Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

26 stron dyskusji o poziomie głosnosci w F30. :mrgreen:

 

Fakt, ze szalu nie ma i czlowiek oczekiwalby zawsze wiecej i lepiej, ale tak jak napisal kolega wyzej. W 5er wyraznie ciszej. Odebralem w grudniu F34, gabaryty praktycznie jak F10 co bylo głownym argumentem przy zakupie, ale pierwsza jazda 100km/h plus pokazuje, ze jak chcesz miec lepszy komfort to wsiadaj do wyzszej serii. Jak ktos nie ma porownania z wyzszymi seriami to mu nie przeszkadza, jak ktos przesiadl sie z clio to tez mu nie przeszkadza i mozna tak w kolko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 stron dyskusji o poziomie głosnosci w F30. :mrgreen:

 

Fakt, ze szalu nie ma i czlowiek oczekiwalby zawsze wiecej i lepiej, ale tak jak napisal kolega wyzej. W 5er wyraznie ciszej. Odebralem w grudniu F34, gabaryty praktycznie jak F10 co bylo głownym argumentem przy zakupie, ale pierwsza jazda 100km/h plus pokazuje, ze jak chcesz miec lepszy komfort to wsiadaj do wyzszej serii. Jak ktos nie ma porownania z wyzszymi seriami to mu nie przeszkadza, jak ktos przesiadl sie z clio to tez mu nie przeszkadza i mozna tak w kolko.

 

Zawsze seria 5 byla lepiej wyciszona niz 3 i tutaj masz racje. Ale jak masa ludzi majaca E90 narzeka na nowy nabytek pod katem glosnosci to juz cos jest nie tak. BMW nie powinno robic takiego downgrad'u w nowszym modelu - powinien byc lepszy albo przynajmniej nie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli tyle ludu pisze że głośno to coś na rzeczy chyba jest.Zawsze byłem wyczulony na wszelkie niepokojące doznania akustyczne emitowane przez pojazdy.

O dziwo, ja po przesiadce z E61 520D nie odczuwam tego problemu i to mnie absolutnie niemartwi.Pomimo upływu wiosen, słuch w przeciwieństwie do wzroku mam dobry. Chyba że tylko tak mi się wydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Głośność f34 przy 120 jest na poziomie insignii, ale denerwują detale jak np. głośna klapka paliwa, zamki drzwi... no i sam fakt że Aso twierdzi że to "tylko " trójka, choć GT droższe od 5tki...

 

Send with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 stron dyskusji o poziomie głosnosci w F30. :mrgreen:

 

Fakt, ze szalu nie ma i czlowiek oczekiwalby zawsze wiecej i lepiej, ale tak jak napisal kolega wyzej. W 5er wyraznie ciszej. Odebralem w grudniu F34, gabaryty praktycznie jak F10 co bylo głownym argumentem przy zakupie, ale pierwsza jazda 100km/h plus pokazuje, ze jak chcesz miec lepszy komfort to wsiadaj do wyzszej serii. Jak ktos nie ma porownania z wyzszymi seriami to mu nie przeszkadza, jak ktos przesiadl sie z clio to tez mu nie przeszkadza i mozna tak w kolko.

 

Zawsze seria 5 byla lepiej wyciszona niz 3 i tutaj masz racje. Ale jak masa ludzi majaca E90 narzeka na nowy nabytek pod katem glosnosci to juz cos jest nie tak. BMW nie powinno robic takiego downgrad'u w nowszym modelu - powinien byc lepszy albo przynajmniej nie gorszy.

 

Prawie rok temu nabywałem 3gt 320i. W tym czasie seria f10 518d była w zasadzie w tej samej cenie. Mój doradca w salonie nie mógł się nadziwić, dlaczego wolę f34. Cały czas podkreślał, że komfort w obu autach jest wręcz nieporównywalny. Ja sobie nie wyobrażałem, że mógłbym jeździć 150-konnym klekotem w aucie, które już przechodziło do lamusa. Nawet nie namówił mnie na jazdę próbną f10. Ale, jak zaraz po wyjeździe z salonu usłyszałem, że coś stuka w pokrywie bagażnika (napchali tam potem kilo filcu, a i tak puka), jak jest głośno przy prędkościach autostradowych i jak teraz przy lekkich mrozach stuka gaśnica pod fotelem (zresztą nie wiem, co to za pomysł żeby ją tam umieszczać), to naprawdę się zastanawiam, czy słusznie postąpiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w konfiguratorze F30 potrafi kosztować prawie 400 tys zł.

Wiem że to 3x tyle co wasze 4 cylindrowe potwory :norty: ale tak jest

 

Tutaj załączam filmik do 335d, które nie jest na fullu.

 

Moim zdaniem 3 jest ładniejsza od 5, bardziej sportowa.

Zresztą 3 są droższe od 5 (używane na mobile.de) Dlaczego? NIe wiem :)

 

Co do wyciszenia. Jeszcze dodam. Tak mam tak samo. Sprawdzam czasem czy szyby są zamknięte, albo szyber..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przecież w konfiguratorze F30 potrafi kosztować prawie 400 tys zł.

