Skocz do zawartości

530d Świecą światła po włączeniu zapłonu


Bialy-

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam dziwny przypadek z E39 3.0d z 99 roku. Po przekręceniu kluczka w pozycję zapłonu zapalają się światła mijania (przód / tył), mimo że włącznik świateł pozostaje na pozycji 0. Dodatkowo uruchamia się podświetlenie zegarów i deski rozdzielczej. Sprawdziłem moduł LCM i wyłączyłem wszystkie możliwe funkcje związane ze światłami dziennymi, ale to nie pomogło. AL_ALS_DRL oczywiście też wyłączone, to sprawdziłem w pierwszej kolejności. Po uruchomieniu długich jako dziennych palą się zarówno żarówki od drogowych, jak i od mijania (ksenon).

Sprawdziłem również moduły IKE i GM3 w poszukwaniu jakichś opcji odpowiedzialnych za "regionalizację", typu Skandynawia, ale niestety nic takiego nie znalazłem...

Co może być przyczyną tego typu rzeczy? Czy to kwestia zakodowania jakiejś opcji (naprawdę przejrzałem wszystko dwa razy...), czy usterka mechaniczna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo masz ten samochód :?: Być może poprzedni właściciel lub jakiś magik podłączył światła pod zapłon, żeby mieć z głowy pamiętanie o światłach. Teoretycznie można byłoby tak zrobić przepinając przewody w przełączniku i dodając moduł stosowany przy montowanych diodowych światłach dziennych. Moduł podaje napięcie dopiero po odpaleniu, gdy napięcie w instalacji przekroczy 12 V.

Zacząłbym właśnie od sprawdzenia czy nie było coś grzebane w instalacji.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

to nie jest mój, tylko znajomego-znajomego... Podobno ktoś mu kiedyś wgrywał język do nawigacji i przy okazji była prośba o włączenie świateł dziennych, ale facet nie podołał (dziwię się, bo to raptem 2 opcje). Po jakimś czasie znajomy zorientował się, że mu się zapalają mijania po przekręceniu kluczyka, no i dzisiaj spędziłem nad tym dwie godziny, przeszukując większość modułów, których liczyłem na znalezienie jakiejś wskazówki.

Przyszło mi do głowy, że wystąpiła jakaś mechaniczna usterka, która ma takie objawy i to czysty zbieg okoliczności, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Przy nawigacji podobno nic nie było "grzebane", jeśli chodzi o instalację - tylko programowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował pustym plikiem man zakodować, jeśli to by nie dało efektu szukałbym w instalacji elektrycznej szczególnie przy lcm.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na bank zakodowany "tryb Skandynawski" jak to nazwałeś, mam to samo bo sam sobie zakodowałem w skandynawi :norty:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ale gdzie szukać tego "trybu Skandynawskiego"? W LCM jest oczywiście AL_ALS_DRL, którym ustawia się mijania jako dzienne, ale to (jak i opcje nadrzędne) było dezaktywowane, a i tak światła się świeciły.

Co więcej - zapalały się nie tylko przednie, ale również tylne, więc to nie takie typowe "dzienne". Szukać tego dalej w LCM? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikomu nie chce się szukać :D W tym trybie "skandynawskim" tył również świeci. Ja kodowałem w GT1. Sprawdź w NCS plik FSW_PSW.MAN czy masz aktywną funkcję TAGFAHRLICHT

DRL_DIMMUNG - ściemnienie

 

TAGFAHRLICHT_ECE - Uatywnienie funkcji świateł do jazdy dziennej

 

GED_FL_ALS_DRL - Używanie świteł długich jako świateł do jazdy dziennej.

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podrzucić plik z ustawieniami modułu LCM? Może jakiś wpis rzuci się w oczy. Ale najlepiej spróbuj zakodować pustym plikiem, jak radzi tomferm. To pozwoli na zresetowanie do wartości domyślnych, oczywiście zostaw sobie kopię ustawień.

Jeśli nie pomoże, to na pewno coś jest pogmerane w instalacji, zwłaszcza, że już tam jakiś szpec był.

Gdybyś był z okolic Krakowa, to można byłoby się jakoś spotkać i choćby z ciekawości mógłbym luknąć na instalację. Nie twierdzę, że coś zdziałam, ale popatrzeć zawsze można :mrgreen: Jak coś to daj znaka na priva.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikomu nie chce się szukać :D W tym trybie "skandynawskim" tył również świeci. Ja kodowałem w GT1. Sprawdź w NCS plik FSW_PSW.MAN czy masz aktywną funkcję TAGFAHRLICHT

DRL_DIMMUNG - ściemnienie

 

TAGFAHRLICHT_ECE - Uatywnienie funkcji świateł do jazdy dziennej

 

GED_FL_ALS_DRL - Używanie świteł długich jako świateł do jazdy dziennej.

Hej, o tych opcjach wiem, są nieaktywne, a mimo to światła się świecą.

W instalacji podobno nic grzebane nie było, jedynie kodowanie i to prawdopodobnie tylko w module świateł.

 

Ustawienia z LCM wrzuciłem tutaj: https://www.dropbox.com/s/q8c8c18c4tdcxc4/FSW_PSW_LCM_C18.TRC

 

@Maru: dzięki, w razie czego na pewno się odezwę... Spróbuję na początku zakodować ten moduł pustym plikiem i sprawdzę rezultaty :/

 

edit: no i być może właśnie znalazłem - AL_ALS_DRL jest ustawione na nicht_aktiv, ale FL_DIMMUNG_ALS_DRL ma wartość wert_01 i być może to jest przyczyną? Ale wydaje mi się, że to powinno być ustawione na 02, aby aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: no i być może właśnie znalazłem - AL_ALS_DRL jest ustawione na nicht_aktiv, ale FL_DIMMUNG_ALS_DRL ma wartość wert_01 i być może to jest przyczyną? Ale wydaje mi się, że to powinno być ustawione na 02, aby aktywować?

