Skocz do zawartości

E90 320i n46 - blad p0040


dexx-x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie.Od jakiegos czasu pojawia mi sie blad P0040..

http://pics.tinypic.pl/i/00410/mbd2al540r32_t.jpg

wystepuje to po zalozeniu instalacji lpg.

Co moze byc przyczyna?

Dodam że auto na wolnych obrotach nie rowno chodzi..wczesniej auto chodzilo "równiutko".. nie wiem jak to opisac ale caly samochod drga.. (oczywiscie caly czas mowie o pracy na benzynie - bo najpierw idealnie musi chodzic a pozniej sie bede martwil lpg) przy ok2500obr - 3500obr czasem jakby mialo mniej mocy..

Wymienilem swiece, wymienilem przeplywomierz, wyczyszczona przepustnica, nie wiem co jeszcze zrobic.. myslalem o zmianie cewek ale czy to ma sens? jesli cewka by byla uszkodzona to chyba caly czas by nie pracowala prawda?? moze sie myle..

i jeszcze zrzut z inpy.. jest cos w nich nie tak?? ta jedna wartosc strasznie odbiega od innych

http://files.tinypic.pl/i/00410/zomofysddzwv_t.jpg

co ciekawe.. auto na gazie chodzi lepiej = równiej na wolnych obrotach.. przed chwilka.. jechalem i przelaczylem go z gazu na paliwo.. odrazu pojawily sie bledy.. a mianowicie:

http://images.tinypic.pl/i/00411/sk1xrt8x67dk_t.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00411/ytbb5fiuib3b_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00411/rv4vrspolvqa_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Jedz do magika od Gazu.

 

Kolega robił v8 z e60 na gaz i tak mu zrobili, że na gazie jeździ, a na benzynie błędy wywala i nie ma mocy.

Po przełączeniu na gaz wszystko powraca do normy i auto ma moc.

 

Winny był jakiś emulator czy coś takiego i programowanie. Gazownicy uznali, że jak zakłada gaz to ino na nim będzie jeździł więc benzyną się nie zajmowali.

 

Odwiedź forum z LPG tam Ci bardziej pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odme czyli separator oleju jak najbardziej sie zapycha olejem i oparami wody, tworzy sie kremowy szlam, powinno sie ja wymieniac co 60 tysiecy w tym silniku

hmmm.. to teraz zglupialem.. ale najwyzej ta odme wymienie jak i tak nalezy to zrobic.. zobaczymy co bedzie dalej..

 

Aaaaa.. jeszcze jedno.. musze wymienic ta cala odme? czy wyczyscic?? ponoc do wymiany jakas membranka tam jest.. nie wiecie gdzie to kupic.. na allegro widze cale odmy z obudowami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie mowie ze to odma, nie znam sie na gazie i czy te bledymoga byc od odmy jak masz powyzej 150 tysiecy przebiegu to wypadalo by ja wymienic, unikniesz niespodzianek zima, bledy wskazuja na sondy ale rowniedobrze moze byc to zly sklad mieszanki i sady glupieja
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam pow 150tys. i ponoc jesli odma jest zapchana to ma za malo powietrza a to powoduje wlasnie zly sklad mieszanki.. zobaczym jak to bedzie :) mam nadzieje ze to bedzie to bo mam juz dosc tego szukania.. chce zeby auto w koncu jezdzilo normalnie..

 

przy okazji orientujecie sie czy jest mozliwosc sprawdzenia komputera auta? czy wszystko z nim jest ok?

elektryk mi mowil ze zdarza sie ze przy instalacji lpg czasem uwala komputer.. i to by moglo tez powodowac problemy.. ja tam sie nie znam.. ale jak jest taka mozliwosc to bym sprobowal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli przed założeniem LPG wszystko było ok na Pb, to winę za złą pracę na Pb (po przełączeniu z LPG) ponosi ŹLE wyregulowana instalacja LPG, nie jesteś pierwszą osobą któa ma z tym problem. Wracaj do gazownika i niech reguluje wszystko tak długo aż będzie ok.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=220907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przed założeniem LPG wszystko było ok na Pb, to winę za złą pracę na Pb (po przełączeniu z LPG) ponosi ŹLE wyregulowana instalacja LPG, nie jesteś pierwszą osobą któa ma z tym problem. Wracaj do gazownika i niech reguluje wszystko tak długo aż będzie ok.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=220907

