Skocz do zawartości

Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.


pawel28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Zainteresowałem się tematem i zadzwoniłem do ASO. Serwisant powiedział że auto podlega wymianie poduszki. Wiec pytam sie jak wygląda sprawa kiedy wymieniłem sobie kiere na M pakietową, bo miałem czteroramienna,która leży w piwnicy. Serwisant powiedział to co podejrzewałem, czyli to że akcji podlega oryginalna poduszka. Czyli mogą mi wymienić jaśka który leży w piwnicy :D

Jak ktoś ma inną informację niech da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się tematem i zadzwoniłem do ASO. Serwisant powiedział że auto podlega wymianie poduszki. Wiec pytam sie jak wygląda sprawa kiedy wymieniłem sobie kiere na M pakietową, bo miałem czteroramienna,która leży w piwnicy. Serwisant powiedział to co podejrzewałem, czyli to że akcji podlega oryginalna poduszka. Czyli mogą mi wymienić jaśka który leży w piwnicy :D

Jak ktoś ma inną informację niech da znać.

Jak Ci zależy to wałkuj temat, podjedź osobiście, umów się na wizytę i niech wszystko zweryfikują.

Poprzednik właściciel mógł przecież zamontować sobie w ASO kierownicę M-pakietową jako zestaw doposażeniowy.

Jeśli ASO zamontowało w zestawie wadliwą poduszkę, to powinno ją wymienić.

To takie moje rozważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do najbliższego ASO 200km. Także se daruje. Oni muszą mieć starą poduszkę zgodną z autem. Dlatego teraz to się odbywa w dwóch etapach. Najpierw sprawdzenie czy masz oryginalną poduchę, potem wymiana. Pewnie zostało pełno poduch pasażera w magazynach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli, że nie kwalifikuję się na wymianę a poduszkę mam taką jak ta ze zdjęć wrzuconych wcześniej... Kierownica ori zgodna z vin.

Myślicie, że należy zachować maile z aso - w razie chęci dochodzenia odszkodowania od aso w sytuacji gdyby coś złego się wydarzyło?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem świeżo po wymianie poduszek w ramach akcji serwisowej, niestety jakość spasowania nowej poduszki z kierownicą jest masakryczna. Zamierzam to reklamować.

Ciekawe czy coś wskóram.

4d55e9ac6e5d.jpg

Pytanie do kolegów czy ktoś w ogóle próbował to poprawić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w serwisie powiedzieli mi że nie są w stanie tego poprawić :evil: :cry:

Dziś zdemontowałem poduszkę i takie oto numery

724fd1274eed.jpg

Niestety nigdzie nie chcą wejść . Z tego co znalazłem to numer poduszki jest 32 30 6 757 891. Nie wiem może mam wstawione coś innego.

Ciekawe czy można coś wykombinować ze stelażem w kierownicy.

Prośba do kolegów którzy mają wymienione poduszki o podesłanie zdjęć ewentualnie numerów poduszek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kierownica dziwnie wygląda, plastikowy panel z multifunkcją innego koloru niż środkowy... Jak stara poduszka leżała na tej kierownicy? Jeśli ASO taką założyło, to nic innego nie wymyślisz. Może zaczepy w kierownicy się zdeformowały i dlatego odstaje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja pierdycze, na miejscu ASO to bym się wstydził to wypuścić. Wygląda jakby ta poduszka miała wypaść na pierwszej dziurze. W sumie to już się cieszę, że nie chcą mi wymienić mojej poduszki na takiego bubla nie spasowanego. To że ASO nie potrafi to nie znaczy że się nie da. ASO to taki sam mechanik jak każdy inny. Jednemu się chce drugiemu nie. Edytowane przez Jack79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kierownica dziwnie wygląda, plastikowy panel z multifunkcją innego koloru niż środkowy... Jak stara poduszka leżała na tej kierownicy? Jeśli ASO taką założyło, to nic innego nie wymyślisz. Może zaczepy w kierownicy się zdeformowały i dlatego odstaje?

Witam. Ta różnica koloru to efekt flesza jest taki sam. Stara poduszka pasowała idealnie. Dzwoniłem do aso to powiedzieli mi że nic nie są w stanie z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
mi powiedzieli, że nie kwalifikuję się na wymianę a poduszkę mam taką jak ta ze zdjęć wrzuconych wcześniej... Kierownica ori zgodna z vin.

Myślicie, że należy zachować maile z aso - w razie chęci dochodzenia odszkodowania od aso w sytuacji gdyby coś złego się wydarzyło?? :D

nie wszystkie kwalifikowały się do wymiany.

np. Compact e46 2004 rok nie było usterki.

tak więc nie stresuj się :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś wysłałem maila do centrali z zapytaniem czy moje auto się kwalifikuje. Auto z marca 2001. Zobaczymy co odpiszą. Z jednej strony, nawet bym chciał się załapać na tą wymianę, bo śmigiełko na poduszce ma lekko "nadgryziony" biały kolor co wygląda nie do końca estetycznie:

 

http://i.imgur.com/TixxiAb.jpg

 

Z drugiej strony jak czytam, że u niektórych kolegów po wymianie wygląda to jak jakaś podróba z bazaru, to już taki chętny na wymianę nie jestem :(

 

Swoją drogą czy centrala ma dane na temat tego czy w konkretnym egzemplarzu podlegającym interwencji wymiana została już dokonana? Mam auto, które jeszcze nieco ponad rok temu jeździło po Szwajcarii i nie mam pojęcia czy poprzedni właściciel brał udział w akcji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź. Co ciekawe piszą tylko o poduszce pasażera. O poduszce kierowcy nic. I teraz moje pytanie: Czy ktoś z was miał tak, że auto było objęte wymianą poduszki pasażera, a poduszki kierowcy już nie?

 

Szanowny Panie Arturze,

 

w odpowiedzi na poniższe pytanie informuję, że wskazany pojazd jest objęty akcją techniczną dotyczącą poduszki powietrznej pasażera.

 

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z naszymi autoryzowanymi placówkami dealerskimi. Ich pełną listę znajdzie Pan pod adresem http://www.bmw.pl/pl/fastlane/dealer-locator.html#/PL/pl/BMW_BMWM

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

 

 

 

Z poważaniem,

Jakub Górak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem taką samą odpowiedz tyle tylko, że byłem osobiście w serwisie i padła odpowiedz o wymianie tylko poduszki pasażera, a jak przyjechałem do serwisu na wymianę poduszki pasażera to się okazało, że kierowcy także wymienią tylko zamówili nie do tej kierownicy (myślę, że to był blef bo pewnie ktoś kompetentny się jarnął i musieli jakoś wyjść z twarzą bo kierownica oryginalna jak wychodzi z VIN ). Przy okazji pobytu we Wrocławiu podjechałem i wymienili także poduszkę kierowcy, więc jestem jak najbardziej zadowolony z serwisu bo po mimo wiekowego auta podeszli do mnie jak bym przyjechał na gwarancji nowym autem. Nadmieniam, że na początku rozmawiałem z innym serwisantem jak drugim razem, więc w i tym przypadku może coś się zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A wymieniał ktoś poduszki kierowcy i pasażera w Premium Arenie w Łodzi? Jak to wyglądało? Bo kwalifikuję się na wymianę obu poduszek, ale jak patrzę na spasowanie tej w kierownicy to odechciewa mi wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.