Skocz do zawartości

Prędkościomierz + tempomat nie działa


Grizzbir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem E34 524 1991.

(oczywiście okaże się wszystko w praniu, aczkolwiek stan blacharki jest naprawdę dobry, jak i stan silinika).

 

Problemy, które na starcie mnie nurtują:

- nie działający prędkościomierz

- nie działający tempomat

- nie działający miernik zużycia paliwa (pod obrotościomierzem).

- zacinający się wskaźnik paliwa (obecnie stoi na ok 20 litrach - od czasu do czasu miga kontrolka paliwa, aczkolwiek rzadko).

 

Mało się znam na mechanice, aczkolwiek wiele rzeczy robiłem sam przy poprzednim aucie (ford scorpio mk2 2.5tdi).

Powiedzcie mi proszę od czego zacząć, gdzie szukać i jak sprawdzić te poszczególne elementy.

 

/Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manualna.

Silnik wygląda naprawdę dobrze, zero wycieków i defektów - w sensie był sprawdzany przez znajomego, który wiele lat siedzi w BMW, także raczej nie chciałbym nic kombinować, zwłaszcza że nie jest to TDS na pompowtryskiwaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tempomatu, Natomiasto nie działał mi prędkościomierz i Economizer, zanim kupisz nowe zegary i je podmienisz zrób ich test. Problemem u mnie okazały się stare i zaśniedziałe styki w kostce w dyferencjale, Wymieniłem te styki i wszystko zaczęło działać, Pozdrawiam ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie tempomatu zależne jest od wskazań prędkościomierza ,więc jeżeli nie działa to tempomat również działać nie będzie .Zrób na początek jak napisał piecka920 ,problem powinien się rozwiązać
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kostke i kable idace do dyfra jak predkosciomierz i ekonomizer nie robi to chodi o zasilanie z dyfra :norty: a co do zegara z PB to juz juest inna strona medalu kazde starsze bmw ma problemy ze wskaznikiem paliwa :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sam nie jestem. U mnie też często prędkościomierz i ekonomizer nie pokazują wartości i będę musiał się tym kiedyś zająć. Wskaźnik paliwa też właśnie często dziwnie się zachowuje - raz jest rezerwa a innym razem 10l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sam nie jestem. U mnie też często prędkościomierz i ekonomizer nie pokazują wartości i będę musiał się tym kiedyś zająć. Wskaźnik paliwa też właśnie często dziwnie się zachowuje - raz jest rezerwa a innym razem 10l.

 

w mojej też tak jest ale to raczej wada nie jest w większości aut ok 10l przeznaczone jest na rezerwę. Więc jeśli w skali schodzi do 10 automatycznie wskazówka siada do wartości rezerwy. Ale na zasięgu na obc kilometry nie spadają zaraz do zera

No risk No fun...

http://imageshack.us/a/img51/6193/kbua.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam. Przepraszam za odświeżenie ale mam podobny problem ( w sumie taki sam ) tylko, że u mnie nie ma kostki w dyferencjale tylko wychodzą "na sztywno" 2 kable twarde i ktoś sztukował łączenie z drugimi kablami. Myślicie , że to przez to również Prędkościomierz + ekonomizer nie działa, tzn działa jak przejadę po wybojach a w Lublinie ich nie mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wiele osób nie umie rozwiązać problemu ze wskaźnikiem paliwa wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum niemieckie lub amerykańskie i jest tam wiele informacji.Co do wskaźnika paliwa zabawy trochę jest.Trzeba wyjąc cały pływak delikatnie rozebrać wyczyścić przelutować wszystkie luty i powinno grać.Dodatkowo sprawdzić styki od rezerwy i takie metalowe łapki na pływaku czy są czyste i ewentualnie podgiąć.Jeśli to nie pomoże tu jest więcej zabawy bo trzeba wymienić przewody od pływaka które znajdują się pod autem lub czasami sama wtyczka potrafi zardzewieć.Więcej info jeśli ktoś był by zainteresowany możecie znaleźć tutaj http://www.fileoffset.com/bmw/e34_sender_unit.php Co do tego czy to działa odpowiem tak 2 dni pracy ale w końcu wiem ile mam paliwa :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.