 

problem w tym ze auto bylo wlasnie u gazownika.. mial 2 dni i stwierdzil ze jest wszystko ok z gazem.. teraz ostawilem do mechanika jutro albo pojutrze jedzie do elektryka jak nic nie znajda.. to jade odlaczyc to instalacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak z gazem może być dla niego ok, bo auto jeździ na gazie, ale widocznie nie dociera do niego to, że jeśli będzie miał złą mieszankę na gazie, to po przejściu na benzynę będzie próbował sobie ją korygować i stąd problemy przy jeździe na Pb. Niestety tak jak z "fachowcami" w naszym kraju, o dobrego na prawdę strasznie ciężko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.. nie wiem co robic.. dla pewnosci kupilem cewki i wyminilem.. w zasadzie zachowuje sie podobnie.. moze malutka poprawa.. zobaczymy jak dalej.. w planie mam wymienic odme.. mimo wszystko choc jest drozna.. wymienie ja.. przynajmniej bede mogl i to wykluczyc..

i w zwiazku z tym gazownik twierdzi ze jak sinik chodzi to jest za duze podcisnienie w nim (korek od oleju po odkreceniu bardzo wciaga -tzn. dla mnie to nie jest bardzo.. leciutko ciagnie ale on twierdzi ze powinien slabiej ten korek wciagac)..

 

odlaczylem bezpiecznik od gazu.. czyli teoretycznie nie wlacza komputera od gazu.. ale zmian zadnych nie ma.. (caly czas mowie o jezdzie na benzynie)..

i szczerze mowiac na gazie juz w zasadzie bardzo podobnie teraz chodzi co na benzynie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde dziwna rzecz..

auto dziala czasem dobrze, czasem nie pali na wszystkie gary..

objawia to sie tak:

jak przyspieszam ok 2,5-3 tys.. zaczyna przerywac.. zaczyna migac kontrolka od silnika i zaczyna dobrze jechac.. na wyzszych obrotach przewaznie jest ok..

dzisiaj tak sie dzialo az w pewnym momencie zaczal chodzic jak na 2 garach.. w ogole sily nie mial.. myslalem ze nie dojade do domu.. ale jakos max 60km/h dojechalem ok 20km.. zgasilem silnik.. odpalilem i chodzil juz lepiej.. przejechalem jakies 5km i znow to samo.. prawie nie chcial jechac.. znow zgasilem i odpalilem i juz lepiej chodzil.. dziwna rzecz.. hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla mnie masz typowe objawy źle wyregulowanego gazu. U mnie, też się zdarzało, że zamigał check i gasł albo zapalał się na stałe... Po dostrojeniu LPG problem zniknął. Wtedy po podpięciu interfejsu pokazywał zły skład mieszanki. Podłączałeś swoje auto pod kompa, jakie błędy pokazywał? Pamiętaj, też że raz na 5tyś lpg powinno się przejechać cały zbiornik na Pb. Może spróbuj pojeździć tylko przez tydzień czy dwa tylko na Pb, wtedy będziesz miał porównanie. Chwilowe przełączanie na Pb nic nie da, bo komp podczas pracy na Pb potrzebuje ładnych kilku-kilunastu km aby się przestawić. A świece zmieniłeś????? Pamiętaj, że przy LPG muszą być w idealnym stanie, inaczej też nie pojedziesz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 dni jezdze tylko na pb.. swiece i cewki sa nowe.. na gazie ogolnie przejechalem od zalozenia moze 500km.. juz wspominalem ze auto bylo u gazownika 2 razy.. raz mial auto nawet 2 dni i ciagle twierdzi ze jest wszystko ok na gazie.. ze jest dobrze dostrojony..

 

UPDATE 19.07.2013r:

Zastanawia mnie jeszcze jedno. W inpie przy wyborze E90 --> "functional jobs" wybieram zeby zczytal sobie bledy i wyskakuje mi o takie cos:

http://images.tinypic.pl/i/00418/us0hgi2gx5wf_t.jpg

w przypadku tym DME/DDE jest mowa o zamienionych sondach - to juz wczesniej mialem chociaz nie wiem dlaczego.. jak juz moze wczesniej wspominalem sondy nie byly zamieniane a blad nagle zaczal wyskakiwac..

ale blad A6CF pierwszy raz widze.. nie wiecie co on znaczy bo jakos nie moge znalezc oznaczenia tego bledu.. a w ogole JBBF co oznacza??

i nie wiem dlaczego po wybraniu e90 akurat w tym przypadku pokazuje mi model e89x

 

a przy okazji.. nie wiecie dlaczego w inpie wyskakuje mi czesto taki blad?

http://files.tinypic.pl/i/00418/5l5gm7evlqzn_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli te "kostki"

kostki w sumie nie byly wymieniane.. hmm.. ale nagle na wszystkich cewkach padly (bo gubi zaplony na wszystkich cylindrach)

chociaz tam sa tez wpinane przewody od gazu.. hmmmm..

