Skocz do zawartości

Dym? Para ? z "grila" Prosze...


krzysiek4472

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem E60 , i zauważyłem coś co bardzo mnie nie pokoi chyba ze to normalne bo znalazłem coś na forum , ale wole się upewnić. Jechałem z zona z rana do pracy dumny jak cholera

parkuje i widzę dym wydobywający się z grila :/ trwało to może około 1 minuty i koniec .Otworzyłem maskę ale nic nie widziałem. Po pracy było ok.To samo przydarzyło mi się 2 dni póznie i dziś . Do pracy mam ok 15 km co śmieszne jak oddaje dziecko do żłobka to nic nie leci tylko jak przyjadę do pracy ok 2 km i parkuje tyłem (nie wiem czy to ważne dla tej sprawy)

Sprawdzałem płyny sa okej olej nie leci , nic nie śmierdzi , otwierałem maskę nic nie widziałem , przymykałem leciało z grila( od strony pasażera para wodna?????) Silnik N52 2.5 benzyna . (Rano jest dość wilgotno ) kiedyś widziałem już coś takiego w e46 , koleżanka przyjechała w zime i leciało z grila , ale z grzeczności nic się nie odezwałem Wcześniej jeździłem róznymi autami ale coś takiego widzę pierwszy raz . Co to może być??

 

pozdrawiam http://krzysiek4472.wrzuta.pl/film/6AZJxiMpJHX/cam00096 FILM z dymem

 

PS.Przeszukałem całe forum pod kontem (dym e60) nie znalazlem nic podobnego. Dzis znow to samo bardzo prosze o pomoc , jesli przeoczylem cos na forum to prosze moderatora o podanie linka ;) mam jeszcze jedno pytanie co by nie zakladac nowego tematu:

Jak sprawdzic poziom oleju brak bagnetu i brak wskaznika w iDrive mam tylko wymiana za 24000 i to wsio.I po jakim czasie( ilosci km) powinny malec wartosci km w okienku "service".

Edytowane przez krzysiek4472
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej para/dym nie jest czyms czesto spotykanym w e60. Nawet zima nie widzialem zeby dymilo parowalo w okolicy grila.

 

W iDrive jest zakladka od sprawdzania poziomu oleju. Tylko czasem dlugo sie aktualizuje stan ;/

 

A moze dla pewnosci sprawdz na komp. jaka masz temp. w momecie kiedy paruje/dymi Ci spod maski. Rozumiem ze pod maska nie czujesz palonego plastiku/izolacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E60 523i I też przy wilgotnej pogodzie wydostaje mi się para z "grilla"

 

Oprócz czynności, które opisał kolega powyżej sprawdź czy po prostu nie paruje ci chłodnica, na którą osiadła woda z powietrza podczas jazdy.

Ja u siebie nie mam żadnych klapek i innych wynalazków za "grillem" więc swobodnie cała wilgoć z otoczenia osiada wprost na chłodnicy, co powoduje że gdy ona się nagrzeje ( widocznie wystarczająco mocno ) wilgoć na niej zaczyna parować i wydostaje się po zatrzymaniu powodując "efekt" jak z przegrzanego silnika.

 

Jeśli temperatura jest u Ciebie OK i układ chłodzący działa poprawnie to według mnie to jest powodem twojej pary.

 

Wiele razy, po przyjechaniu do pracy po dość dynamicznej jeździe w wilgotny dzień koledzy pytali czy nie zagotował mi się płyn chłodzący bo tak obficie parowało z "grilla" . A to właśnie tylko efekt, który opisałem.

 

Mam nadzieję, że u Ciebie to tylko to.

 

Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za zainteresowanie ,naprawde ja dopiero ucze sie BMW . Mam nadzieje ze to tylko ta para z chlodnicy , nie czuc zadnej spalenizny wszystko odbywa sie bezwonnie. Dzieki za uspokojenie ;) poprostu tez dziwi mnie to ze jeden tak ma a drugi nie . Temp. chetnie bym sprawdzil ale jest tylko ten wynalazek (kreski plus obr.)

a co do oleju to ja po prostu nie mam tej zakladki "spr poziom oleju" wchodze w :service - status i nic wiecej nie mam ... brakuje mi bagnetu ;) trudo uwierzyc ze nie mam zadnej kontroli nad olejem .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam 530d i czasami tez leci dym z prawej nerki. :shock:

Jak otworze maske nic nie widac skad sie dymi.

W zeszlym tyg. bylem w Szwajcarii,jezdzilem po wysokich gorach i jak stanalem po trasie to dymilo jak z ursusa :D

Poza tym zadnych innych objawow nie zauwazylem.

P.S. Widze ze kolega jest z NL.W jakich rejonach NL mozna Cie spotkac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 530d i czasami tez leci dym z prawej nerki. :shock:

Jak otworze maske nic nie widac skad sie dymi.

W zeszlym tyg. bylem w Szwajcarii,jezdzilem po wysokich gorach i jak stanalem po trasie to dymilo jak z ursusa :D

Poza tym zadnych innych objawow nie zauwazylem.

P.S. Widze ze kolega jest z NL.W jakich rejonach NL mozna Cie spotkac?

 

Ja przejechalem zaledwie 12km :/ ale pozniej spokoj na 24h :P

 

+Na koncu swiata w Zeeland :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 530d i czasami tez leci dym z prawej nerki. :shock:

Jak otworze maske nic nie widac skad sie dymi.

W zeszlym tyg. bylem w Szwajcarii,jezdzilem po wysokich gorach i jak stanalem po trasie to dymilo jak z ursusa :D

Poza tym zadnych innych objawow nie zauwazylem.

P.S. Widze ze kolega jest z NL.W jakich rejonach NL mozna Cie spotkac?

 

A wracając do tematu to mam uważać to za całkiem normalne zachowanie i moje E60 po prostu tak ma? Dać sobie spokój czy dalej szukać rozwiązania?

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 530d też się dymi po ostrzejszej jeździe. Raz zdażyło mi się ,że dym wleciał do środka auta. BYł to jeden odosobniony przypadek ,ale podejrzewam że to może gdzieś z turbiny lecieć. Trochę zapach oleisty.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu chlodniczego. U mnie nagle padła chlodnica, przy pęknięciu w górnej części mogą być objawy dymienia

 

poziom plynu perfect ! sprawdzalem co pare dni ;) a "smok" dalej puszcza pare... przyznam ,że nawet ciekawy daje to efekt jak ludzie sie patrzą jakbym podjechał wściekła "suką" którą katowałem przez ostatnie 2 godziny...... a tak na poważnie to trochę mnie to irytuje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.