem samobójcą, kto zna tę drogę to wie o czym mówie. Myślę że gdybym pociągnoł jeszcze do tych 250 to napewno bym ich kawałeczek odstawił , ale byłem zsokowany przyspieszeniem tego autka. Oczywistym jest że przywiększej prędkości moje BMW dało by radę, ale nie o to chodziło, byłem w głębokim szoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.