 

JBBF - Junction Box Pasażera

za co to jest odpowiedzialne?? nie zauwazylem aby jakas funkcja nie dzialala..

 

a wlasnie tak przy okazji.. jak sie przytrzyma klawisz resetu kilometrow przy wylaczonym zaplonie.. pojawia sie u mnie ikonka ABS.. nie wiecie o czym to informuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mialem na mysli te "kostki"

kostki w sumie nie byly wymieniane.. hmm.. ale nagle na wszystkich cewkach padly (bo gubi zaplony na wszystkich cylindrach)

chociaz tam sa tez wpinane przewody od gazu.. hmmmm..

 

JBBF - Junction Box Pasażera

za co to jest odpowiedzialne?? nie zauwazylem aby jakas funkcja nie dzialala..

 

a wlasnie tak przy okazji.. jak sie przytrzyma klawisz resetu kilometrow przy wylaczonym zaplonie.. pojawia sie u mnie ikonka ABS.. nie wiecie o czym to informuje?

 

Nie możesz mieć podpiętej instalacji pod wszystkie przewody od cewek, ale TYLKO na jednym cylindrze. Pamiętaj, że napięcie w tych przewodach jest bardzo niskie i wszelkie ingerencje mogą spowodować utratę napięcia a tym samym brak sygnału do cewek (stąd wypadanie zapłonów). Bezpieczniej jest podłączyć instalację LPG pod czujnik wału korbowego. Ja tak miałem u siebie, bo gdy było podłączone pod jedną z cewek, czasem gubił sygnał i sam przerzucał się na Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie możesz mieć podpiętej instalacji pod wszystkie przewody od cewek, ale TYLKO na jednym cylindrze. Pamiętaj, że napięcie w tych przewodach jest bardzo niskie i wszelkie ingerencje mogą spowodować utratę napięcia a tym samym brak sygnału do cewek (stąd wypadanie zapłonów). Bezpieczniej jest podłączyć instalację LPG pod czujnik wału korbowego. Ja tak miałem u siebie, bo gdy było podłączone pod jedną z cewek, czasem gubił sygnał i sam przerzucał się na Pb.

 

hmmm... u mnie to wyglada jakby jakies dwa kabelki byly podpiete pod dwie pierwsze cewki.. moze lepiej bedzie to widoczne na zdjeciu:

http://pics.tinypic.pl/i/00420/jmwepu7v5z1o_t.jpg

dwie kolejne: (chyba nie bylo nic ruszane)

http://files.tinypic.pl/i/00420/hvo524njm9ly_t.jpg

i tak z ciekawosci caloksztalt z gory:

http://files.tinypic.pl/i/00420/hnsgtf5tpk91_t.jpg

 

UPDATE:

30.07.2013r.

Witam.

Samochod jest jeszcze u elektryka. Prawdopodobnie siadl komputer. Jutro powinno byc wiadomo na 100% to dam znac. Pytanie teraz.. dlaczego siadl i czy siadl po instalacji gazu? to mozliwe??

 

UPDATE:

14.08.2013r.

Wina komputera to nie jest.. procz sond wszystko bylo podmieniane z takiego samego auta..

Dzisiaj byl na diagnostyce u innego elektryka.. prawdopodobnie jedna sonda przed katalizatorem do wymiany.. sonda zamowiona, ma dojechac w przyszlym tygodniu..

Mam nadzieje ze tym razem trafna diagnoza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Auto bylo u innego elektryka.. (pracowal w serwisie bmw 12lat i specjalizuje sie tylko w BMW) znalazl blad.. przy podlaczaniu gazu zostaly pomylone kabelki od wtrysków.. i tyle..

Auto zaczelo chodzic idealnie..

bez komentarza..

 

swoja droga znow po podlaczeniu gazu przez gazownika chodzi nie do konca dobrze.. ale juz musi sie z tym uporac.. samochod przyjechal w stanie idealnym.. swoja droga ponioslem duzo kosztow nie potrzebnie..

ehhhh..

 

Pozdrawiam

 

UPDATE 16.10.2013r.

Witam Ponownie,

Pisze dopiero teraz bo chcialem posprawdzac czy wszystko dziala jak nalezy..

A wiec, ostatecznie auto chodzi bardzo dobrze.. a wina bylo to co powyzej.. a pozniej juz zla regulacja.. tak czy inaczej jestem szczesliwy bo wreszcie udalo sie z tym uporac :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.