Wiem że to 3x tyle co wasze 4 cylindrowe potwory :norty: ale tak jest

 

Tutaj załączam filmik do 335d, które nie jest na fullu.

 

Moim zdaniem 3 jest ładniejsza od 5, bardziej sportowa.

Zresztą 3 są droższe od 5 (używane na mobile.de) Dlaczego? NIe wiem :)

 

Co do wyciszenia. Jeszcze dodam. Tak mam tak samo. Sprawdzam czasem czy szyby są zamknięte, albo szyber..

 

Tak tak, tylko zapytaj tych którzy kupili te samochody o rabaty jakie uzyskali :) konfigurator to słaby wyznacznik. 3 x tyle co nasze 4 cylindrowe potwory to ok 600 kpln bazując na cenniku wiec okolice g11 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w konfiguratorze F30 potrafi kosztować prawie 400 tys zł.

Wiem że to 3x tyle co wasze 4 cylindrowe potwory :norty: ale tak jest

 

Tutaj załączam filmik do 335d, które nie jest na fullu.

 

Moim zdaniem 3 jest ładniejsza od 5, bardziej sportowa.

Zresztą 3 są droższe od 5 (używane na mobile.de) Dlaczego? NIe wiem :)

 

Co do wyciszenia. Jeszcze dodam. Tak mam tak samo. Sprawdzam czasem czy szyby są zamknięte, albo szyber..

 

Tak tak, tylko zapytaj tych którzy kupili te samochody o rabaty jakie uzyskali :) konfigurator to słaby wyznacznik. 3 x tyle co nasze 4 cylindrowe potwory to ok 600 kpln bazując na cenniku wiec okolice g11 :)

 

No to fajny rabat jak za 200k 320d :lol: Konfigurator to konfigurator mniejsza już z tym. Problemu to nie rozwiązuje :(

Coś czuje, że jednak to szyby..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dziś no i wiatr jest słyszalny to fakt. Swoje E90 sprzedałem już jakiś czas temu ale tam było ciszej przy 160km/h. Ale tak w sumie myślę to sam wiatra poza tym rozmowa jest normalnawśrodku na autostradzie inie uważam jak niektórzy pisali, że wyciszenie jest tak słąbe że ktoś słyszał ptaki na zewnatrz albo za mało jeździłem(ok 1,5h łącznie). No ale wiatr słychać to fakt już w sumie od 100+ ale ogólne wrażenia pozytywne i raczej nie jest to dyskfalifikacja auta.

 

EDIT: dziś przejechałem się autem żony (KIA rio nowy model 2017 rok) i wyciszenie wiatru jest (niestety) na zbliżonym poziomie co w F30 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem dzis ponownie A4 B9 i pod wzgledem wyciszenia jest wyrazna roznica na plus w stosunku do F30.. w a4 jadac 160 czy 170 jest ciszej niz w F30 przy 120 :( A w audi jest mozliwosc w konfiguracji wziecia dodatkowo szyb akustycznych w pakiecie z przyciemnianymi z tylu. Wiem, ze to troche inne auta ogolnie a najbardziej w sensie ukladu jezdnego ale pisze w kontekscie samego wyciszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukamy raczej rozwiązania, a nie porównania do audi czy tico :P Trudno.

Tak czy siak, ja skorzystam z: http://ciche-auto.pl/oferta/ (oczywiście nie jest to reklama). Dam znać jakie są tego efekty.

Edytowane przez matekBMW

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukamy raczej rozwiązania, a nie porównania do audi czy tico :P Trudno.

Tak czy siak, ja skorzystam z: http://ciche-auto.pl/oferta/ (oczywiście nie jest to reklama). Dam znać jakie są tego efekty.

 

Jak mam komuś dać rozebrać cały środek auta, zapłacić 9tyś w nadzieji, że będzie ciszej to dziękuję ale wolę szum 9tyś w kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukamy raczej rozwiązania, a nie porównania do audi czy tico :P Trudno.

Tak czy siak, ja skorzystam z: http://ciche-auto.pl/oferta/ (oczywiście nie jest to reklama). Dam znać jakie są tego efekty.

 

Jak mam komuś dać rozebrać cały środek auta, zapłacić 9tyś w nadzieji, że będzie ciszej to dziękuję ale wolę szum 9tyś w kieszeni ;)

 

Wszystkiego nie trzeba wyciszać. Zobaczymy co powiedzą na te szumy ;)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukamy raczej rozwiązania, a nie porównania do audi czy tico :P Trudno.

Tak czy siak, ja skorzystam z: http://ciche-auto.pl/oferta/ (oczywiście nie jest to reklama). Dam znać jakie są tego efekty.

 

No nie do końca bo np. ja jestem przed zakupem auta i dobrze jednak żeby ludzie wiedzieli takie rzeczy jak porównanie do innych aut. jak np. ze F30 jest niestety porównywalnie wyciszony do hatchbacka kia rio bo np. mnie to zatrzymuje przed zakupem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukamy raczej rozwiązania, a nie porównania do audi czy tico :P Trudno.

