Skocz do zawartości

Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.


pawel28

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Trochę odgrzeje.

Sprawdziłem swój vin na stronie BMW i ku mojemu zaskoczeniu była aktywna akcja na poduszki kierowcy i pasażera.

Myślałem że to już się zakończyło dawno temu.

Jestem już po wymianie w M-cars w Krakowie.

Tak wiec jeśli ktoś zainteresowany to warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,odgrzeje ponownie temat akcji serwisowej na poduszki powietrzne w E46.

Moje auto kwalifikuje się na wymianę poduszki pasażera i sprawdzenie/ewentualną wymianę poduszki kierowcy.

Z racji tego że mieszkam z Bełchatowie,najbliżej mam chyba do serwisu w Łodzi do Tłokińskiego i tam się właśnie dowiadywałem.

Moje pytanie do Was czy ktoś miał styczność z tym serwisem i mógłby coś na jego temat powiedzieć,czy warto tam jechać czy sobie akurat tam może darować ?

Łodź wybrałem z racji tego że chyba najbliżej ode mnie, ogólnie do serwisów podchodzę z dośc sporą rezerwą,bo wiadomo że nie wszędzie jest tak samo dobrze czy tak samo źle.Fajnie było by skorzystać z akcji wymiany poduszek,ale chciał bym żeby faktycznie była to porządna robota a nie na odwal się.

Będę wdzięczny za odpowiedź i sugestie.

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Słuchajcie, na stronie BMW sprawdziłem VIN i okazało się, że znalazło dwa kody: 0072410100 i 0032480200

Pierwszy to poduszka pasażera, ale nie mogę znaleźć co oznacza drugi kod. Wiem tylko, że też coś z poduszkami, ale nie wiem co dokładnie i z którą. Co to może być? Poduszka kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja obejmuje poduszkę pasażera i kierowcy. Procedura polega na sprawdzeniu i ew. wymianie. U mnie produkcja to kwiecień 2020. Wymiana poduszki, bądź jakiejś części poduszki oraz sprawdzenie poduszki kierowcy- chodzi o jakieś blaszki trzymające poduszkę. Gdzieś dawałem tutaj swój wpis (ok.2 lata temu) z opisem co robili. Czasami jest tak, że bmw żąda procedury sprawdzenia bo część poduszek została wyłapana już na etapie produkcji- u mnie tak było więc finalnie z poduszką kierowcy nie robili nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie na Ostrobramskiej w Wawie. W sumie to lipa wyszła ale po kolei:


W zeszłą środę za pomocą formularza na stronie internetowej BMW zapisałem się na akcję serwisową na piątek. W piątek pojechałem i postanowiłem, że poczekam na miejscu aż skończą. Gość powiedział, że zajmie to 2 godziny, przy czym nie wie czy wymienią mi poduszki bo nie wie czy mają je na magazynie. Po dwóch godzinach okazało się, że poduszka kierowcy nie podlega wymianie a poduszki pasażera nie mają na stanie i muszą zamawiać w Niemczech. Teraz mam czekać na telefon od nich jak będą mieli tę poduszkę.

Liczyłem, że jak już się umawiam na wizytę i wiadomo, że dotyczy to poduszek, to będą je mieli u siebie, a tu zonk.


I jeszcze się okazało, że poduszka kierowcy nie jest przewidziana do wymiany a liczyłem na to, że będę miał nowy znaczek na kierownicy bo ze starego farba schodzi.

No nic, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualna wymiana wiąże się z demontażem całej deski, bo jak myślę o kłopotach z ASO to mam dreszcze.

 

Nie demontują deski, tylko otwierają tę część gdzie jest poduszka i składają tak jak było. 25 min roboty to ASO zajęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja w ubiegłym roku byłem na akcji w BMW Premium Arena w Łodzi na Rokicińskiej.

Podjechałem do ASO, serwisant sczytał kluczyk, potwierdził, że auto podlega akcji i umówiłem sie na wizyte. Od razu mnie uprzedził, że najpierw sprawdzają czy poduszki wymagają wymiany, a jesli tak, to dopiero zamawiają i wtedy auto na 2 dni musi u nich zostać.

Podjechałem w umówionym terminie, zostawiłem im auto, po 2 godzinach dostałem telefon, że auto jednak musi zostać bo wymiany wymaga poduszka kierowcy.


2 dni później dostałem telefon, że auto gotowe do odbioru, chwile później dostałem SMS z linkiem do filmiku z przeglądu auta (przetrzepali wszystko - począwszy od zawieszenia, przez silnik po karoserię). Przy odbiorze auta dostałem raport z wykonanych prac a także raport znalezionych uszkodzeń podczas przeglądu. Auto oczywiście umyte i posprzatane :)


Wymienili poduszke kierowcy i przekodowali moduł Airbag. Poduszka pasażera została stara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

akcja serwisowa na roczniki 1997-2000

czyli przedlifty. to oficjalne info ze strony BMW :

WEZWANIE DO NAPRAWY SAMOCHODÓW BMW SERII 3 E46 PRODUKOWANYCH OD LISTOPADA 1997 R. DO CZERWCA 2000 R.

W celu zastąpienia przedniego modułu poduszki powietrznej kierowcy, wyposażonego w generator gazu-TAKATA (NADI), który może wybuchnąć i spowodować poważne obrażenia lub śmierć.

Pojazdy, których to dotyczy:

BMW serii 3 E46




Okres produkcji: listopad 1997 r. - czerwiec 2000 r



Jeśli Twój pojazd został wyprodukowany w wyżej wymienionym okresie, Twoje BMW może mieć wadliwą poduszkę powietrzną kierowcy - TAKATA (NADI).

