Skocz do zawartości

Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.


pawel28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Jestem po wymianie poduszki pasażera. Operacja trwała 45 min. Ciekawostka - poduszka jest cięższa od tej poprzedniej, tak mi serwisant powiedział. Nic nie porysowali, ale ja zawsze się do czegoś doczepię :mrgreen: Irytuje mnie w szczelinie kawałek, podobno, uszczelki, która ma zapobiegać trzeszczeniu :norty: Można to wcisnąć bardziej do środka, czy raczej zostawić?

 

http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/poducha1.jpg

 

http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/poducha2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Weź sobie coś elastycznego o nieostrym zakończeniu i wepchnij to do środka. To jest coś w rodzaju naddatku materiału w koło tego dekla które się podwinęło do góry zamiast wejść do środka. Jak będziesz zdejmował pokrywę to na pewno zerwiesz zawleczkę "plombę" która jest jednorazowa - o ile magicy z ASO ją wymienili bo wątpię aby ją wyjęli przy demontażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem plastikową szpachelkę, wcisnąłem i jest git :cool2: Szczelina jest równa i nie trzeba było nic demontować, uff.

 

PS

 

Czemu służy ta "plomba, zawleczka", tak z ciekawości zapytam?

Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś napisałem do serwisu. Otrzymałem mailem odpowiedź, że moje auto nie jest objęte akcją serwisową.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po wymianie poduszki powietrznej pasażera w swojej e46. Cała operacja trwała ok. 3h. Samochód odebrałem umyty i z nowymi ramkami tablic M Performance :)

 

Duży plus dla ASO Smorawiński w Poznaniu za obsługę i podejście do klienta, jak dla mnie wzór do naśladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ciekaw jestem jak powstaje taka lista.

Porównują dane z Centrali BMW z CEPIK - iem?

Chyba tak, bo jak w innym przypadku zweryfikować, które auto jeździ obecnie w Polsce , a które nie.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to panowie właśnie dostałem maila, że moje auto objęte jest akcją serwisową tym razem. Za pierwszym razem dzwoniłem i nie było. Mojego VIN nie ma na liście, ale auto jest z Włoch, więc napisałem. Mam się skontaktować z najbliższym serwisem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie przypomnisz w ASO, to się nie dowiesz. Moje e46 jeździ już 7 lat i mnie na liście UOKiK'u nie było i nie ma. Na szczęście rok temu wymieniłem :D

 

Pisałem ostatnio do BMW Polska.

Dostałem bardzo wyczerpującą i uprzejmą odpowiedź, że moje auto nie jest objęte programem :)

Dlatego właśnie zastanawiam się skąd mają widzę, który pojazd jest użytkowany w Polsce :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje auto jest z 10.2003 i na ostatniej akcji się nie łapało. Vin zaczyna się PN a akcja była do PJ. Teraz akcja jest do PX. Jutro będę się umawiał. Mam nadzieje że długo się nie czeka bo do serwisu mam kawałek i chciałbym to załatwić przy okazji urlopu. Ciekawe czy w ogóle jest poduszka pasażera:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się aby dzisiaj zadzwonić do serwisu i uzyskałem informację, że mój jest objęty akcją, pomimo braku mojego nr VIN w wykazie jaki był zamieszczony no poprzedniej stronie ( VIN PH )

Więc te wszystkie spisy są można by powiedzieć do kosza.

Najlepiej zadzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta lista, to jest tylko na polske. Większość z nas ma auta zagraniczne, wiec trzeba dzwonić, albo na infolinie albo do dealera. W obu miejscach wiedzieli ze mogę się zgłosić. Moja poducha już jest zamówiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim bądź razie po VIN byli w stanie stwierdzić, że masz do wymiany poduszkę, czy nie, bo w moim przypadku powiedzieli, że podlega kontroli w sensie że są na nich numerki, po których dochodzą czy się wymienia czy nie. Czy taka informacja serwisu jest właściwa czy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w mailu do BMW, jak i umawiając się na wymianę u dealera podałem tylko 7 ostatnich cyferek VIN. W obu przypadkach uzyskałem odpowiedź że moje auto podlega wymianie poduszki. O nic więcej się nie pytali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, bo właśnie dzisiaj jak już się pokusiłem, to sobie zadzwoniłem do dwóch serwisów z różnych miastach i jeden powiedział, właśnie że sprawdzają jakieś tam numery (na poduszce), a drugi zaraz żeby zadzwonić w środku tygodnia bo mają jakieś obsunięcie z poduszkami, czyli po prostu ich brak, co mogło by sugerować, że jednak podlega wymianie, a nie tylko weryfikacji czy się do niej kwalifikuje.

Jak by ktoś mógł to wyjaśnić to by było fajnie, tzn jak to jest z tą weryfikacją, czy mając VIN zaraz wiadomo czy podlega wymianie, czy nie.

Jak nikt, to jeszcze napiszę do BMW POLSKA i dopytam o to, bo albo jeden z serwisów niema pojęcia o tym co robią, albo mają niewykwalifikowany personel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.