Tak czy siak, ja skorzystam z: http://ciche-auto.pl/oferta/ (oczywiście nie jest to reklama). Dam znać jakie są tego efekty.

 

No nie do końca bo np. ja jestem przed zakupem auta i dobrze jednak żeby ludzie wiedzieli takie rzeczy jak porównanie do innych aut. jak np. ze F30 jest niestety porównywalnie wyciszony do hatchbacka kia rio bo np. mnie to zatrzymuje przed zakupem auta.

 

Każdy będzie miał różne odczucia. Ktoś mniej słyszy, komuś gorzej spasowali :) Etc. Jak chcesz przeprowadzać takie testy to użyj więcej niż 1 auta.

 

ciche-auto.pl nie odbiera tel także, szukam innnego

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowalem sie kiedys z firmami typu ciche auto w sprawie mojego poprzedniego samochodu i pamietam tylko, ze koszty byly straszne. Na szczescie swoja F31 jezdze glownie w miejscie, gdzie problem halasu mnie nie dotyczy ze wzgledu na niskie predkosci. Osobom jezdzacym duzo po drogach szybkiego ruchu napewno nie polecilbym F30/F31.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowalem sie kiedys z firmami typu ciche auto w sprawie mojego poprzedniego samochodu i pamietam tylko, ze koszty byly straszne. Na szczescie swoja F31 jezdze glownie w miejscie, gdzie problem halasu mnie nie dotyczy ze wzgledu na niskie predkosci. Osobom jezdzacym duzo po drogach szybkiego ruchu napewno nie polecilbym F30/F31.

 

Ja jestem akurat wyczulony na wszelkie dzwieki trzeszczenia cykania czy inne rzeczy tego typu a na halas to zwlaszcza. Poprzednie BMW co mialem byly ciche. A z kolei ja nigdy nie jezdze moim autem w moim miescie (mieszkam w malym miasteczku do "centrum" jest 2km wiec auto zony male benzynowe robi robote) , no mam ten 1km do Ski gdzie wjezdzam i jade d o pracy 25km a ostatnie moze 3km jest tez w miescie i potrzebuje ciszy bo halas mnie wk... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatekBwm, jak bedziesz rozmawial z kolegamy z firmy wyciszajacej to zapytaj czy w F30 robili cos z szumami wiatru i ogolnie dziekami otoczenia. Wierze w ich umiejetnosci ale tak na prawde nikt jeszcze sie z tym nie uporal tak samo jak w F25. Ludzie testowali dodatkowe uszczelki, sznury w uszczelkach, oklejali tasma rame i jeszcze wiele innych bez efektow. Jak wygluszysz podloge i drzwi bedzie ciszej ale wowczas jeszcze bardziej bedzie slyszalny wiatr i odlglosy przez szyby bo teoria sprowadza sie do tego ze Bmw dalo ciensze szyby stad wiele osob mysli ze ma nie do konca zamnkniete okna. Jak mialem Seata Leona to bylem w ciche auto ale odstraszyla mnie cena, potem zaczalem rozgryzac temat wyciszania i moje wnioski sa nastepujace. Szkoda kasy na maty Dynamat, sa niby premium ale za pol ceny mozna kupic ich odpowiedniki i wierz mi na slowo nie odczuje sie roznicy w tlumieniu dziwiekow, bardzo droga jest sama robocizna w ich wydaniu ale to w zasadzie standard w tej branzy bo jak chcesz komus zaufac ze rozkreci Tobie polowe samochodu to musi to byc osoba, warsztat zaufany i za to placisz krocie. Samo wygluszanie to nie jest jakas sztuka magiczna wbrew temu co mozna uslyszec od przedstawicieli firm ktore sie tym zajmuja, Wyciszenie podlogi i drzwi zrobisz w wiekszosci zajladow cae audio za kilka tys mniej wiec jak juz bedziesz robil w ciche auto to sprawdz z nimi tematy szymow wiatru a nie podłogi i drzwi bo te obszary kazdy Tobie zrobi i bedziesz rownie zadowolony a sporo zostsnie w portfelu. Ja kupowalem maty STP i bylem bardzo zadowolony, znajomy mechanik ktory tez zajmuje sie car audio zrobil mi niemal calego Seata Leona, dzwi, pldloga, bagaznik, podsufitka i neszcze inne miejsca gdzie bylo trzeba i efekt byl powalajacy na plus oczywiscie. Sam jestem wkurzony na F25 i szumy wiatru oraz dzwieki niedomknietej szyby ale moim zdaniem to wina cienszych szyb jakie zostaly zastosowane, w nowej wersji mozna zamowic klejone szyby i podobno jest duuuzo ciszej.

Ogolnie zycze powodzenia i jak bedziesz po wygluszeniu to zdaj relacje co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę można zamówić klejone szyby w jakimkolwiek aktualnie dostępnym BMW pokroju serii 3? Jeszcze brakuje żeby można było zamówić wentylowane fotele (co mam wrażenie nie nastąpi chyba nigdy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.