Bardzo ważne jest, aby niezwłocznie skontaktować się ze sprzedawcą BMW w celu wyjaśnienia, czy dotyczy to Twojego pojazdu i czy konieczne są dalsze kroki.


Należy pamiętać, że każda zamienna poduszka powietrzna zainstalowana w pojeździe po kolizji lub innym zdarzeniu może być również wadliwa.


Szczegóły


W ramach trwających analiz jakości przeprowadzanych w BMW pojawiły się przesłanki, że tego typu generator gazu (NADI) może nie być szczelny w dłuższej perspektywie. Nasz dostawca poinformował nas o dokładnym okresie produkcji generatorów gazu, w przypadku których może pojawić się ten problem.


Ta nieszczelność umożliwia pochłanianie wilgoci przez czynnik w generatorze gazu. Zgodnie z niniejszym założeniem, wysoka absorpcja wilgoci i występujące ponowne suszenie w dłuższych okresach czasu w połączeniu z obciążeniem mechanicznym (na przykład nierówne nawierzchnie) może prowadzić do rozpadu tego czynnika. W takim przypadku w czasie wyzwolenia poduszki powietrznej może dojść do bardzo wysokiego ciśnienia wewnętrznego w generatorze gazu, a w najgorszym przypadku może pęknąć generator gazu, a części metalowe mogą spowodować obrażenia.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja E46 była dokładnie z 12.2003 i wymienione zostały dwie sztuki przednie.


Posiadacze E46 kontaktujcie się bezpośrednio z najbliższym ASO BMW i niech Panowie/Panie za biurka po vinie sprawdzają czy akcja serwisowa i w jakim zakresie jest otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam


Przypomniałem ostatnio sobie o tym, że była akcja przywoławcza na poduszki do E46. Po prawie 5 latach posiadania auta zmusiłem się i napisałem maila do najbliższego ASO BMW.


Dostałem odpowiedź, że faktycznie są akcje techniczne odnośnie poduszek w moim aucie.


Przeczytałem kilka ostatnich stron i w końcu jak to jest jeżeli kierownica była wymieniana.


Mam sedana polift końcówka 2001 roku z kierownicą M-Pakiet, a po VINie s255 sports leather steering czyli standardowa, ale też chyba z okrągłą poduszką. Jest szansa, że ugryzą temat i zmienią obydwie poduszki czy szkoda nawet się umawiać? Wymieniłbym poduszki na własną rękę, ale kosztują parę ładnych tysięcy wiec niestety odpada z wiadomych względów. Pytam bo do ASO mam dość daleko, ale z drugiej strony wolę wydać te kilkaset złotych na paliwo niż mieć w głowie, że podczas kolizji ja albo pasażer może dostać odłamkami metalu po twarzy. Wcześniej myślałem, że w najgorszym wypadku poduszka po prostu nie wystrzeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szczerze to nie wiem, bo jestem w tej samej sytuacji co ty. U ciebie jest pewnie taki plus, że poduszka zostala ta sama. Wedlug mnie nikt nie zmienial kompletu tylko sama kierę, chyba że auto miało kolizje i poduszka wywaliła. Najlepiej byloby jakbys dorwal kogos z ASO, kto by ci podal jakie numery powinna mieć poducha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update:
 

Trzy tygodnie temu umówiłem się na wizytę w BMW Lublin i dzisiaj oddałem auto do sprawdzenia co i jak z poduszkami. Całość trwała około godziny tak jak pani w mailu napisała i do tego auto zostało sprawdzone pod kątem pracy zawieszenia, hamulców, wycieków itd (Dostałem do tego wideo z przeglądu). Co do samych poduszek stwierdzili, że poduszka w kierownicy zostaje bo nie ma potrzeby jej wymiany, a zamówiona i zmieniona ma być poduszka pasażera. W sumie na dobrze wyszło bo jasiek w kierze jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i nie ma ryzyka, że będzie słabo pasować jak u niektórych.  

Teraz mam czekać na telefon bo nie byli w stanie podać nawet przybliżonego terminu kiedy poducha u nich będzie i wtedy mamy umówić się na kolejną wizytę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po ponad 2 miesiącach w końcu udałem się dzisiaj do ASO BMW Lublin. Wymiana poduszek trwała około 1h-20minut i co ciekawe nie pomyliłem się w napisaniu o liczbie mnogiej. Gdy byłem na kontroli w czerwcu mówiono mi, że tylko poduszka pasażera jest to zmiany, a w kierownicy jest ok. W gratisie do nowych poduszek dostałem porysowany dekor pod pokrywą poduszki pasażera i najprawdopodobniej podczas pierwszej wizyty uszkodzili mi dekor (pęknięty) przy lewarku zmiany biegów, ale co do tego drugiego nie jestem pewien bo zobaczyłem to dopiero parę dni po wizycie 10 czerwca. 

Widać mają w poważaniu takie stare auta, albo po prostu taka jest jakość usług w ASO bo do tej pory myślałem, że obsługa jest najlepszej jakości i ludzie piszą bzdury na temat tego czy innego serwisu autoryzowanego. 

Edytowane przez Morv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ja się dowiedziałem o akcji serwisowej w kwietniu. W tamtym roku musiałem przerejestrować auto na niemieckie tablice, i tego roku w kwietniu przysłali mi pismo że muszę jechać na wymianę poduszek.Wymiana trwała 40 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.