AL_ALS_DRL - odpowiada za ustawienie świateł mijania jako dziennych

FL_DIMMUNG_ALS_DRL - to powinno odpowiadać za stopień przyciemnienia długich jako dziennych, najczęściej jest to DLR_DIMMUNG jak napisał Yaza, ale widocznie są (zresztą na pewno) różnice w opcjach w zależności od modułów.

 

Natomiast mam takie pomocnicze pytanie, czy posiadasz ringi :?: jeśli tak to czy świecą.

Jeśli nie ma ringów to proponuję wyłączyć opcję

standlicht_vorne - nich_aktiv

wielce możliwe, że napięcie podawane na ringi (postojówki), rozłazi się przez przełącznik na resztę elementów podpiętych do instalacji, na pewno podświetlenia liczników, tablic i być może również świateł mijania. Nic innego w pliku nie rzuca mi się w oczy. Tryb dziennych dla Danii jest wyłączony, opcji dla Skandynawii nie widziałem.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: no i być może właśnie znalazłem - AL_ALS_DRL jest ustawione na nicht_aktiv, ale FL_DIMMUNG_ALS_DRL ma wartość wert_01 i być może to jest przyczyną? Ale wydaje mi się, że to powinno być ustawione na 02, aby aktywować?

AL_ALS_DRL - odpowiada za ustawienie świateł mijania jako dziennych

FL_DIMMUNG_ALS_DRL - to powinno odpowiadać za stopień przyciemnienia długich jako dziennych, najczęściej jest to DLR_DIMMUNG jak napisał Yaza, ale widocznie są (zresztą na pewno) różnice w opcjach w zależności od modułów.

 

Natomiast mam takie pomocnicze pytanie, czy posiadasz ringi :?: jeśli tak to czy świecą.

Jeśli nie ma ringów to proponuję wyłączyć opcję

standlicht_vorne - nich_aktiv

wielce możliwe, że napięcie podawane na ringi (postojówki), rozłazi się przez przełącznik na resztę elementów podpiętych do instalacji, na pewno podświetlenia liczników, tablic i być może również świateł mijania. Nic innego w pliku nie rzuca mi się w oczy. Tryb dziennych dla Danii jest wyłączony, opcji dla Skandynawii nie widziałem.

No to te opcje tak jak myślałem... Nie ma tam ringów - to jest auto przed liftem, ma jeszcze przedliftowe światła. Chyba eksperymentowałem ze "standlicht_vorne", ale wtedy paliły się kierunkowskazy zamiast postojówek... ;)

Ale blada [BAD], problem bez rozwiązania :mrgreen: Spróbuję przy najbliższej okazji przekodować to pustym plikiem - a nóż widelec... :)

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy - odświeżę trochę temat - mam identycznie jak autor postu z tym że w e38 1999r. A stało się to po zakodowaniu świateł do jazdy dziennej (przed kodowaniem wszystko było normalnie) - zmieniłem te oto parametry

 

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

wert_02

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

po kodowaniu zapaliły się wszystkie światła w aucie - xenony, postojowe przód i tył oraz długie jako dzienne. Oczywiście włącznik świateł jest na 0, włączam zapłon i zapalają się wszystkie światła. Wgrałem zrobioną wcześniej kopię i długie jako dzienne się wyłączyły ale natomiast pozostałe światła dalej świecą - przekręcam kluczyk do drugiej pozycji, włącznik świateł na 0 i wszystko świeci. O co kaman? Może się ktoś orientuje?

 

Nie bardzo wiem gdzie jest teraz błąd zrobiony?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

sorry za odgrzanie kotleta :D

mialem podobny problem wiec przekodowalem pustym plikiem MAN w NCS'ie i wrocilo do normy ale pojawil sie problem taki ze mimo braku kluczyka w stacyjce przy probie migniecia dlugimi wlaczaja sie swiatla krotkie i wylaczyc je mozna opiero wkladajac kluczyk do stacyjki, przekrecajac na zaplon i spowrotem na pozycje 0,

jesli wloze kluczyk do stacyjki na pozycie 0 i mrugne dlugimi to dzieje sie tak samo, wlaczaja sie krotkie i wylaczyc mozna tylko poprzez zaplon i spowrotem na 0

co sie moglo pozmieniac przy przekodowaniu pustym MAN'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za odgrzanie kotleta :D

mialem podobny problem wiec przekodowalem pustym plikiem MAN w NCS'ie i wrocilo do normy ale pojawil sie problem taki ze mimo braku kluczyka w stacyjce przy probie migniecia dlugimi wlaczaja sie swiatla krotkie i wylaczyc je mozna opiero wkladajac kluczyk do stacyjki, przekrecajac na zaplon i spowrotem na pozycje 0,

jesli wloze kluczyk do stacyjki na pozycie 0 i mrugne dlugimi to dzieje sie tak samo, wlaczaja sie krotkie i wylaczyc mozna tylko poprzez zaplon i spowrotem na 0

co sie moglo pozmieniac przy przekodowaniu pustym MAN'em?

Wygląda to na aktywną funkcję "comming home" :) W E46 to były chyba opcje z "HEIMLEUCHTEN", w E39 pewnie podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To są światła odprowadzające, same zgasną ,zależy na ile czasu są ustawione, u mnie gasną po minucie.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmień żeby świeciły drogowe i przeciwmgłowe, mam tak u siebie i sprawdza się wyśmienicie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.